4520s Beep Code

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

4520s Beep Code

#1 Příspěvek od Prochy »

Dobrý večer,

vyskytl se mi jeden problém u notebooku. Při zapnutí notebooku mi to chvíli zamrzlo na úvodním startu. Během toho mi několikrát po určitým intervalu blikla dioda na capslocku 5x. Můžu se zeptat co to znamená? Nedokážu najít přímo pro tento model (4520s) nějakej error manual. Našel jsem tohle: http://tech911.biz/website/index.php/ha ... odes-.html
Což popravdě doufám, že není pro můj typ notebooku. Máte s tím někdo zkušenosti, a ještě na co se můžu případně připravit pod pojmem: General system board failure. Bojim se, že to lidově znamená, že jde notebook do hajzlu. Mohlo by to mít společnýho něco s tím, že jsem vyměňoval klávesnici o víkendu. Až se k tomu dostanu zkusim to rozdebrat, jestli tam náhodou není něco špatně.

Děkuji za jakoukoliv pomoc

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#2 Příspěvek od Spejbl »

Dělá ti to pokaždé nebo někdy nastartuješ? tento kód opravdu zančí hardware chybu, zkontroluj, zda jsi neudělal nějakou chybu při výměně, jestli se nedotýká něco , co nemá.
Kódy HP: http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu ... =c01443366
Já se vrátím

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar, tady: http://pdftown.com/HP-ProBook-4520s-Ser ... Guide.html
najdeš service manual pro Tvůj NB. Tak se tam podívej, třeba tam něco bude.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

5x Caps lock som riesil, ale bohuzial na 90% bola pravdepodobne grafika v haji. Podla HW je tam hardwareova chyba, teda doska v haji.
Skus este preflesnut bios, vraj to obcas pomoze. U mna to nepomohlo.
Je na to specialny postup, len ho bohuzial teraz neviem v rychlosti najst
ked si das do googla 5x caps lock tak ti najde kopec stranok, kde to riesia.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od Prochy »

Notebook naskočil ikdyž se objevila ta signalizace asi po 20sekundách. To se mi zdá docela podivný, čekal bych, když se objeví system board failure, že to vůbec nenaskočí. Dneska už to naskočilo, tak jak mělo bez beep kódu, tak nevim no. Zítra to zkusím rozebrat, jestli tam něco podivného neobjevim.

Notebook je 4 roky starý, který byl celkem pravidelně brán do školy, takže lecos zažil, ale že se to zrovna objevilo, když jsem měnil klávesnici, tak si myslim, že to bude mít něco společného.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

ci tam nahodou nebude studeny spoj, alebo popraskane pod chipsetom a pri nejakej konstalacii to funguje.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“