Indukční smyčka pro nedoslýchavé

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

Indukční smyčka pro nedoslýchavé

#1 Příspěvek od Jurko »

Zdravím všechny bastliče,
chci Vás poprosit o radu. Chtěl bych si postavit zařízení zvané indukční smyčka.Nikde na internetu nemůžu najít konkrétní zapojení..jenom hotová zařízení. Potřebuju postavit sluchátko do ucha (viděl jsem nějaký miniaturní ocelový váleček co se vkládá do ucha-co to je?) a signál je přenášen smyčkou kolem krku a zařízení napájím baterii, zkuk se přenáší z mobilu přes smyčku do ucha..
snad to stihnu postavit do 24. prosince:-) díky za rady a tipy..Jinak pro zajímavost,jak to funguje?četl jsem o posluchárnách či moderních divadlech vybavených touto vymožeností pro neslyšící..Díky moc Jiří
Přílohy
aa.JPG
co to je..je to jen ocelový váleček nebo cívka..?
(30.98 KiB) Staženo 167 x
aaaa.JPG
(195.89 KiB) Staženo 199 x

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#2 Příspěvek od FERYACT »

V prvé řadě v místě kde chceš abys indukoval signál musíš mít kolem prostoru cívku.Nejlépe pomocí několikažilového kabelu který zapojíš jako cívku.To je největší problém.Používat nf.Vysílat na vyšších frekvencích verboten

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#3 Příspěvek od Jurko »

FERYACT: díky:) no moc si mi neporadil (nestačí obyčejný drát a vícekrát omotat dokola..?),jelikož si nejsem sám schopen obvod sestrojit..neměl bys prosímtě konkrétní schéma,tuším,že je tam asi zesilovač a musím ten signál nějak upravit?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

a taky jsem zvědavý, když si tohle strčíš do ucha, jak to dostaneš ven . . .
a taky jsem nějak nepobral jak to vlastně funguje . . .

obrázek2

obrazek3

obrázek4
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 18 pro 2013, 15:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#5 Příspěvek od Jurko »

ven to dostanes magnetem..taky by mne zajimalo ja kto funguje...to jako ta indukcni civka "rozkmita" tento ocelovy valecek v uchu,takovym zpusobem,ze to budu slyset?
Naposledy upravil(a) Jurko dne 18 pro 2013, 15:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

S tím mobilem je to takový kočkopes. To radëji použij transmitter. Budeš to pak mít i stereo.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od MATYCH »

trochu postarší
AR A 8/80/293 domácí poslech přes indukční smyčku

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

Také je to popsané v knize Amatérské elektronické modely, měla by se dát někde sosnout v elektronické podobě. Kdysi jsem to podle ní měl postavené, je tam trochu problém, že s některých zařízení do toho proniká brum.

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#9 Příspěvek od Jurko »

MATYCH: diky,toto amaterske radio uz jsem nasel a dival jsem se na to..Mhol by mi prosim nekdo znaly objasnit jak to funguje a co se dava do toho ucha?Ten stribrny valecek co je na obrazku vyse (polozeny na prstu),se cpe do ucha,ale co to je:-)? jak to vyrobim?Googlim stale,ale nenachazim,nasel jsem takoveto zapojeni: http://www.talkingelectronics.com/proje ... id-P1.html

nebo toto,to jsem si i stahl a dival jse se na to,jenze tam se pocita se sluchatkem,ja potebuju neco miniaturniho do ucha,jako ten valecek: http://www.strasil.net/index.php?text=babizes

tady jsem našel něco k tomu sluchátku: http://www.spystudy.com/items-spy-ear/m ... phone.html

jak to s tim principem teda je?

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#10 Příspěvek od Jurko »

trochu to oživím,pánové a dámy:-) kdo o tom neco víte,prosím mrkněte mi na nějaké to chéma..už to ani tak nespěchá jako hoří..:-D


Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#12 Příspěvek od Jurko »

MATYCH: dik,ano toto uz jsem si stahl a prohlizel,je to krasne zpracovane..ale co bude prijimacem..?je treba mit tam indukcni smycku kolem krku?ja nechci at to prijimam na nejakych sluchadlech,chci miniaturni vec do ucha,to zaridim jak,jestli nekoho neco napada..? stale nevim,co je to ten svtibrny valecek viz obr. nahore..je to jen ocel,magnet,mini civecka,nebo slozite zarizeni uvnitr i s nejakou baterii???

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#13 Příspěvek od vladimir »

Ahoj, asi Tì zklamu.
Indukèní smyèky, o kterých tady píšeš jsou urèeny k použití s naslouchadly, které jsou pro sluchovì postižené.Cena takového naslouchadla se pohybuje cca 5 000 - 40 000kè na obì uši. Není to o tom, že strèíš do ucha høebík a na krk namotáš pár metrù kabelu.Mužeš se sám pøesvìdèit http://www.widex.cz/ Naslouchadla jdou pøepnout do režimu indukèní smyèky "T" (telefon), jinak ještì mùžu doplnit - smyèky jsou osobní, tu máš na krku a pro místnosti, tøeba i divadla kina ap. Takže pøijímaèem je speciální naslouchadlo vložené do ucha nebo zavìšené za uchem, které obsahuje mikrofon a indukèní pøijímaè na vstupu, procesorem øízené nastavitelné korekce a režimy, na výstupu speciální reproduktor.

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#14 Příspěvek od Jurko »

Aha,no to me netesi..hledam enco velmi jednoducheho,toto uz jsou slozita a draha zarizeni..To ale vubec nepotvrzuje ten stribrny knoflik na obrazku..kdybych mel cas,tak si to koupim,rozkucham a zjistim sam,ale do Vanoc uz mi to nedojde,proto badam kde se da..ale napadlo,me kdyz rozdelam sluchatka do usi (pecky),tam sou male reproduktory,velmi..slo by to z nima nejak bezdratove zbastlit..?nebo musi byt reprak napajen,nefungoval by indukcne?hned je du vykuchat

Uživatelský avatar
Jurko
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2013, 01:00

#15 Příspěvek od Jurko »

nasel jsem jeste toto,zde je napsano,ze toto sluchatko nepotrebuje zadnou baterii a jenom prenasi vibrace na bubinek..: http://www.mikrosluchatko.eu/neviditeln ... tko-micro/
myslite,ze to pujde stocit doam na soustruhu?bude to fungovat s vysilacem od pana Strasila vyse?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“