Nízkopříkonový přijímač DO

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Nízkopříkonový přijímač DO

#1 Příspěvek od tomasjedno »

Potřebuji pomocí dálkového ovládání (VF, např. v pásmu 433 MHz) mžikově spínat kontakt miniaturního relé.
Problém je v tom, že pro přijímač DO mám k dispozici pouze zdroj proudu cca 2 mA. Potřebuji tedy miniaturní přijímač DO s klidovým odběrem cca 5-15V, ale pouze 2 mA.
Co jsem procházel Flajzara, Dealextreme ap., tak všechny žerou víc proudu (pokud je to vůbec uvedeno). Nevíte někdo o nějakém hotovém výrobku, který by splňoval moje požadavky?

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#2 Příspěvek od kovar »

Včera jsem tady měl třeba elektronický obojek na psa.Taky to žere prd a má to 3 kanály :)
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Trvale na príjmu pod 2mA bez nových technologií pode problém. Mrkni na šváby Xemics a Chipcon, tam sa lowPWR dosahovalo. Inak prijimače 5mA@3V boli štandard, s dobrým stepdown zdrojom to z 12V musí byť pod 2mA. Ešte sa dá niekedy použiť jedna vyjebávka, prerušované zapínanie prijímača, tak aby stredná spotreba sedela.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od sis2 »

Třeba SEA - má v nabídce modul na 433MHz ... 5V/1,2 mA
http://www.seapraha.cz/download/telecon ... atalog.pdf
a na mžikové sepnutí relátka pomalu nasbírat energii v kondenzátoru anebo v malém dobíjecím článku - proudem, co zbyde

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

Moduly Nordic maj při powerdown mode proud pár uA,pokud jsou aktivní,tak si pár mA vezmou(až 12 při RX).Hlavně jsou kompatibilní s obvodama x51.
U nás je známej nRF9E5,v AR o něm psal,myslim,Václavík a nabízel ho i na destičce s "jehlama" a ant.vývodem.Pokud by vyhovovalo mít obvod uspanej na mikro-odběr a občas ho probouzet,možná by i ten zdroj tu chvíli o nadproudu vydržel.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Hezké, díky.
Musím se ale přiznat, že moje představa byla, že koupím hotovou funkční soupravu, ne že to budu vyvíjet...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“