Nástřik plastu (case generátoru)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

Nástřik plastu (case generátoru)

#1 Příspěvek od Filda »

Zdravíčko,
mám tu generátor funkcí C&C 202C (vzhledově naprosto stejný jako Goldstar FG-2002C). Jeho plastová case za ty roky zežlutla (jak to dělají některé (levné?) plasty, vystavené UV záření). Zežlutnutí je nerovnoměrné, díky tomu generátor vypadá hrozně. Bastlířský koutek mám na viditelném místě - proto to musí nějak vypadat (z hlavy drahé polovičky).

A teď konečně k věci:
Potřebuji tu plastovou case nějak nastříkat- ale jak (spíš co použít)?
Našel jsem různé verze použitých "preparátů" při nástřiku:

1. Základ na plasty, barva, lak
2. Základ na plasty, plnič, barva, lak
3. Plnič, barva, lak

Plnič je na dorovnání malých nerovností ("dohlazení")?

Samozřejmě chci aby to vydrželo, nepraskalo a vypadalo dobře. Naštěstí krabička, která leží na stole nebude tak namáhaná, jako části karoserie auta.

Díky za rady a zkušenosti :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Na plastu nejlépe drží acetonové barvy, protože povrch naleptávají. Bohužel, dnes prodávané spreje na plastu moc nedrží, i když se použije základ na plasty.
Vyber co nejbližší odstín, aby případné ošoupání na hranách nebylo moc vidět.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Co skříňku polepit samolepící tapetou ? Je to reverzibilní.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Zaky píše:Co skříňku polepit ...
Brrr...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Sendyx »

Co je to za plast ? A není to ten prevít s tenkou povrchovou vrstvou, která zesvětlí pod práškem na nádobí ?

Na kryty z HPS nebo ABS bylo dobré použít dost zředěnou acetonku, aby se naleptala do povrchu, ale chce to pistol a prostory. Ideálně stejný odstín.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Když se to udělá šikovně a použije se fólie s malým smrštěním, jako jsou třeba fólie značky dc-Fix (nechci dělat reklamu, ale prostě JSOU NEJLEPŠÍ), a ta "kejska" se potáhne pomocí fénu nebo na málo nastavený horkovzdušný pistole, tak to může vypadat i docela přijatelně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Jestli to má tu krabici s větracími průduchy, tak fólie padá.

BTW, a nevyplatilo by se koupit novou krabici a přehodit kryty ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Proč fen nebo horkovzduška? Já s ní mám udělané dveře a celou kuchyňskou linku asi 10 let a je to stejné jako když jsem to dělal a bylo to bez fenu. Ani jsem to nemáčel, jak se občas doporučuje, ale si je to grifu a zkušenosti.
Nic to nemění na tom, že ta dc-Fix je nejlepší a dá se s ní udělat snad úplně všechno a dobře to vypadá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Alternativně, pokud to nevadí tazateli, ale jen drahé polovičce, by bylo možné zvážit, kolik úsilí vezme přelakování/potažení fólií a kolik vysvětlení drahé polovičce, že to tak má být :-)

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#10 Příspěvek od ok1xgi »

A což nechat case tak jak je a vyměnit polovičku ? :lol:

P.S. Prikláním se k fólii, pokud to není díratý....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#11 Příspěvek od Filda »

Zdravíčko,
folii zrovna zavrhuji. Přístroj má větrací mřížky (nahoře) a byla by s tím hrozná práce, aby to nějak vypadalo :/. Co je to za plast nevím (a netuším jak to zjistit :oops: (napadá mně nějaké označení na vnitřní straně výlisku?)).
Kdysi jsem viděl bělené plastu (konkrétně zažloutlé kostky lega) v chemikáliích (jde to tuším i v savu). Plast byl jako nový, ale rapidně se zhoršily mechanické vlastnosti (byl křehký).
Uvažoval jsem, že bych to někde nechal stříknout, ale rád bych se naučil "zpracovávat" plasty sám... - v budoucnu se to může hodit.
Zatím to vypadá, že vletím do barev, koupím matroš a budu experimentovat :) (stříkací pistole a prostory problém nejsou - všechno mám v práci).

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#12 Příspěvek od Jimmi2 »

Já bych to pro začátek vzal cifem nebo bělící zubní pastou. Většina těchhle krámů žloutne jen na povrchu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“