Sběratel magnetofonů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sběratel magnetofonů

#1 Příspěvek od Oldradio »

Kdo ještě osobně nezná hromaditele cívkových magnetofonů Tesla, tak doporučuji k přečtení článek v odkazu, zejména pak diskuzi.
http://www.metro.cz/teslakem-se-clovek- ... -extra_bel

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

co sa clovek nedozvie...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

No podle té diskuse to je nějaký ujetý pako :lol: . Jestli nebyly tady ty fotky stohů a stovek ks Bx taky jeho. Jen už nevím, kde to bylo :oops:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

fredis píše:No podle té diskuse to je nějaký ujetý pako
podle tvé reakce, jsi jím spíš ty . . .
Každý má právo přece sbírat co chce . . . a co se mu líbí.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Znám člověka co má doma 8000 CD nosičů, všechny origoš, nepočítám VHS a DVD. Říkám mu, ty vole, to neposlechneš do konce života, je nam oběma přes padesát let...některé jsou 5 let nerozbalené a nikdy nepoužité, prostě tam jenom leží. To už je, vážení, nezdravá megalománská sběratelská vášeň, závislost spějící do ordinace doc. MUDr. Chocholouška nehledě na mrtvě uložených pár melounů co se mohly točit i na pitomém termiňáku a přinášet úroky, byť minimální. Svět je podivné místo.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Nedalo mi to :wink:
Přílohy
Pict.jpg
(125.66 KiB) Staženo 53 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Za totáče na přednáškách z politekonomie nám lektoři ML tloukli do palic pojem "zbožní fetišismus" tady to máte v praxi a doma.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

konosuke píše:Myslíš tuto sbírečku ?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=59381
Jo, bingo! Ta fotka od dalíka. :lol:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

ok1hga píše:
fredis píše:No podle té diskuse to je nějaký ujetý pako
podle tvé reakce, jsi jím spíš ty . . .
Každý má právo přece sbírat co chce . . . a co se mu líbí.
Myslíš? Já reagoval jen na to, co psali lidi v diskusi, jaký to je Teslák a hlavně opravář! A pokud má doma 2000 B4ek tak to je sběratel, nebo případ pro Chocholouška, jak psal Konosuke? To potom podle tebe jsou sběratelé i ti, co mají byty, domy a okolí zaskládané veteší a obtěžují tím sousedy. Tak nevím, kdo je pako :wink: .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »

fredis píše:Myslíš? Já reagoval jen na to, co psali lidi v diskusi, jaký to je Teslák a hlavně opravář!
Myslím . . .
a omlouvám se ostatním za moralizování,
ale pokud mám na jazyku stejný, nebo podobný výraz, jako reakci na někoho v diskuzi,
radši se rozmyslím, jestli mám vůbec reagovat.
Tímto se rozhodně nezastávám výše zmíněného pána, pouze mě "nadzvedla" ta reakce.
Myslím také, že největší chybu udělal novinář, který si měl zjistit více informací o zmíněném pánovi.
Kdyby to totiž udělal, vůbec by takové reakce nebyly . . . a byl by pokoj.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od pajosek2 »

Nechápu,co tady řešíte,já jsem taky sběratel a můžu říct,že jsem taky trochu ujetý . Ono totiž bez tohoto duševního pohnutí sběratelství nelze provozovat. Když propukne sběratelská vášeň,tak se bere vše ,co člověk najde,když to patří k onomu ssběratelskému sortimentu. Bych rád viděl hřibaře,který nechá v lese kolo praváků jen proto, že na smaženici už má nasbíráno.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

To potvrzuji, Pavle, uprostřed Tvé sbírky rádií si mi líbilo.
Těch mých pár kousků magnetofonů z RVHP se snad nedá ani sbírkou nazvat, zvlášť, když jednu B101 (podle hlav snad hrála jen při předvádění na prodejně) jsem rozhýbal, vyčistil, namazal, zkontroloval... a půjčil jednomu amatérskému filmaři, tak na týden dva. Už to budou dva roky, co jsem ji neviděl.
Prototyp B426 se mi vrátil po 9 letech tak opotřebený, že jsem mu prozatím propájel kablíky na snímání a udělal z něj jen přehrávač, kontakty v háji. Ještě s ním bude hodně jiné práce, bohdá, že počká na to, až budu v penzi.
Ani nevím, u koho dnes zapadá prachem, existuje-li ještě, B73, tu jsem před pětadvaceti lety zapůjčil filmovému kroužku, který přestal existovat. Po klubovně se střižnou je prodejna barev a laků...
Další stereofonní cívkáč ZK246 teprve čeká na repasi, přece jen 15 let ve sklepě na něm nechalo nějaké stopy. A nejspíš už předtím dlouho stál někomu v obýváku jako dekorace.
Stereofonní kazeťáky tu nějaké mám a, snad proto, že se jich v nejrůznější kvalitě prodaly jen u nás desetitisíce, nepřišel ještě zájemce o půjčení.
Podobně monofonní cívkáče, ty tu mám pořád.
Jenže ty stroje všechny stárnou, ať už jsou v provozu jednou týně nebo jednou ročně. A udržet je v provozuschopném stavu, bude stále těžší.

Ano, je to úchylka. Ale lidi, ten pocit, když to hraje asi tak, jako to hrálo, když si to člověk přinesl z prodejny domů, na ten by nám neměl žádný Chocholoušek, natož jeho duo Arnošt a Arnošt, vůbec sahat.
Protože, kdo si hraje, nezlobí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Ano, všici sběratelé jsou paka a o tom to je. Normální člověk nesbírá plno starých krámů, že ? Ale někdy je krásné být tím pakem než to prochlastat v hospodě nebo profetovat na lavičcce v parku, ne ? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“