Aké kliešte na hadicové spony?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

Aké kliešte na hadicové spony?

#1 Příspěvek od vaanja »

Dobrý deň priatelia, viete prosím odporučiť kliešte, ktoré sú určené na hadicové spony, ako je tá na priloženom obrázku?
Naša pračka pomaly ale iste končí, takže 1-2krát ročne ju rozoberám a sú tam takéto spony, keď použijem na ne tzv. kombinačky či blicky, tak sa veľmi šmýkajú. Pozerám po internete, ale všade len kliešte pre hadicové spony do áut...
Vopred vďaka.
Přílohy
spona.jpg
Hadicová spona.
(28.31 KiB) Staženo 107 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ty kleště na spony v autě by mohly jít použít.
Ale spíš bych obětoval nějaké starší kombinačky a vybrousil si nějaký vhodný tvar, kterým by to šlo sejmout.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#3 Příspěvek od vaanja »

kombinacky mozno pouzit len na male priemery, vacsie spony maju tie konce viac vzdialene a na taku vzdialenost kombinacky neroztiahnem, preto blicky, tie vsak maju uzsie celuste, tak sa to z nich smyka.
skusim kupit tieto na obrazku, ale radsej by som nieco overene, co ma niekto v praxi odskusane na ten typ spony co je v pracke.
Přílohy
klieste2.jpg
(29.35 KiB) Staženo 112 x
klieste1.jpg
(17 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Na malý i velký spony používám toto http://www.bee.cz/index.php?route=produ ... uct_id=166 Jsou fakt super.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#5 Příspěvek od Rostav »

Já používám štípačky čelní za 105 Kč. Nekloužou.
www.naradi-vitek.cz/rucni-naradi/kleste/stipaci-kleste/

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Ty maj ale malý rozevření.Ty co používám já tak se otevřou asi 7cm :wink: A taky nekloužou :)

Uživatelský avatar
doskok55
Příspěvky: 182
Registrován: 07 dub 2007, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od doskok55 »

A nebylo by lepší a levnější nahradit ty spony za jiné stahovací pásky, které se stahují šroubkem, já jsem to takto vyřešil už dávno.
Třeba tyto: http://www.a20.cz/10/?; nebo tady: http://spony-hadicove.heureka.cz/ Nebo použít třeba jednorázové plastové stahovací pásk: http://hadicove-spony.cz/p=productsMore ... leni-50-ks

Mám jich trochu víc než budu schopen do konce života spotřebovat. Tak pokud bys měl možnost odběru v Brně můžu ti jich pár podarovat.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Ty šroubovací nepruží a při změně teploty by mohlo hrdlo prasknout nebo se spoj uvolnit a protékat.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#9 Příspěvek od Radovan-kocour »

pepik9 píše:Ty šroubovací nepruží a při změně teploty by mohlo hrdlo prasknout nebo se spoj uvolnit a protékat.
Vidíte, to mě nenapadlo já jsem je všechny v pračkách co mám vyměnil za tady tyto zmiňované šroubovací- :( :( :( , zatím netečou

Uživatelský avatar
doskok55
Příspěvky: 182
Registrován: 07 dub 2007, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od doskok55 »

pepik9 píše:Ty šroubovací nepruží a při změně teploty by mohlo hrdlo prasknout nebo se spoj uvolnit a protékat.
Tak já myslím že v tom to nebude. běžně se používají v autech kde má dnes řada věcí také plastová hrdla jsou tam rovněž vibrace a rozsah teplot je podstatně větší. Proč by musela svorka pružit, když je pod ní pružná guma? Žádná ze zde popsaných svorek (krom té pračkové nahoře) není pružná a všechny se léta používají

Podle mě jde jen o zjednodušení při montáži ve výrobě a při servisu. Dřív se používaly kovoné stahovací pásky se sponou na závlačku A tyto pružné rychlosvorky!vyobrazené nahoře znamenaly významné zjednodušení a mají tu výhodu, že žádná případná koroze nekomplikuje demontáž.

Používá se to hlavně v pračkách, kde se předpokládá servis u zákazníka. Technik se nemusí ve stísněných podmínkách domácí koupelny trápit s uvolňováním zarezlé spony na špatně přístupném místě v pračce ať už je šroubovací nebo závlačková či jiná. Pokud je to silný chlap tak ji někdy uvolní i v prstech (zvlášť ty většího průměru). A na ty menší stačí obyč.kleště nebo blicky i když to není zrovna příjemná práce(ale děláme to jen příležitostně (A DODRBEM SI PŘI TOM PRSTY) ten kdo s tím pracuje denně si potřebné nářadí nebo přípravky obstará bez ohledu na cenu.
vaanja píše: Pozerám po internete, ale všade len kliešte pre hadicové spony do áut...
Dnes se používají převážně prstence z měkkého nerezavějícího kovu na kterých se vytvoří pomocí speciálních kleští oblouček směrem ven (něco přibližně takového tvaru "Ω") a to jsou nejspíš ty kleště o kterých mluvíš. Nevýhoda je, že kroužky jsou jednorázové a vždy musí mít docela přesný průměr podle hadice.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#11 Příspěvek od Radovan-kocour »

Já si myslím že ty šroubovací jsou dobré- ty spony hadicové na ty závlačky to už se skoro nepoužívá to bylo hodně pracné.
A tady ty šroubovací- utáhnete šroubovákem a dotáhnete maticovým klíčem a v pohodě, někdy když jsem koupil ty čínské šroubovací spony tak se při dotahování rozesraly, no ale tak to už je jiná věc- prostě Made In China, ale jinak co kupuji tak v prodejně co prodávají náhradní díly na auta tam mají spony kvalitní, takže tak hezký den :) :)

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Pokud jde o auta, tak šroubovací byly z továrny ve Š120 / Favorit.. Ve dnešních autech je najdeš jen po amatérské opravě.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#13 Příspěvek od Radovan-kocour »

Aha tak to se kdyžtak omlouvám- já jsem jich tam kupoval tak minimálně před rokem a koupil jsem si jich víc rozměrů, abych jicj měl do zásoby- ještě si pamatuji že byly na takovém stojanu- různé

Norma značka- tady je odkaz:


http://norma.beril.cz/trubkove-a-hadico ... mp-hd.html

Hezký večer Radovan :) :)

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#14 Příspěvek od sr71 »

èím sundáváte tyto spony? jsou urèené na to aby se po sundání použili znovu? nedávno pøi opravì praèky jsem se s tím dost potrápil, dal jsem tam pak tu sponu i zpátky ale nepochopil jsem jak se s tím správnì pracuje
Přílohy
spona.jpg
(14.05 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

google: oetiker clamp. Pouzivaji se hodne v kavovarech.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“