Palubní pc s Arduinem

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majkl-ta
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2013, 01:00

Palubní pc s Arduinem

#1 Příspěvek od majkl-ta »

Dobrý den, našel jsem docela zajímavý odkaz na konstrukci palubního počítače do auta. Bohužel mi to nechce chodit a proto bych chtěl touto cestou požádat zkušenější o opravu programu pro arduino. Na LCD se zobrazí verze a pak to přeskočí na nastavení kontrastu a tam to skončí- nefungují mi tlačítka na pohyb v menu. http://ecomodder.com/wiki/index.php/MPGuino
Přílohy
MPGuino082metric.zip
(18.27 KiB) Staženo 164 x

Uživatelský avatar
Gabriel
Příspěvky: 58
Registrován: 25 zář 2007, 02:00
Bydliště: KS

#2 Příspěvek od Gabriel »

Ahoj, ja používam ver. 0.86 vo Fabii a doporučujem aj tebe. Pozor treba dať na použitý kryštál 16 alebo 20MHz. Ak používaš dosku arduino uno máš tam 16MHz, potom je potrbná úprava v programe, "odkomentovať a zakomentovať" príslušné riadky, je to hneď na začiatku programu.
MPGuino
Přílohy
MPGUINO_schema.pdf
Aktuálna schéma
(27.64 KiB) Staženo 234 x

Uživatelský avatar
misan26
Příspěvky: 101
Registrován: 20 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od misan26 »

ahoj do jakeho auta to mas ?? ja ze je moznost koupit BLUETOOTH pro OBD 2 (ELM 327 V 1.5 BLUETOOTH DIAGNOSTIKA OBD2 ANDROID)a pak to staci sparovat s mobilem ci co si vymslis a do ceho nacpes obsluzny software. Neco podobneho mam ve felde na zavody a funguje to dobre :)

Uživatelský avatar
majkl-ta
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2013, 01:00

#4 Příspěvek od majkl-ta »

misan26 píše:ahoj do jakeho auta to mas ?? ja ze je moznost koupit BLUETOOTH pro OBD 2 (ELM 327 V 1.5 BLUETOOTH DIAGNOSTIKA OBD2 ANDROID)a pak to staci sparovat s mobilem ci co si vymslis a do ceho nacpes obsluzny software. Neco podobneho mam ve felde na zavody a funguje to dobre :)
Chtěl bych to Peugeot 107 a chtěl bych to ještě vylepšit o měrění benzin + LPG.

Uživatelský avatar
majkl-ta
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2013, 01:00

#5 Příspěvek od majkl-ta »

Gabriel píše:Ahoj, ja používam ver. 0.86 vo Fabii a doporučujem aj tebe. Pozor treba dať na použitý kryštál 16 alebo 20MHz. Ak používaš dosku arduino uno máš tam 16MHz, potom je potrbná úprava v programe, "odkomentovať a zakomentovať" príslušné riadky, je to hneď na začiatku programu.
MPGuino
Tak jsem to zkoušel rochodit a bohužel zas prohra, myslím si že to není verze pro arduino protože nesouhlasí označení pinů. Testuji to na desce Mega 2560

Uživatelský avatar
misan26
Příspěvky: 101
Registrován: 20 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od misan26 »

ja to mam ve felde misto budiku mam tablet se da rict :-) mam to jako otacomer a tak ale mam tam programovatelnou ECU jednotku kvuli motoru a zatim sem spokojen hlavne zadna kabelaz skoro :-D jen obcas seto nepatrne sekne :) ale jinak to jede

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od proel64 »

Chcem sa spytat,pojde mi ten ELM 327 vo felde 1,3MPI r.v.1999,pripadne ktora "krabicka",lebo je toho po inzeratoch dost vela a nechcem kupit volovinu...

Uživatelský avatar
misan26
Příspěvky: 101
Registrován: 20 led 2011, 01:00

#8 Příspěvek od misan26 »

covece to nevim to jsem nezkoušel ja pouzivam jednotku Motec m400 takže originál jednotka se v autě již odpočátku nenachází. takže těžko říct

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“