Color C428, velmi hřeje R32

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Color C428, velmi hřeje R32

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuze. Byl jsme tůhle na SD a zželelo se mi tohoto coloru. Dlouho jsem na něj čekal. :-) Situace je taková, že bez schématu se nechytám a zde na webu ač asi bylo nebo je, tak jsem ho nenašel. Čekal jsem, že bude nějaká podobnost s řadou 416 ale nikoli. Závada se projevuje tak, že po zapnutí ze stby "jakoby" jde, ale na rozkladové desce něco bzučí a velmi se hřeje výkonový odpor R32. Nejde obraz a ani nežhaví. Částečně je slyšet rušení i v reproduktorech.

Prosím pokud byste někdo věděli kde by mohla být chyba, budu rád za odpověď.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

C428 byla snad tak trochu kopie Salory nebo Finluxu. S předešlými modely Tesla neměla skoro nic společné.
Osobně jsem ji asi nikdy neopravoval, netroufal jsem si. Ale kamarád ji měl spoustu let, už ji znal pomalu nazpaměť. Tak kdybys nepochodil, dej vědět, mohl bych mu zavolat.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Jestli je to tenhle:
http://www.oldradio.cz/ts4428.htm
tak snad to schema někde mám.
Skener mám taky, tak bych třeba mohl udělat dobrý skutek. Ale asi až zítra.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Na Tanyeschema je, společné i pro C441.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Tady je samotný rozklad. Projdi si ho a najdeš to.
Přílohy
T_Color_C428_441.jpg
(210.73 KiB) Staženo 268 x

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Mirda »

Tak při silvestru bych začal třeba násobičem. Ten je největší a zrak už slábne přibývajícimi promile...

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#7 Příspěvek od omegatv »

Najcastejšia zavadada bol to VT2 BU 208 alebo SU podla toho čo tam bolo,alebo nejaky studak okolo.Vadny nasobič najskor strielal na kostru.Mal prieraz.
...Laco...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

Násobičů jsem vyměnil dost, ale nestřílel ani jeden. :wink: Odpoj ho a uvidíš hned na čem jsi.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#9 Příspěvek od mkat »

Ak si prihlaseny na RADIOHISTORII tak tam ho najdeš.Inak prihlasiť sa da,niekedy horšie ,ale ide to.
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... id/0004645
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Peta-cb »

Děkuji za reakce. Schéma se mi podařilo stáhnout z Tanye či co je to. Už se alespoň orientuji.

Ten tip s násobičem jsem vyzkoušel a situace je kupodivu stejná. Dále jsem zjistil že napětí ať je připojený násobič nebo není tak je cca 70V. Když jsem vyhodil ten R32 a místo něj dal žárovku, tak jsem měl 138V což by sedělo. Oměřil jsem polovodiče, i BŮčko a a též se zdají OK. Mohu ho klidně i zkusit vyměnit. Vím už, že měření všechno neodhalí. Napadl mě jako možný C23 vůči zemi, ale zdá se též dobrý. Zkusím tedy pátrat dál v buzení... pokud by byli nějaké tipy, budu rád. :wink:

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Ještě prověř c4, 5, 6, 7 a 8 a taky ty dvě diody. Mohou být načnuté a to multimetrem nezměříš :wink: .

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Peta-cb »

To jsem udělal už automaticky. Uvedené součástky jsem vyndal proměřil a též se zdáli v pořádku. I když ty C5 a 6 jsou klasicky mastné a ulepené, ale to snad na škodu neni. VD2 i C4 jsem dal i nové a zkusil prohodit jiné BU ale beze změny. Jinak s tím R32 se velmi rychle zahřívá i to BU. Mám pomalu podezření na samotné trafo... Na druhou stranu se mi u podobných Tesla traf ať v oravanech nebo řady 416 nikdy nestalo žeby bylo vadné. Opravdu už netuším... :-(

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

To máš pravdu. Vadné to byla výjimka. Odcházely málo. Ještě se mě někde válí, kdybys potřeboval, na chalupě na půdě :lol: .Tak ještě projdi to buzení. Schéma tady máš, tak by to neměl být problém.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

C23 si preveril? Máš osciloskop? Odpoj R4 alebo C4 a zapni to, čo sa bude diať.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Peta-cb »

Ten C23 jsem prověřil už na začátku a dokonce zkusil i vyměnit ale stále stejné. Zkusil jsem tedy odpojit ten R4 a konečně bylo ticho. Zkoušel jsem procházet i součátky za ním, ale zdá se vše ok. Osc. bohužel už nemám...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“