Sháním někoho na opravu zásuvkového elektroměru

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

Sháním někoho na opravu zásuvkového elektroměru

#1 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vážení, všem Vám přeji do Nového roku hlavně hooodně zdraví.

Sháním někoho, kdo by mě opravil 2ks. zásuvkových elektroměrů Hutermann HE014.
Tady je odkaz:
http://www.voltmetr.cz/meridla/elektrom ... romer.html

Tyto elektroměry mám jich cca 10Ks v každé zásuvce- je to totiž starý model a mám je již cca 5 let.
Odjakživa jak jsem je koupil tak většina z nich fungovala cca tak jeden rok a potom zdechla.
Většinu elektroměrů mě vyměnili v záruce a bohužel tady tyto dva zdechly až po záruce a tady tyto typy se již nedají sehnat a ve firmě kde jsem jich kupoval tak po záruční servis již neposkytují a elektroměry mě vrátili neopravené zpět.
Je mě jich líto vyhodit a já je sám nespravím.
Závada mechanické počítadlo, které se má posouvat na základě impulzů tak se zastavilo a dál nepokračuje.

Nevím jestli je to reálné ta oprava, ale myslím si, když mě již tolik těch měřáků zdechlo a firma Hutermann mě je vyměňovala jak na běžícím páse, tak si myslím, že jsou v tom elektroměru dány nějaké špatné komponenty a nebo výrobní vady. Možná že mě i ty ostatní postupně pozdechají.

Takový mechanický elektroměr se již neprodává a asi byl stažen s trhu asi pro výrobní vady.

Děkuji Vám a přeji hezký večer Radovan :) :) :) :) :) :( :( :( :( :( :( :(

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Intuitivně bych očekával závadu v mechanické části - počitadle. Zkus ho prověřit.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 02 led 2014, 19:54, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#3 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji za radu, ale sebekriticky prohlásím to já nezvládnu :( :( :(

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#4 Příspěvek od Radovan-kocour »

serviceman píše:Intuitivně bych očekával závadu v mechanické části - počitadle. Zkus ho prověřit.
To asi bude ono- ale i když je třeba zdechlý tak co s ním s potvorou- ? určitě nepůjde vyměnit- protože se nezežene, a pak jsou tam nějaké kondíky měl jsem to rozdělané a nemím eště co :( :(

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

ved už sú modernejšie a aj cenovo lacnejšie meridlá, podívaj sa.... http://www.nej-ceny.cz/2066/merice-spot ... e-energie/

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#6 Příspěvek od Radovan-kocour »

Já vím, máte pravdu- ty digitální mám taky, ale u některých potvor jsem zjistil že nemají ani zálohovací zařízení-baterii myslím při výpadku proudu a naměřené hodnoty se vymažou- ty mám taky potvory
Tento mechanický už se nedělá- tož asi je vyhodím, co ze potvorama že? :( :( :( :( :(

Upravíme nebojte :) :) :)
Naposledy upravil(a) Radovan-kocour dne 02 led 2014, 21:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Radovan-kocour píše:Já vím, máte pravdu- ty digitální mám taky, ale u některých sviňa jsem zjistil že nemají ani zálohovací zařízení-baterii myslím při výpadku proudu a naměřené hodnoty se vymažou- ty mám taky sviňě
Tento mechanický už se nedělá- tož asi je vyhodím, co ze sviňama že? :( :( :( :( :(
Že ty nám tu z té EB chceš udělat úplný prasečák:
jezevec píše:Znáš taky jiné přirovnání než "jak sviňa"???
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#8 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vy jste tu všichni tak slušní, tak slibuji už se to nestane- nebojte :( :( :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

Radovan-kocour píše: ...Tyto elektroměry mám jich cca 10Ks v každé zásuvce-...
To vypadá na případ pro Choholouška...

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#10 Příspěvek od Radovan-kocour »

Možná máte pravdu, nevím, no :) :)

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#11 Příspěvek od rob_brno »

galjo píše:ved už sú modernejšie a aj cenovo lacnejšie meridlá, podívaj sa.... http://www.nej-ceny.cz/2066/merice-spot ... e-energie/
Bohužel ani ty elektronické nejsou žádná sláva. Mám něco podobného jako: http://www.nej-ceny.cz/247593/meric-spo ... e-iii.html
CCa po půl roce to začlo žrát baterky(výdrž kolem 14dnů), tak jsem do toho připájel trafo-zdroj. A po měsíci to kleklo úplně.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

Všechny tyto elektroměry jsou relativně přesné pro měření spotřeby odporové zátěže, o něco horší je to z indukční zátěží.
Ale úplně mimo jsou u spínaných zdrojů. Zde asi záleží na konstrukci imp zdroje, ale je schopný ukázat st-by spotřebu adaptéru 36W!
A imp. zdroje jsou dnes prakticky ve všem.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#13 Příspěvek od Radovan-kocour »

jezevec píše:
Radovan-kocour píše: ...Tyto elektroměry mám jich cca 10Ks v každé zásuvce-...
To vypadá na případ pro Choholouška...
Myšleno jako 1ks v jedné zásuvce- nevím nepočítal jsem je ale asi tak 10 jich mám, a štve mě taky že každý ten elektroměr má i vlastní spotřebu, měřeno- tak, že jsem za ten mechanický elektroměr dal digitální a ukazoval ten digitální cca 3Watty :( :( :( :(

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jezevec »

No, jestli je máš zapnutý stále, tak za rok tě ten špás vyjde na 1300kč. Hlídat spotřeba se musí, ať to stojí co to stojí.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#15 Příspěvek od Radovan-kocour »

No to jste mě nepotěšil- takže mají ty elektroměry zásuvkové teda vlastní spotřebu? chci se ujistit u odborníků- bylo mě řečeno že i hlavní elektroměr má vlastní spotřebu, tak to jsem nadšen- takže Vy by jste mě radil ty elektroměry vyházet ze zásuvek? A teda existují nějaké elektroměry, které mají nulovou, nebo nepatrnou vlastní spotřebu? Tak nač to potom ty krámy potvorné vyrábějí? A to ještě k tomu jsem měl v každé zásuvce namontovaný ten slavný spořič- to již jsem tu taky psal- ty místo toho aby energií šetřili, tak ji odebírali cca 15Wattů- Takže jakýkoli elektroměr má vlastní spotřebu- i mechanický i digitální- takže Vy by jste je promiňte teď beze srandy vyházel ze zásuvek?? :( :( :(

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“