SONY ERICSSON C902 pri zapnuti slabe blikne LCD, nenajede.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

SONY ERICSSON C902 pri zapnuti slabe blikne LCD, nenajede.

#1 Příspěvek od robo »

Mam tady SONY ERICSSON C902. Pri zapnuti slabounce, videt je to jen ve tme, blikne lcd, sviti klavesnice. Po chvilce se vypne a zase zapne uplne stejne. Vypnuti jde jen vytazenim baterky. A chtel by se zeptat zda jde nejak vytahnout kontakty a jak nahrat novy fw. Bude na to stacit kabel DCU-60. Budu rad za info na nejaky zachrany soft. Dekuji

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Podle toho popisu "Vypnuti jde jen vytazenim baterky" bych předběžně vyloučil vadu HW a spíš se zaměřil na SW problémy. U S-E docela častá vada. Kabel na přehrání je klasický USB datový (nemám jej po ruce, tak nemůžu potvrdit zda je to ten, o kterém píšeš), ale který program použít, to ti zas tak moc neporadím. Používám buď Wotanserver (kredit za 2 éčka) nebo Setool, k tomu si musíš koupit box (za podstatně víc éček).
Ale určitě existuje přímo od výrobce nějaký ten Software updater pro normální uživatele.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od alkom01 »

Zkus si něco počíst třeba tady: http://forum.semania.cz/index.php?topic=17592.0

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Po boji, kde byla potiz sehnad spravne ovladace pro os 7, 64B a sehnani stare verze Seus, Sony PC companion je cosi co dela vse ale nebudi ve me duveru, jsem pres seus stal a nainstaloval novy fw. Po vyjmuti a vlozeni baterky zpet se telefon chova stejne. Aktualizace probehla v poradku. A jak dal nevim.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Pokud na konci byla hláška o tom, že aktualizace proběhla v pořádku, tak tam může být hafo dalších vad- jen tak od pasu mě napadá třeba zbořené GDFS. Tento telefon už dnes nikdo nenosína opravu (naštěstí), tak už jsem jej dlouho nepotkal.
Podložil bych s ním skříň, třeba.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Pres a2uploader vidim do slozek v telefonu. Mohu je prochazet. Verze tel CID52

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Tak to je ovšem jiná. Ono to nakonec možná bude HW. Ale je mi divné že by telefon nešel vypnout jinak než vytažením baterie. No nic, prohlídnout desku, zkusit vyměnit LCD.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Zkusil jsem pres Sony PC Companion opravu. Neco se stahlo z netu, pak vyber founu, nasledne pripojeni, natazeni do telefonu. Bez chyby dokoncene. A zadna zmena

Edit. Rozdelal jsem ho, nikde znamka koroze. Vsechny flex kabely na svem miste. Budu hledat chybu bootloaderu.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“