Práčka Whirlpool AWT2089, tečie bubon

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Práčka Whirlpool AWT2089, tečie bubon

#1 Příspěvek od spirit »

Ahoj, začal tiecť bubon, viacmenej pri odstreďovaní. Mokré je to v spodnej časti. Vyzerá, že problém je v samotnom spoji bubna (záber na treťom obrázku v strede). Aké máte skúsenosti, objavuje sa takáto závada, stačí dotiahnuť tie skrutky (bol som len na návšteve, u seba som nič nemal), alebo je to potrebné nejako pretesniť?
Přílohy
detail odvnútra.png
(291.18 KiB) Staženo 100 x
detail zvonku.png
(291.05 KiB) Staženo 81 x
awt-2089.png
(293.54 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Musíš odmontovať bočnicu a tam je gumové tesnenie, ktoré treba očistiť a po obvode naniesť silikon a poskladať.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#3 Příspěvek od vicious »

ja mám takú skúsenosť, že to tieklo cez ložisko (bol zodratý tesniaci O-krúžok), ale to bol typ 5108

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

jo ale to by mal stekanec od remenice...

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od spirit »

Hej, ložisko to nie je, to som pozeral prvé.
Čiže treba dať dole celý plastový bok bubna, a predtým dole všetko čo je na ňom, čiže špirálu, veľké kolo atď? Nemám záber na stred toho veľkého kola, urobím to bez špecial náradia? Treba tam pri spätnej montáži niečo ešte tesniť? Napr. špirálu....
A z mojej strany je to len pomoc v núdzi, nestačilo by to dobre očistiť, odmasniť ten spoj a olepiť to silikonom zvonku?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Takovéto ¼ ½ ¾ opravy většinou nefungují a je to práce navíc , odstranit to , čím jsi to chtěl spravit , nebo o to víc tě prokleje ten , co to bude opravdu opravovat a za nadávání na tebe , to majiteli přimastí .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Můj názor je takový, že pokud to oblemtáš silikonem zvenčí, tak to nebude držet. Opravdu to chce nanést na styčnou plochu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, rozdělat, očistit styčné plochy, pomazat a smontovat a nechat v klidu předepsanou dobu a pak zase řádit. :wink:

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#9 Příspěvek od spirit »

Čiže ako som písal,
spirit píše:treba dať dole celý plastový bok bubna, a predtým dole všetko čo je na ňom, čiže špirálu, veľké kolo atď?

Nemám záber na stred toho veľkého kola, urobím to bez špecial náradia?

Treba tam pri spätnej montáži niečo niečím ešte tesniť? Napr. špirálu....
Stačí obyčajný transparentný sanitárny silikon, alebo treba špeci odolnejší?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Já jsem doma dělal kdysi dvakrát ložiska na Whirpoolce. Řemenici jsem dostal dolů tak, že jsem si jednou rukou přidržel buben, druhou jsem cukal s řemenicí, kolo šlo dolů (drželo na konusu+ pero). Model pračky už bohužel nevím, už dávno je přetavená v pluhy nebo tanky.
Těsnění pod spirálu, pokud není prasklé nebo zteřelé, by mělo být dál funkční.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

Vzhladom na vek tej 2084ky by som to teleso pokial funguje, nevyberal... Beztak by si to musel pretesnovat alebo kupit nove... Este pripomienka-vyber si odnimatelne rebro v bubne, potom si bubon otvor dvierkami hore. Vespod v nadrzi je spona co to teleso drzi... Musíš to teleso uvolnit... Remenica-vytoc skrutku, remenicu chyt oboma rukami a vyviklaj ju.

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#12 Příspěvek od spirit »

Na starej socke plnenej zvrchu, behajúcej mi po kúpeľni, som menil ložisko asi 2x, ale myslím že len na opačnej strane. Pripomenul si mi Michal22, že tuším som raz pre niečo dával aj ja to kolo dole... Ešte som tam menil cez ložisko zacákaný skratnutý vypínač. A nekonečne brúsil a farbil....

Aj tu korózia vrchných dvierok asi v 5 cm šírke už odlúpila lak v mieste zlomu, pántu. Ak by sa mi to nepodarilo vhodne zreštaurovať, nemal by niekto také zdravé dvierka? Pasuje to prípadne aj z iných modelov pračiek?

edit: keemo poznám ten čistiaci otvor, ale tá spona by ma asi zapotila

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

Dvierka pasujú z modelov AWE, AWT. Az budem moct, urobim foto tej spony telesa...

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#14 Příspěvek od lintik »

taky mi tekl buben a ejhle chybělo ložisko :o

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#15 Příspěvek od spirit »

Dík keemo, máme asi ročnú práčku, pozriem, možno je spona aj tam. Ale veď ak nie je nutné, špirálu nedemontujem, aj z obrázku vidím, že by sa mala držať tej bočnice...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“