Vyhodne komodity- pamet SO DIMM DDR3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Vyhodne komodity- pamet SO DIMM DDR3

#1 Příspěvek od robo »

Pred nejakym casem jsem kupoval pamet do notebooku, SO DIMM DDR3. Dneska se situace opakuje do jineho notasu. Kdyz jsem koukal na cenu 4GB pameti ktera zacina pomalu na 1000 Kc, zacal jsem premyslet co ze jsem to kupoval drive. Nevim jestli to byli 2krat 2GB nebo 2 krat 4GB. Neco mi rika ze to bylo 2 krat 4GB. Kdyz se podivam na dnesni cenu coz je asi 1800 tak bych za to takove penize nedal. Tak mi to nejak nejde dohromady. Az jsem nasel graf vyvoje ceny. A malem me trefil slak. 773 korun v 7.12.2012 a 9.1.2014 1799kc. Na tohle nemam slov. To se neda komentovat, jen sproste zanadavat. Je tohle normlni ? Vedet tehda ze je budu za dva roky potrebovat , koupil bych je do zasoby :D
Přílohy
cena pameti.jpg
(62.24 KiB) Staženo 59 x

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#2 Příspěvek od fifiju »

co se nad tím pohoršuješ? když jich bylo na světě...všichni jste to vyhodili...už je těchto konkrétních na světě pouze omezené množství...a začala zcela přirozeně poptávka určovat cenu...jen tak pro zajímavost, skus někde najít graf vývoje cen pamětí DDR1, od počátku až do dneška. myslím že by byl docela zajímavý graf

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Nejde o konkretni znacku. Jde o typ do notasu DDR3, ty se pouzivaji dneska normalne. Az najedou DDR4 tak pak to bude jasne. Mam v starem pc DDR. Kdyz jsem koukal co stoji 2 GB (2x1GB) 1 039kc tak jsem na to taky cumel. Ale tady je to jasne. jsou stare ale stale pouzivane a uz je nikdo pomalu nedela. Tak je cena nahora. Ale DDR 3 jsou pameti aktualni, zadny srot.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Česká Národní Banka...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Tak tak, mistr superexpert Sígr a spol.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“