Baterie do prac.ntb HP Compaq 2230s (HSTNN-OB77)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

Baterie do prac.ntb HP Compaq 2230s (HSTNN-OB77)

#1 Příspěvek od Bastlfanda »

Zdravim,
u tohohle ntb už mi baterka vydrží sotva půl hodiny a často "nálhe umírá" ("asi byl moc starej" :) ) a přitom za sebou moc cyklů nemá a snažim se jí udržovat rozumně nabitou (možná jí nesvědčí občasný připojení na nabíječku pár dní, když mam třeba něco rozdělanýho a z pohodlnosti ntb jen uspávam a necham na nabíječce, ale ne zas tak často), ale nejhorší je, že vypne někdy dost nečekaně (třeba po 15min., když chvilku před tim ukazovala ještě víc jak třičtvrtě nabití) a s tim se pracovat nedá (i když po zapnutí hlásí "Ihned vyměntě baterii..." a pak třeba ještě deset minut jede) - myslíte si, že má cenu u baterky v tomhle stavu (výroba 2009, ntb kupovanej 2010, kapacita 2600mAh/37Wh) řešit nějakej "repas"? (/reset počítadla, resp. zjišťovat co a jak - na jednu stranu přemejšlim o zbastlení nějakýho "komunikátoru" pro bateky i kvůli atypičtějším/kurioznějším/hůř sehnatelnejm baterkám, ale zatim o tom toho moc nevim, např. kolik stojí a co všechno zvládne např. SBW-SmartBattWorkshop, příp. jaký jsou další alternativy a kde shánět info/pinouty k baterkám ...)
Ať už jo nebo ne, chtělo by to záložní baterku - poohlížim se po variantách (HP part n. 482372-322) a ani tady nevim, "kam sáhnout" ... nemusela by stát zrovna dvojku (nebo dokonce víc), mohla by mít klidně větší kapacitu ;) (ať už těch 4400/5200mAh), ale hlavně chci, aby aspoň pár let držela ...
Našel jsem např. tady údajně s článkama Samsung (ty by imho snad mohly bejt ok) - http://www.avacom.cz/modely/notebooky/h ... 3godN20A1Q
event. i levnější http://www.baterielaptopy.com/8-cell-hp ... 54616.html
po až podezřele levnou - http://www.baterkydonotebooku.cz/bateri ... HSTNN-OB91
Máte někdo zkušenosti s nějakou konkrétní značkou/shopem? Co byste doporučili (popř. od čeho se raději držet dál)? Díky
Edit: znáte někdo výrobce "T6 Power"? Tady sice neuváděj kapacitu (to se dá zeptat, ale předpokládam, že to bude těch 2600mAh), ale záruka dva roky :nevim: http://www.anacomp.cz/baterie-t6-power- ... 41976.html

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Na baterielaptopy pozor, je to eshop tvářící se sice jako český, ale ve skutečnosti je to nějaký číňan. Zboží by tím pádem šlo přes celnici, doba dodání dlouhá, reklamace beznadějná. Ten podnikavec má stránky určitě taky v Anglii a Německu, před časem jsem u něj chtěl koupit LCD a trochu jsem ho lustroval. Zboží podle diskuzí asi většinou přijde, vyžaduje ale předplatbu Paypalem a pokud bude problém, je to konečná. Dobírku samozřemě neumožňuje. Na webu nemá žádný kontakt ani adresu, jen formulář na kontaktování, na něj odpovídá anglicky. Zajímalo by mě, jestli jeho počínání není poněkud na hraně zákona. Uvedeného webmastera Ryšku jsem kontaktoval, prý ten eshop kdysi dělal, ale ne pro tohoto člověka.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na DX je hadam vsetko smejd a zaruka tiez nulova.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

Hádáš špatně.
Zakoupil jsem už desítky výrobků a součástek.
Zatím ani jediná reklamace. A ty ceny - není co řešit.
Řada těch výrobků se objevuje ve zdejších obchodech, jen za víc denárů ...
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

To vypadá zajímavě, můžeš sdělit doplňující informace jak nakupovat - způsob platby, cena za zaslání atd ?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#7 Příspěvek od jasin »

Doprava je zdarma, jen trvá doručení 3 až 4 týdny (čekají až se naplní kontejner). Je možno zvolit rychlejší doručení ale za dost velký poplatek.
Platby kartou nebo PayPal. Já platím zásadně přes PayPal, ten poskytuje záruky.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Zaruka od PayPalu je dost pochybna. Neplati totiz vzdy - len pri niektorych transakciach a predajcoch, ktori maju dobru povest. Vid.
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... ty-outside

Kazdopadne vzdy pred nakupom treba pozriet hodnotenie predajcu.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#9 Příspěvek od Bastlfanda »

teda tady se to nějak rozjelo :) ... zrovna u DX jsem před lety taky nakupoval (pův. jsem chtěl jen dotykáč pro rozflákanou navigaci za 4 babky a neodolal jsem cenám některejch dalších cetek a i když jsem čekal asi 5 tejdnů, dorazilo to ok a kvalitou zpracování jsem byl u některejch věcí docela příjemně překvapenej, jen jsem to musel na celnici rozbalovat, protože jsem s sebou neměl doklad o zaplac.toho Paypalu, kterej platila kámoška ze Španělska) - takže bacha na cennější věci/větší zásilky, pokud nechcete platit clo...
U těchhle linků/baterek jsem to nezahlídl, ale pamatuju si, že tam u všeho možnýho bejvalo dost recenzí z půlky světa a vesměs důvěryhodnejch, i když většinou kladnejch (a člověk se tam často dozvěděl důležitý detaily) a docela dobře tam bylo hodnocený i různý elektro (měřáky, jejich kopie, atd.), ap., ačkoliv třeba u extra výhodnejch mobilů, ap. bych byl opatrnej - většinou uměj, co slibujou, ale to zpracování/součástky občas pokulhávaj - setkal jsem se např. s jednim, kterej sice uměl analog.TV, ale displej docela hrůza a zvuk ještě větší (nějaký piezo, co "trhalo uši")
No zpátky k baterkám - bohužel všechny 3 z odkazu jsou (temporarily) "Sold out" ... :(
Něco o tom SBW (Batt. managementu/counter resetu,...) někdo víte?

Btw. taková zajímavost - už x-krát jsem na mailu v seznamu "lovil ze spamu" newslettery od DX ("Není spam") a ta mrcha je stejně cpe do spamu, docela by mě zajímalo, jestli je to nějakej záměr nebo ty newslettery neodpovídaj nějakejm "pravidlům" či co ...
Jo a počítam, že baterkydonotebooku bude něco podonýho jako ty baterielaptopy - nebo s tim máte někdo (jinou) zkušenost?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#10 Příspěvek od jasin »

rnbw píše:Zaruka od PayPalu je dost pochybna. Neplati totiz vzdy - len pri niektorych transakciach a predajcoch, ktori maju dobru povest. Vid.
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... ty-outside
Kazdopadne vzdy pred nakupom treba pozriet hodnotenie predajcu.
Záruka pochybná není, pochybní jsou jen někteří prodejci . . :roll:
Záruka je dobrá hlavně ve srovnání s platbou jen kartou. O tom to je.

Jinak bez problémů s celnicí jsou zásilky do ceny 600 Kč. Už se tu o tom psalo.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

T6 power znám a kupuju už dlouho do všeho možnýho od kamer, foťáků, mobilů, GPSek, PDAček až po noťasy. zatím všechno naprosto v pořádku, nikdy žádná reklamace. Teď jsem jednu koupil jako alternativu k ultra drahé orignál Canon do zrcadlovky (stála čtvrtinu) a taky funguje, i když zatím používáme jen chvíli.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Mam u T6 skusenosti aj s reklamaciami - bateria do notebooku po par dnoch umrela. Ale vymenili ju a nova bola OK. Dalsie v inych notebookoch funguju bez problemov.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Bastlfanda píše:u tohohle ntb už mi baterka vydrží sotva půl hodiny a často "nálhe umírá" ("asi byl moc starej" :) ) a přitom za sebou moc cyklů nemá
Tuhle zkušenost jsem udělal před vánocemi. Koupil jsem starší originálně zabalenou a tedy nepoužívanou baterku. Pár měsíců jela a pak stejný problém. Tak jsem ji rozdělal a příčina je jasná. Jeden článek je stářím vadný a při jeho úplném vybití se "nabíjí" opačným proudem až k nule. Ostatní články přitom poskytují ještě dostatečné napětí i kapacitu. Náprava - najít stejný ještě dobrý článek a nahradit jej. Není to ideální, ale nějakou přijatelnou dobu to vydrží.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#14 Příspěvek od Bastlfanda »

bez toho resetu to asi nebude to pravý ořechový (řešim to "tady vedle" - http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=26226 ), no s tou starší si každopádně ještě pohraju, až bude čas a v únoru pořídim náhradní asi tu větší T6 power...

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#15 Příspěvek od Bastlfanda »

Tak jsem si dneska přivezl tu T6Power (5200mAh) a fakt docela macek a v tý brašně to v notebooku zabírá dost místa :? ... no což, snad aspoň vydrží (teď jsem jí poprvý nabil a nabíjela se jen asi 40min. a ani se moc nezahřála ... no asi byla přednabitá a celej cyklus pro sichr 2-3x zopakuju, snad bude držet...), ale chystam se vrhnout na tu starou, jen ještě pořád plavu v těch pamětech... (u kterejch jde co přes I2C/SMBus a jestli/který jsou natolik chytrý, aby si po resetu tu baterku při prvním nabití skutečně "změřili", tj. jestli bude bezpečný/přínosný to resetovat bez výměny článků, do který se mi zatim moc nechce, aby je ta eepromka zas "přebezpečně"/předčasně neodepsala... )
Ještě budu hledat, ale nevíte někdo, kde by se dalo bez rozebírání baterky zjistit, co přesně za paměť má její "palivoměr" (neni někde nějakej seznam, např. jako u těch závad, jak jsem psal v tom vedlejším tématu - ideálně i s datasheetama ;) , i když ty už se dohledaj, když budu vědět k čemu přesně)?
Dokonce jsem zjistil, že mam na jednom starym ntb (HP Omnibook XE3 - taky s baterkou v pr..., ale jede i bez ní na nabíječku) i Canon :prst: , jen se pořád nemůžu rozhodnout, jestli na to jít přes ten Linux (Fr. Ryšánek) nebo zkusit třeba ten i2c bus ( http://www.hw.cz/navrh-obvodu/software/i2c-bus.html ), příp. něco jinýho pod Win ... vytáčí mě, že se s tim palivoměrem nedá (nebo o tom zatim nevim) komunikovat přímo z noťasu, kterej min. tu i2c sběrnici má (i když chápu, že je to krom "marketingovýho" opatření částečně i opatření bezpečnostní a že nejde jen o "záruku" a asi by to i tak bylo možný jen u některejch "palivoměrů" bez Write protect, atp. - viz. např. http://www.hw.cz/navrh-obvodu/mozne-pro ... eprom.html , ale i tak mě to s... )
Kdyby k tomu měl nějaký dalšího/novější info, budu rád, když se podělíte ;)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“