Doplnok k Autonabijacke

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanHalahija
Příspěvky: 57
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

Doplnok k Autonabijacke

#1 Příspěvek od RomanHalahija »

Zdravím....
Chcel by som radu pre mojho otca....ma klasicku autonabijacku doma robenu...chcel by do nej dat daky doplnok na automaticke odpojenie baterie.....uz par veci vyskusal z Amaterskych Radii,ale zevraj to nebolo to co potrebuje....
Ci dakto nema lepsie skusenosti.......................Dakujem

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Něco takovýho?
Přílohy
odpojovač nabitého aku2.png
(289.21 KiB) Staženo 90 x
odpojovač nabitého aku1.jpg
(292.25 KiB) Staženo 133 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RomanHalahija
Příspěvky: 57
Registrován: 28 říj 2009, 01:00

#3 Příspěvek od RomanHalahija »

Dufam ze mu to pomoze........diik

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Nejspíše nepomůže . Ať si pořídí- vyrobí nabíječku s omezením výstupního napětí , nebo měří hustoměrem při nabíjení , jediná levná 100%ní metoda , i když bohužel nebude automatická .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Tak dlouho jsem doma všem stavěl nabíječky až jsem si koupil tovární. (za léta mi lidé v okolí dokázali, že vyrobit nesmrtelnou, jednoduchou, chytrou a hlavně blbuvzdornou nabíječku prakticky doma nelze)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Leta je doma kondíková a beru ji jako nesmrtelnou, dělal ji ještě starý PAN elektrikář. já sem po letech jen doplnil přepínání na více proudů a tyristor na výstupu, aby fakt byla blbuvzdorná.
Brácha pořád chválí uPc, ale mám dojem, že s tím bezolovem za chvilku bude u mě na stole :) I když totálně vyfláklou baterku (2ks) mu nabila a po několika cyklech se baterka tváří OK jak v autě, tak v moto.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#7 Příspěvek od fero_b »

sorry ze sa montujem do tejto Pb diskusie, tiez som svojho casu staval nabijacku a vacsina co boli v AR mali nejake meradlo prudu, a to som nejak nechcel, resp. bolo vtedy drahe abo blbo zohnatelne... a v dakom AR vysla nejaka nabijacka, kde su len LEDky - pripojis kable - signalizuju prepolovanie, regulacia je dajakym MOSFET tranzistorom,, potenciometrom sa reguluje prud a je to signalizovane LEDKami - Iziadany = Inab, a ked sa AKU nabije tak zasvieti LED - nabite.. a prejde do udrziavacieho modu...krmim to klasickym trafom, funguje spolahlivo uz roky... ale schemu uz nemam, ani neviem kedy to vyslo, a mozno si tuna na to niekto spomenie...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »


Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“