Prací problém

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Prací problém

#1 Příspěvek od Celeron »

Poslední 2-3 praní se objevily na froté a fleace hadrech bílý žmolky něco jako vata. Žádnej hadr, co by to mohl pouštět se nepral, v otočným bubnu bordel není, filtr jsem před posledním praním čistil a moc tam svinstva nebylo . Při každým praní se přidává Calgon. Co to může být? Něco mezi bubnem a komorou? Je to 12 let stará Zerowatt přední plnění, vše co přijde do styku s vodou je nerez. Jedinný, co na ni za celou dobu odešlo byl dveřní bimetal a při tom se preventivně vyměnila i dveřní guma.
Co s tím? Je nějaká chemie, čím to uvolnit, vyvařit, vyčistit, zkrátka zlikvidovat ale pračku zachovat? :)
Díky
Jirka
edit: Upozorňuji, že hlavní pradlena ví, co se může s čím prát a tady bych nejspíš závadu nehledal. :wink:

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Vypranej papírovej kapesníček ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

renda15 píše:Vypranej papírovej kapesníček ?
Přesně to mě napadlo, ten udělá podobný nepořádek...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Jasně je to papírovej šnuptychl.
Nic mi do toho neni ale na Calgon bych se vyfláknul.Je to drahý jak prase a naprosto k ničemu.Vodní kámen se usazuje pouze na topnym tělese.Myslim že za 2 krabice Calgonu máš 1 nový topný těleso který se zanese kamenem asitak za 10let.Je to moje vlastní zkušenost.Jestli se šeredně mýlim tak mne opravte.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#5 Příspěvek od Jimmi2 »

Sandal píše:Jestli se šeredně mýlim tak mne opravte.
Ne, nemýlíš se 8-)

U těch hadrů se žmolky bych uvažoval také o jejich prošlé životnosti. Ale ten papírový kapesník bude asi dle Occamovy břitvy pravděpodobnější.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Papíráky šnuptychly se u nás nevedou. Jedem postaru hadráky, neboť kdysi naše babí jich našila tolik, že by možná mohla konkurovat Hillově domovský fabrice. :) No to ne, ale byl jich rozloženejch sloupek asi tak metr. No a z jinejch hadrů to nebude. Ty žmolky jsou čistě bílý, naposled se 2x za sebou pralo barevný a pochybuju, že by se ty žmolky někde v pračce udržely dvoje praní a máchání, to je 10 náplní vody. Jak jsem psal, filtr byl po minulým praní skoro čistej, tak kde by se bílá z barevnýho vzala? Navíc teď naposled jich bylo podstatně víc než minule.
Důvod bude někde jinde. Ale kde... Stále mě vrtá hlavou zda se tam nerozpouští něco v komoře a nebo zda do ni neprolezlo něco z bubnu mezerou mezi bubnem a dvířkama.
Jinak k tomu Calgonu. Před Zerowattem jsme měli pračku, co měla smaltovanou komoru. Když jsem ji likvidoval, tak na stěnách bylo 5 mm kamene skoro všude, nejvíc na tělísku. Je tu strašně tvrdá voda. Dřív, když ještě bojlér Konventa neměl anodovou tyč a topný tyče přímo do vody, tak jsem každej rok z bojléru vybíral kolečko sanytrovýho písku. Pokud jsem zapoměl, bouchla topná tyč. Teď s Dačicema, co mají anodovkou, a topnou patronu v jímce, je to téměř zanedbatelný, asi tak litr za 2 roky.
Jirka

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#7 Příspěvek od kejki »

Máti dělalo žmolky namáčecí přípravek Namo v kombinaci s dalším přípravkem na praní, pěkně to vyvločkovalo.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Opravdu stačí kousek papíru někde v kapse.Když si perem v práci montérky a někdy se mi stane,že se mi v kapse schová kousek papíru tak to je jak když na prádlo nachumelí a nejde to dolů,jedině kolikrát vymáchat.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Co tak tu pracku nechat prebehnut jeden cyklus na vyvarku s intenzivnym machanim? Pridat nejaky luxon na rozpustenie sajrajtu...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od CZJKP1 »

Calgon je kničemu, taky to máme potvrzené od opraváře.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

12 let stará pračka ? Je opravdu nejvyšší čas tam nastrkat staré hadry, nalít 1 l octu a dát vyvářku. Sleduj pak, co bude vylézat. A za takový měsíc znovu zopakovat, ono se to nevyčistí naráz.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od CZJKP1 »

Ano, to prý je velmi účinný. Ale je prý obava aby se toho neuvolnilo najednou moc a něco se neucpalo. Takže je potřeba u toho být a kdyby se někde něco zacpalo tak to vypnout, rozebrat a vyčistit. Možná toho dost zachytí i filtr, ale největší obava prý je, aby se velký kusy neusadili ve vaně.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#13 Příspěvek od doktor365 »

Manželka používá kyselinu citronovou,když u nás byl opravář po šesti letech,tak nevěřil jak je vše čisté.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Stejný princip jako vyvářka varné konvice, ale bacha, jednou jsem se kdysi dávno zase poučil, dal ocet a dolil vodou do max a ono to začalo pěnit a bublat a ta voda vytejkala ven a teklo to po kuchyňský lince a kapalo to až na zem :lol: pak vypadl chránič.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Tak to jsi dělal fakt blbě :lol:
Ten kámen se tím octem rozpouští při té vyvářce (vyvářka musí být), ale i samozřejmě odlepuje, ale nebál bych se toho ucpání. Pro pocit větší jistoty samozřejmě stačí dát půl litru, ale zase to udělat do týdne znovu. Pro údržbu pak už stačí dávat tak 1-2 deci nebo tu kyselinu citronovou. Záleží jen na tom, kolik peněz se chce vyhazovat.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“