Evolve DT-1105 nejde zapnout.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Evolve DT-1105 nejde zapnout.

#1 Příspěvek od robo »

Prosim o pomoc. Nejde zapnout settobox. Posledni cas jel bez vypnuti do poh. rezimu. Onehda jsem to zkusil. a stb nechtel najet. Takze jsem osud uz nepokousel.
Led nesviti. Jedno napětí je 5V druhé 11,96 elity ve zdroji premereny. jak kapacita tak ESR by sedělo. Co jsem zjistil tak staci zvednout těch 5V na nějakých 5.25 a rozsvítí se ledka. Předpokládám ze pojede i stb. Jen nevim jak na to, jestli by slo nějakou změnou hodnot součástek dosáhnout těch 5,25. Myslim ze když se zvedne o pul voltu i těch 11 a cosi, nic se nestane. Odpoledne dodam foto desky. Děkuji.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Dej sem schema zdroje a prověř, zda se to při 5,25V skutečně všechno rozjede.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Zmeraj tych 5V osciloskopom alebo elyty vymen.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Telku v dočasné dilně nemám. Musím doufat ze když ledka svítí, stb jede. Elity jsem ve zdroj. části měřil. Bez závad. Zkusil jsem zaměnit sit. elit. Poté k těm co jsou pověšene na těch 5 a 12 jsem po změření přiložil zkusmo další. Napětí se nehnou. Oscik nemam. Bohužel.

Edit : přikládám foto, elit s tečkou měřen Zajicometrem a kapacita měřákem.
Přílohy
11.jpg
(281.36 KiB) Staženo 161 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “