TESLA DDL1000, AOS095-Žádost o opravu

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

TESLA DDL1000, AOS095-Žádost o opravu

#1 Příspěvek od somorastik »

Dobrý deň,

Chcel by som niekoho skúseného poprosiť o opravu digitálneho echa TESLA DDL1000.

Dodám niektoré náhradné IC a vytlačený servisný manuál.

Som z Brna, ale pošlem to kam bude treba.

Ďakujem

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Co s tím máš ? Ono je to někdy dost pracné, uvést ho do funkčního stavu, a mezi náma, je to zastaralý krám, taky jenom 12 bitů DDL...

Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od somorastik »

Zdá sa mi že rekonstrukce signálu pokulhává. Posledne keď som to skúšal a vymenil som nejaké 7400 ktoré sa nesprávali korektne, prechádzal cez spožďovací linku signál, ale bol značne skreslený. Na osciloskope sa na to nedalo ani pozerať, boli tam rôzne zákmity.

Som si 100% istý že analógová časť je v poriadku, všetko šlo nastaviť korektne podľa servisného manuálu.

Trafo je pri odpojenej doske digitálnej časti tiché, no po pripojení začne vrčať. Napätia sú však dobré a žiadny z obovdov sa nadmerne nezahrieva (merané multimetrom s teplomerom).

Jediné čo sa zahrievalo bola jedna MHB4116 (pamäť), tú som však vymenil a už sa nezahrieva.

Tantalové kondenzátory som všetky vymenil za nové.

Elektrolyty v zdroji a na digitálnej doské sú nové.


Momentálne som na hranici svojich opravárenských schopností, tak som kúpil pár integráčov ktoré sú na výstupe D/A, ale to by bolo už len tak naslepo. Preto hľadám niekoho zdatnejšieho...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Náhradních DRAM máš dostatek ? Já je už musel nahrazovat 4164, protože 4116 nemám. Dost časté byly vady v nich, většinou se to projevovalo na nejdelších časech.

Uživatelský avatar
somorastik
Příspěvky: 427
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od somorastik »

4116 nakoupím koľko bude treba, zatiaľ som ich zobral asi iba 5kusov. Kľudne kúpim plný počet na úplnú výmenu, ak by ste boli ochotný mi to opraviť.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Udělej ještě jednu věc - zkontroluj napájecí napětí (všechna) na bloku pamětí, přímo na jednotlivých pouzdrech, a dále projeď pípákem všechny spoje kolem nich, sběrnice atd. Co si pamatuju, tak nejméně u 2ks byly přerušené spoje někde u adres nebo dat pod pouzdry. Dokonce v jednom případě to vypadalo, že je spoj pod 4116 sežraný tavidlem, ten kus měl 2 paměti měněné.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“