HP LaserJet 1536dnf MFP firmware

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

HP LaserJet 1536dnf MFP firmware

#1 Příspěvek od MAJO39 »

Ahojte, trápim sa z týmto multifunkčným zariadením, je tam podľa všetkého klaknutý firmware. Počítač tlačiareň po pripojení cez USB nerozpozná, po pripojení sieťovým káblom iba do nekonečna načítava sieťovú adresu, alebo vyhodí obmedzené alebo žiadne pripojenie, takže utilita FW update od HP sa nedá použiť. Firmware sa mi z utility podarilo vyextrahovať, ale teraz mám dilemu ako ho dostať do pamäte tlačiarne. Je tam použitá flash pamäť MX25L12845EMI-10G od Macronixu. Mám k dispozícii programátor Willem, ale tam som v podporovaných obvodoch túto pamäť nenašiel. Máte niekto nejaké skúsenosti s flashovaním týchto pamätí?

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#2 Příspěvek od KiTt »

Muj programator tuto pamet zna, ale jeste jsem ji tusim neprogramoval, takze zkusenosti nemam. Ale pokud mas program nevidim v tom problem.
Predpokladam ze jsi zmeril takovy zakladni veci jako zdroj atp.

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#3 Příspěvek od MAJO39 »

Zdroj je samozrejme ok, škoda že bývaš trochu od ruky. Ak nič neporiešim, by som sa Ti ozval. Ak sa Ťa možem spýtať, aký je to programátor?

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#4 Příspěvek od KiTt »

Mam tu dva programatory jeden takovy starsi od elnecu a pak takovou hobby cinu za par korun SOFI SP8. Oba dva ten obvod podporuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Nie je ta flash nahodou kompatibilna so SPI? Na to staci paraleny port a par odporov.

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#6 Příspěvek od MAJO39 »

Po dlhšej odmlke sa znovu hlásim. :) Tak programovanie pamäte nakoniec zvláda aj starý dobrý Willem, stiahol som novší soft, vyrobil redukciu a znížil napájace napätie na 3.3V. Čip identifikuje správne, flashnutie tiež bez problémov, ale pri verifikácii mi to pri 12% vypíše chybu v znení ERROR AT 0X2CDF00 CHIP=0XFF BUFFER=0XB8. Takže teraz neviem, či je vadná pamäť, alebo je problém vo formáte firmwaru. Našiel som totižto firmware len vo formáte RFU. :( Nedá sa tento formát nejako prekonvertovať do formátu BIN?

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#7 Příspěvek od MAJO39 »

Tak som sa nakoniec rozhodol objednať celý formatter board. Našiel som ho na stránke aliexpress.com za 36 eur, čo sa mi zdá celkom dobrá cena. Novú flash pamäť by som musel tak či tak objednávať z ebay-u, keďže nikde nie je k zohnaniu a úspech by aj tak nebol zaručený. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“