Tesla AZS-223

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman-W
Příspěvky: 47
Registrován: 29 kvě 2013, 02:00

Tesla AZS-223

#1 Příspěvek od Roman-W »

Zdravím nejprve jsem téma hledal ale nenašel jsem tak pokud jsem ho přehlednul tak se omlouvám :oops:

Dostal jsem na opravdu zesilovač Tesla AZS-223 podle všeho odešli koncové tranzistory. Tak se chci zeptat jak na to a kde začít

Hlavně poradit náhradu tranzistoru KD366A a KD367A zda to musej bejt přesně tyhle nebo existuje náhrada která je běžně v prodeji (TO3 pouzdro)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Ty kádéčka Tesla vyrobila podle nějakýho vzoru od Siemense nebo Filipesa, určitě to není původní československej návrh = nějaký náhrady tudíž pravděpodobně existujou, ale ty teslácký ještě koupit jdou, zkus Brno - Buček nebo Drbal, ti mají výběr z obsolent součástek. Jinak si stačí stáhnout z netu schéma a pořídit nějakej měřák, bez měření do toho nelez...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Vono kdybys napsal odkud jsi, tak by se třeba našel někdo, kdo má doma ty tranzistory, a hlavně by ti třeba i dokázal poradit jak na opravu...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#4 Příspěvek od Pikofarad »


Uživatelský avatar
Roman-W
Příspěvky: 47
Registrován: 29 kvě 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Roman-W »

měřáky mám sin. generátor taky a nově už i dvoukanálovej osciloskop...
Ale v audiotechnice nejsem tak zběhlej :oops:

Město - Louny

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Snad jsi slyšel , co je darlington . No ty trandy by měly být alespoň trochu spárovány . Stavěl jsem z nich také , ale vybrat dva zesílením podobné komplementáry je problém . Už když jsem je před lety kupoval , měly ty NPN zesílení vesměs vysoká a ty PNP nízká . Připadalo mi to nějaké přebrané a dnes to bude pochopitelně ještě přebranější . Po dnešních zkušenostech bych tam nacpal KD606/616 a ještě KF(Y)506-517 do darlingtonu , nebo to mohou být lépe KD 138/9 . Škoda , že jsi sem nedal schema , tam bych ti poradil , čím si při oživení pomoci . Nechce se mi to hledat .

Uživatelský avatar
Gavin_Milarrr
Příspěvky: 13
Registrován: 09 črc 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Gavin_Milarrr »

Mám jich dost, sice pájené, ale nikdy nepoužité -- byly osazené do zesilovačů pro MHD, měly by být (podle dokumentace) i párované. Odpověď prosím na e-mail zbynek.hubinka@tul.cz

Uživatelský avatar
Roman-W
Příspěvky: 47
Registrován: 29 kvě 2013, 02:00

#8 Příspěvek od Roman-W »

Schéma zde ale při otevření prostě všechny pojistky vypálené :lol: a jak jinak popisek 2,5A dotyčného netrápil tak tam vrazil 4A :x stejně tak na vstupu

Aneb když to nejde tak za to muže pojistka! tak dáme silnější at to déle vydrží přece :lol:
Přílohy
azs2231.gif
(180.68 KiB) Staženo 797 x
azs223.gif
(162.92 KiB) Staženo 1151 x

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,

abych nezakládal nové téma. Povedlo se mi sehnat dva kusy tohoto zesilovače.
rok výroby ani číslo však nevím jeden kus má číslo nečitelné a druhý jej nemá.
Jeden je straší provedení liší se použitými přepínači a vstup aux cinch je na petinaxové desce dále od sebe. Tím se liší i zadní panel. Jeden má zelenou a druhý žlutou led.

Ten novější kus prošel jakým si tuningem T13 a 14 má šroubochladič a dvojice T11 a 12 je oddělena od sebe. Taky si C52 a R108 prohodil místo.

Strašně chrastí potenciometr na hlasitost jinak to hraje.
Někdo ze zdejších členů mi sliboval radu na zlepšení parametrů tak že bych to při oprvě rovnou vzal v úvahu.

PS nevíte někdo na co byla původně zamýšlená ta volná pozice na přepínač ?

Díky
Přílohy
"úpravy"
"úpravy"
celkově
celkově

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#10 Příspěvek od lubos1961 »

Robert18 píše:
PS nevíte někdo na co byla původně zamýšlená ta volná pozice na přepínač ?
Mono / Stereo

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

To není tovární provedení, ani tzv. tuning. Je to jen poskládaný z těch polostavebnic se staticky oživenými deskami, co se vyprodávaly někdy 92-93. Současně s doprodejem posledních, továrně sestavených kusů AZS224. Nakonec se jako sestava dílů vyprodával i ten AZS224. Strašná doba.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

To jo.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“