Jištění zdroje 24V/50A -elektromotor

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
looki
Příspěvky: 47
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

Jištění zdroje 24V/50A -elektromotor

#1 Příspěvek od looki »

zdar a silu, potrebuju radu jak a cim mam jistit svoje elektrokolo, ktere napajim 24V a jeho maximalni spotreba je 50A. Kolo je napajeno z aku 24V/20Ah. Normalni spotreba je sice okolo 15A,ale ve špičce to skoci okolo 40A. Kabelaz mam vedenou lankem 4mm a pri poslednim nahodnem zkratu se tyto kable zacaly palit (fest se zadymilo). Maximalni vybijeci proud aku je 200A (dle udaju vyrobce),ale myslim za pojistka 63A by stacila,co myslite??

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

V ruských letadlech se používaly vratné vypínače pro stejnosměrné obvody napájení 24/28V, s bimetalovou pojistkou, typ AZS - dost pomalé, aby pustily špičku. Zdá se mi na to vyloženě vhodný. Snad se něco takového stále ještě dělá a používá, nebo něco novějšího v tomto stylu.
Tady je někdo prodává, též Drbal.

Obrázek
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
looki
Příspěvky: 47
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#3 Příspěvek od looki »

diky,ale tohle ne.je to velke a navic stare,kde mam jistotu ze to neselze.
co ty pojistky jak jsem psal?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Tavná pojistka je pro tvé použití vyloženě nevhodná a mnohem větší než AZS. Ten má největší rozměr cca 6cm. Nic spolehlivějšího neznám.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od GeorgeB »

Doporučuji klasické pojistky: plochá HSB nebo nožová MAXI.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Že je něco staré, neznamená že to je nespolehlivé. Ba naopak. V tomto případě odhaduji poruchu vojenského leteckého jističe za nulovou. To není dnešní spotřebka.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od hakamusai »

looki>To je tovární výrobek,nebo homemade ? Pokud druhá varianta,tak zkus dát víc info o stroji.:)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »

Určite by som použil aspoň 6-10mm2. Mrhať energiu na ohrev okolia je luxus. Potom to kľudne môže v špičke žrať len 40A.

Uživatelský avatar
looki
Příspěvky: 47
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od looki »

hakamusai píše:looki>To je tovární výrobek,nebo homemade ? Pokud druhá varianta,tak zkus dát víc info o stroji.:)
Je to stavebnice. Objednal jsem si set a do kola jej nainstaloval sam.

GeorgeB
Doporučuji klasické pojistky: plochá HSB nebo nožová MAXI.
jeden napise ze je to nevhodne,druhy zas opak. Jak si ma pak clovek vybrat? :cry:

procesor
Určite by som použil aspoň 6-10mm2. Mrhať energiu na ohrev okolia je luxus. Potom to kľudne môže v špičke žrať len 40A.
Predloni jsem tam mel 6mm lanko,ale po prestavbe jsem tam dal 4mm.Moje spotreba malokdy presahne 20A a nato ta ctyrka bohate staci.


[/quote]
Tavná pojistka je pro tvé použití vyloženě nevhodná a mnohem větší než AZS. Ten má největší rozměr cca 6cm. Nic spolehlivějšího neznám.
Muzes mi poradit proc jsou tavne pojistky nevhodne? GeorgeB zas pise ze je mam pouzit. Ted se vtom cert vyznej.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od hakamusai »

Řešil bych to taky pojistkou.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“