Myslim ze toje hloupost ale co kdyby

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

Myslim ze toje hloupost ale co kdyby

#1 Příspěvek od honzik30 »

http://www.youtube.com/watch?v=fK60xtXKGfE proste rtutovy elektromotor ja tomu neverim ale vsude to píší i ve Wikipedii tak bych chtel vedet zda je to pravda

http://www.youtube.com/watch?v=0rRjUJsjCXc

Nejsem zdatny ve fizice ani v matematice a neumim sobe udelat vlastni nazor

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

honzik30 píše:Nejsem zdatny ve fizice ani ...
...ani v češtině.

Samozřejmě, že je to pravda. Princip je založen na vzájemném silovém působení magmetického pole permanentního magnetu a magnetického pole, které vzniká průtokem stejnosměrného proudu jednotlivými "paprsky" rotoru.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

A čemu se divíš? Rtuťový motor je záležitost hodně stará.Je to vynález nějakého kněze,tuším,že se jmenoval Jedlík nebo tak nějak. Původně ho tvořila kádinka naplněná rtutí,tak tvořila jeden pól a do středu rtuťové lázě byla zavedena elektroda,druhý pól.Do rtuti byl jako plovák ponořen magnet zatížený závažím z platiny a ten při průchodu proudu rotoval kolem střední elektrody. Tady jsou to jen různé zpitvořené variace.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Ideální způsob, jak si zamořit okolí rtutí..
Je to podobný princip, jako ty rotujíci magnety na monočláncích. (Homopolar motor). Tohleto lze krátkodobě vyzkoušet i ze slanou vodou (to zubatý kolo bude elektrolyticky uhnívat)

motor "ala rotující magnet"
http://www.youtube.com/watch?v=QQRUclDiruw

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#6 Příspěvek od honzik30 »

Děkuji ja se raději táži fizikou zkušenějších abych nenaletěl jako minule na tohle http://www.youtube.com/results?search_q ... nergy&sm=3 je tam spousta videí mně zaujalo takové s tou zásvukou a zapalovačem já věděl že to je hloupost ale prostě jen jsem se zeptal a na jednom fóru mně měli za blázna když viděli můj facebook přes který se tam přihlašuji protože já jsem trochu jednodušší ale takových je celá řada snad v několika městech je jich 10 %. Já a mnoho dalších pocházíme z 80tých nebo i 70tých let, kdy každý neměl možnost studovat všichni jsem jen obyčejní dělníci a já vím že každý zedník inseminátor sedlák a jiní se nechají nachytat na vše.

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#7 Příspěvek od honzik30 »

Eleman píše:
honzik30 píše:Nejsem zdatny ve fizice ani ...
...ani v češtině.
Já když píšu na fórech český jazyk nekontroluju, jedině když mám napsat příběh, kroniku nebo knihu se tím zaobírám, protože tam by to byl paradox, ale psát na moderní černé klávesnici je umění obzvláště když mi nad ní nesvítí aspoň 200 wattová žárovka.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Proč si nekoupíš nemoderní bílou klávesnici ?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

honzik30 píše:... Já když píšu na fórech český jazyk nekontroluju, ...
Citát klasika: "My vozbrojený síly na nějakej ten slovosled nehledíme."
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#10 Příspěvek od honzik30 »

Já už se na bílé klávesnice ptal všude mají jen černé a když mají někde bílou jedině ps2 a já jsem ten vůl který má notebook a Apple Imac a lituju toho že jsem raději nepořídil klasický komín měl bych vyřešené vstupy ps/2 i zvukové i grafiku, ale to je už ted jedno když už jsem ty chyby nasekal. Děkuji že aspon zde na ebastlírně si kromě češtiny procvičím i fiziku a na to je bastlení to nejlepší a aspon budu příště hned vědět že ten motor existuje ale že to škrtání zapalovačem do zásuvky od prodlužováku je hloupost ostatně to tam také jeden týpek ukazoval že to nelze. Dále já jsem ještě klasik a analogik proto chválím taková fóra jako jsou tyto, protože i takový trouba jako já zde pochopí jak to s tou elektronikou a elektrikou je.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

honzik30 píše:já už se na bílé klávesnice ptal všude mají jen černé a když mají někde bílou jedině ps2...
Lháři jeden užvaněnej... http://www.alza.cz/klavesnice-chicony-k ... d43833.htm a X dalších k tomu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

A dneska nesmíš věřit ničemu, ani tomu, co vidíš na youtube.. Já tady ty "fake" videa oceňuji. A to za nápad a provedení.. Ale nevěřím jim

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#13 Příspěvek od honzik30 »

Zírám pravá bílá česká. Já chodil do samích kameňáků a nikde nic a teď na Alze? Internetaky maji vždy co nabídnout.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#14 Příspěvek od Eleman »

Hele, ono nejde ani tak o klávesnici, překlepy děláme téměř všichni a to i na bílé klávesnici. Ale jde o to i/y ve slově "fyzika". Zopakoval si ho tady několikrát s měkkým i po f. Za to klávesnice nemůže 8-) .
Chápu, že technik není většinou expert přes češtinu, ale takových hrubých chyb by se dopouštět neměl.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#15 Příspěvek od honzik30 »

Už to vidím díky moc ta fyzika s měkkým i je děs ani jsem si nevšiml a je to do nebe bijící protože to je cizí slovo s ypsilonem.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“