Kühtreiber KITin 145 - nesvařuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Kühtreiber KITin 145 - nesvařuje

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, tento svářecí invertor mi donesl kamarád s tím, že přestal svařovat. Po proměření polovodičů zjištěn zkrat na vývodech všech 3 výstupních diod BYV52-200.
Je možný odchod těchto diod jen tak? Nemůže v tom být nějaká záludnost?
Ještě bych se chtěl zeptat, kde se dají tyto diody sehnat, hledal jsem ale nic jsem nenašel.
Předem všem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

otakarv píše:Ještě bych se chtěl zeptat, kde se dají tyto diody sehnat, hledal jsem ale nic jsem nenašel.
ten invertor neznám, ale ty diody se dají sehnat v GM Electronic asi běžně . . .

nebo tady a tady taky

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

ok1hga, díky za odkaz. Já už byl včera večer unavený a nějak jsem zapoměl se podívat na české obchody, díval jsem se pouze na slovensko, avelmak a pod. :roll: .

Náhodou schému by někdo nenašel? Moje snaha byla marná, nikde nic.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

schéma nejspíš nikde neseženeš . . .
pokud ho nějaký opravář má, byl by proti sobě, ho poskytovat dál . . .

pouze se dají stáhnout uživatelské manuály a pár drobností.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »


Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Jednou jsem bratrancovi dělal invertor INVERTEC V130S a k němu jsem schému na netu našel, byla to asi velká náhoda že jí tam někdo upnul.
Znovu jsem se díval na rozpis náhradních dílů z odkazu od ACDC který jsem shodou okolností našel i já včera. Na výkresu je pod číslem 8:
Set výstup. usměr. 145
Output rectifier set 145
615,00 Kč
99,19 PLN
23,65 €
Je tam až 5 výkonových diod, v tom co mám doma jsou pouze 3 kousky :upset: . Tak zde asi šetřili, místa pro zbývající 2 diody jsou připravená (neosazená).

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

opravoval jsem na něm stejnou závadu, jestli si dobře pamatuju, ještě jsem tam měl vadné diody v budiči v gatech některého mosfetu. Ten budič je dobré prověřit.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Kdybys potřeboval, tak toho "lidumila" mám v místě. Mají i podnikovou prodejnu. Ale s ohledem na jejich ceny bude asi levnější objednat jinde...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Díky Franto za nabídku. Dnes jsem sehnal schému (sice na 165-ku ale vcelku to hlavní souhlasí). Není sice kompletní, pouze výkonová část, ale v mém případě by to mělo stačit.
Diody co mi na ně dal odkaz ok1hga jsou i na pobočce v Bratislavě tak nemusím na českou poštu.
Dnes jsem se k tomu nedostal, měl jsem kopec jiného a nyní večer už se dosti blbě dělá zvláště když se mi pos..lo světlo a nějak mi poslední dobou slábne zrak.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

dej sem prosím to schéma, ikdyž je nekompletní, pomůžeš ostatním.
děkuji

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od PavelFF »

Já bych se koupi náhradních dílů od Omicronu nebo Kuhtreiberu zas tolik nevyhýbal. Jsou sice dražší, než z GME, ale při dnešních výskytech padělků i u známých prodejců je to aspoň záruka, že diody jsou originální a něco vydrží.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#13 Příspěvek od vavy »

Uz jste to opravil?Pochybuju ze budou vsechny diody spatne maji spolecnou katodu uprostred a jsou prisroubovane ke spolecnemu chladici tudis pokud je jedna spatna tvari se to jako vsechny.musite to odsroubovat od chladice odehnout a pak postupne presmikavat jen prostredni nozicky jenotlivych diod pak zjistite jaka je spadna.mimochodem ted tam davaji stth 6000 od st
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

vavy díky za příspěvek. Dnes mi je konečně trochu líp (Měsíc mě trápí bolesti levé ruky, nohy, doktor zjistil bloknutou páteř.), tak jsem to dal na stůl. Pustil jsem se do vypájkovávání první diody ze tří a ejhle, povolený šroubek kterým je uchycena dioda. Chtěl jsem jej vyšroubovat, ale on se točil a nešel ven tak jsem jej podebral nožem a šroubovákem vytáčel. Když byl venku, koukám na závit a bez brýli mi to připadalo jako stržený závit. Říkám si, aby se na železným šroubku strhnul závit v duralovém chladiči? Vezmu brýle a ono na dříku šroubku žádný závit nikdy nařezaný nebyl! :roll: Ono ti šikmoocí jej tam asi narvali kladívkem. :opravar: Časem se "šroubek" uvolnil, dioda nebyla dostatečně přitlačená na chladiči, tím se přehřála a jedna z dvojice diod to nepřežila.
Po vypájení dvoudiody jsem již zkraty na zbylých dvoudiodách nenaměřil, již se daly přechody změřit na zapájených. Byl to ale menší porod s trafopájkou dostat jí ven z oboustraného plošáku.
Přikládám foto toho "šroubku"-kurvítka. Také se mi podařilo sehnat schému díky dobrým lidem jak výkonové části tak i řídící, dávám je sem pro případné zájemce.
Přílohy
Schéma řídící části.pdf
(111.19 KiB) Staženo 743 x
Schéma výkonové části.pdf
(110.79 KiB) Staženo 849 x
IMG_9592 – kopie.JPG
(108.28 KiB) Staženo 244 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Takyto nepodarok bez zavitu som tiez videl - ale nastastie nie na takom kritickom mieste.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“