zesilovac TEROX -settopbox

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

zesilovac TEROX -settopbox

#1 Příspěvek od pet »

Vážení ,jsem tu nový a mám na vás dva dotazy. Chtěl bych koupit kanalový selektivní zes.TEROX s filtrem na dva kanály. Nevím co je tam filtrováno a proč, a jaký je tedy rozdíl mezi kan.zes. bez filtru, popříp. výhody.
Druhý dotaz: když zapnu settopbox, začne tel.vrčet, jakmile naskočí obraz, vrčení se zmírní, ale je slyšet. Při vytažení antény ze settop.a jeho zapnutí, tak také vrčí.
Tak nevím, kde je problém. Dík. :roll:

Opraveno formátování názvu předmětu i tohoto příspěvku.
Hill
Naposledy upravil(a) pet dne 20 úno 2014, 09:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Buď máš mizerný kabel scart a jsou špatně propojené kostry settopboxu a televize nebo máš poruchu ve zdroji settopboxu.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Pro první otázku dej odkazy na konkrétní produkty od Terozu.
Na druhou otázku ti odpověděl Hill.
A dej si mezeru do nadpisu, rozhazuješ formátování stránky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

No a o zemní smyčce si přečti od Hilla článek na titulní stránce . Až vyloučíš všechny možné okruhy , tak ještě vyměň zdroj-e za jiné .

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#5 Příspěvek od scorpions-cz »

To vrčení někdy bejvá taky tím,že máš na STB staženej zvuk skoro na minimum a telku máš skoro naplno. Zesil STB na maximum a zkus ubrat na telce.

Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

#6 Příspěvek od pet »

Od HILLA jsem si to přečetl.Scart je nový set.dva roky starý.Televizi mám ztaženou téměř na minimum a je to - ne moc,ale slyšet.Prohlédnu to uzemění a uvidím.Vyzkoušel jsem i jiný STB a stejné.Ten dotaz na produkty TEROZ nevím kam mám dát.Děkuji.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Já se špatně podíval, myslel jsem že je řeč o Terozu. Terox neznám. Ale když píšeš:
Chtěl bych koupit kanalový selektivní zes.TEROX s filtrem na dva kanály. Nevím co je tam filtrováno a proč, a jaký je tedy rozdíl mezi kan.zes. bez filtru, popříp. výhody.
tak by bylo dobré nalinkovat přesně ten kokrétní produkt, na který se ptáš.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

pet píše:Chtěl bych koupit kanalový selektivní zes.TEROX s filtrem na dva kanály. Nevím co je tam filtrováno a proč, a jaký je tedy rozdíl mezi kan.zes. bez filtru, popříp. výhody.
někdo se upsal . . .
TEROX

taky bych se spíš přiklonil k TEROZu

Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

#9 Příspěvek od pet »

Omlouvám se,špatně jsem to napsal,je to teroz.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#10 Příspěvek od ok1hga »

pet píše:špatně jsem to napsal,je to teroz.
. . . ale ktrerý !
napiš typ . . .

Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

#11 Příspěvek od pet »

Na stránkách teroz mají jen obj. č.481,selektivní zesilovač s filtrací na vstupu,zisk 20 db,šum 4.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#12 Příspěvek od scorpions-cz »

Těžko soudit jak to v Terozu dělají. Já když si vyrábím kanálový dvoustupňový průběžák,tak dávám na vstup filtr pro VHF a nižší pásmo(takže do prvního stupně mi jde pouze pásmo UHF) a mezi první a druhej stupeň dávám propust pro požadovaný kanál.

Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

#13 Příspěvek od pet »

Já jsem se zkoušel v terozu na tu filtraci zeptat,ale vysvětlení nebylo žádné a odkázali mě na odborníky.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

A dobře udělali. Z tvého dotazu jim muselo být jasné, že nepatříš mezi ty, kterým stačí říci, na jakém principu ty filtry fungují.
No, když ti řeknu, že Teroz dává na vstup propust složenou ze dvou induktivně vázaných rezonančních obvodů, případně řadí paralelně takových propustí víc, když to má upřednostňovat víc kanálů, co si pod tím asi tak představíš?
Tak se nediv, že tě poslali do patřičných mezí.

Musím jim přiznat, že to tam ladí pečlivě.
No, a kdyby selektivita nestačila (ani Teroz nemůže překročit přírodní zákony), dá se předřadit ještě jedna propust pro požadované kanály nebo odlaďovač kmitočtu rušivého, a je to. Tvrdili, že se to nepohádá, a nepohádalo se to.

Uživatelský avatar
pet
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2014, 01:00

#15 Příspěvek od pet »

Hille,máš pravdu,nejsem v tomto oboru odborník.Proto se vyptávám na princip.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“