OVP TV, poškriabaná obrazovka

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mardetec
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014, 01:00
Bydliště: Mojesovo č.500

OVP TV, poškriabaná obrazovka

#1 Příspěvek od mardetec »

Prosím o pomoc.
Po úspešnej oprave spínaného zdroja a VN transformátora na tv prijímači OVP sa udialo to čo som nečakal ani vo sne.
Pri prenose autom k sebe do dielne som TV položil do úložného priestoru v aute na hrubú deku a telku som zvalil na obrazovku aby sa nebodaj nepoškriabala.
Ale veru že sa poškriabala - v deke bola zapatrošená kovová špona a to priamo v strede deky. Doškrabalo to stred obrazovky a pri pozeraní to pôsobí rušivo.
Má z Vás niekto už podobnú nepeknú skúsenosť a ako by som to mohol odstrániť ??? tzv. nejakú fintu.
P.S. Z LCD som už škrabance odstraňoval zubnou pastou ale toto je sklo a tuto pasta nepomáha toto bude chcieť asi normálne brúsiť alebo ja fakt neviem.
Ďakujem za každý nápad.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já mám strach že jediným řešením je výměna obrazovky. Když jsem dělal monitory, tak občas někdo donesl kus s poškrábaným coutingem, ten se dal smýt lihem. Ale škrábanec do skla, to asi ničím.
Jedině snad nějaké to vyplňovací lepidlo na čelní skla? Nevím, jen jsem o něčem takovém slyšel.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#3 Příspěvek od ok1xgi »

Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od breta1 »

Obávám se, že to tam bude vidět pořád (navíc to tam budeš pořád podvědomě hledat).
Když jsem se kdysi zabýval opravami TV a monitory, dával jsem na to velký pozor a vždycky jsem velice pečlivě prohlížel obrazovky při převzetí do opravy, předešlo se tím mnoha problémům.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Dikobraz »

Není-li rýha moc hluboká, tak zkusit rozleštit popelem z cigaret nebo velmi jemnou brusnou pastou (třeba na sedla ventilů)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

breta1- já jsem jednou přijímal monitor, kde si pán stěžoval na prasklinu VE SKLE. Půl hodiny jsem jej přesvědčoval, že se jedná o škrábanec na povrchu, přikládal k tomu plastové ladící šroubováky, ukazoval mu to lupou, pořád mě nevěřil. Nakonec jsem mu půjčil skalpel, on si vedle toho původního škrábance udělal ještě jeden, pak mi uvěřil :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
mardetec
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014, 01:00
Bydliště: Mojesovo č.500

#7 Příspěvek od mardetec »

Páni fuuuuu ďakujem Vám za postrehy, zajtra skúsim zohnať nejakú pastu čo som tu našiel na nete, kúpim leštiace kotúče, skočím aj do sklenárstva - len aby toto všetko nebolo drahšie ako celá oprava TV
Páni roky opravujem TV ale aby som robil aj brusiča skla o tom sa mi ani len nesnívalo - už som prevíjal nerozoberateľné impulzné trafko to som si povedal že to je MAX čo urobím pre klasickú TV ale toto. :(
BRÚSIŤ OBRAZOVKU :lol:
V každom prípade dám vedieť ako dopadnem osobne som sám na to zvedavý :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Já jsem leštil škráblou obrazovku na logickým analyzátoru Enertec-Schlumberger 7600. Originál rozměr se už asi 20 let nedělá. Škrába byla hluboká, nehet na ni zastavoval. Začal jsem 800 papírem pod vodu ale místo vody jsem dal petrolej. Oblep si zbytek obrazovky abys ji neškrábnul jinde. Po asi 2 hodinách jsem škrábanec vybrousil a pak začalo leštění pastou na auta asi dvě hrubosti a nakonec zubní pastou. Když se na to vyloženě nesoustředíš, tak to nevidíš. Ale stále to místo je z boku viditelně takový "jiný" než originál plocha.
Jirka

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Já když jsem kdysi dávno byl v Rožnově s obrazovkama, tak jsem tam viděl jak vybrušovali škrábance na obrazovkách určené k renovaci. V ruční elektrické vrtačce upnutý gumový kotouč s brusným papírem a tím ten škrábanec vybrousili. Záleželo jak hluboký škrábanec byl, ty plytší byly vybroušeny snadno a nebyly ani vidět pouze při pozornějším podívání.
Při tom broušení vzniká dosti vysoká teplota, takže se musí brousit s přestávkami. Nejlíp je si to vyzkoušet na nějaké vyřazené obrazovce.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Bezny »

mardetec píše:... aby sa nebodaj nepoškriabala.
Ale veru že sa poškriabala...
Posloužit by mohla sada na renovaci světlometů. U aut celkem běžná věc.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PeteBurns »

Celeron píše:Ale stále to místo je z boku viditelně takový "jiný" než originál plocha.
Ja som takto lestil hlboke skrabance na dvoch LCD, samozrejme, ze brusene a lestene miesto do takej hlbky ostalo leskle, takze to nakoniec u oboch skoncilo prelestenim celeho displaya a oba boli krasne moderne leskle :) roboty s tym sice bolo dost, ale ten pocit na konci stal za to, nikto by nepovedal, ze je to stary, matny, kedysi poskriabany display :D

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“