Nefunkčné GPS v čínských telefonoch

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

Nefunkčné GPS v čínských telefonoch

#1 Příspěvek od harrvy »

Ahoj, tak ma napadlo, že tu bude niekto múdrejší a dokáže prísť na problémy so signálom GPS u čínskych telefonov (chip MTK6577, MTK6589)

Prešiel som už rôznymi inštaláciami ROM, v ROMke podľa mňa isto problém nie je až po rôzne experimenty s externou HW anténou. Výsledok na nič, telefón chytí zo 5 satelitov, ale so slabým signálom, zafixovať pozíciu dokáže, ale dosť často stráca tieto informácie a skáče si na vedľajšie ulice atď. Najlepšie výsledky som dosiahol keď som vytiahol drôtik ako anténu von z telefónu a smeroval kolmo hore, vtedy bola presnosť uspokojivá, ale toto riešenie je nepraktické, možno ešte v aute a dať anténu na konektor, ale v prírode pri turistike je to viac ako nevhodné.

akonáhle anténu schovam pod kryt telefónu, alebo ju smerujem po obvode telefónu tak sa signál opäť rapídne zhorší. Nenapadá niekoho ako by bolo možne odstieniť anténu a ab mohla byť schovaná vo vnútry telefónu?
Přílohy
jiayu.jpg
(133.74 KiB) Staženo 235 x

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#2 Příspěvek od ondoubek »

Jak odstínit anténu ti neporadím, ale Mediateky, zejména 6577 mají časté potíže s GPS signálem.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

vcera jsem koupil v Brne telefon s procesorem MTK6589 a mohu zodpovedne prohlasit ze prvni fix byl do 3o vterin a presnost 3 metry. Takze procesorem to obecne byt nemusi.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#4 Příspěvek od harrvy »

fix mam pomerne rychli... aj presnost zvyknem mat do 15m... ale casto straca gps signal a casto v hustejsej oblasti skace na vedlajsie ulice... Satelitov chyti zo 5, ale signal do 20 a to nestaci... Ked vytiahnem drotik von kolmo hore z telefonu tak sa signal zlepsi o 70% . Ked mam drotik za telefonom, alebo okolo telefonu ziadna zmena... Neverim, ze sa to neda vymysliet aby bola antena schovana za krytom telefonu a aby to bolo funkcne... Este jedno zistenie, ked mam antenu pod krytom telefonu a za telefon dam kus plechu, nieco ako parabolu tak signal sa zlepsi...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

tak tam zkus namontovat teleskopickou antenu. V tabletu Fergfuson je teleskopicka antena na DBV-T slozena ze trech dilu. Po roztazeni ma nejakych 25 cm, udaj odhadem. A je to tenounky teleskop. Ten posledni vnitrni je jak slaby dratek. Az mam kolikrat strach ze kdyz ho stahuji tak aby se mi neohnul. Ale kde tento dil sehnat netusim. Je to tenky teleskop, treba by tam nejak sel domontovat.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Musel jsem si koupit, na prechodnou dobu nez prijde z reklamace muj nej :D telefon, nahradni kousek. Nechtel jsem moc utracet, a zase jsem nechtel jednojadrovou sunku s 512RAM. Narazil jsem na Lenovo S650W s MTK6592 a 2GB RAM. Po par dnech jsem zjistil ze to co mam neni Lenovo a bohuzel i to osmijadro tam asi nebude. Snad je ty 2GB se zdaji ze tam budou, pod 1GB jsem se jeste nedostal, tak proto snad. No a GPS, ta je mrtva. Zkousel jsem ruzne figle jako upravit gps.info. S asistenci EPO i bez. Nevidi ani jeden satelit. Jako posledni moznost jsem si myslel na chybu cinaka pri montazi. Dnes me to nedalo a telefon jsem rozlousknul. V prave casti je predpokladam GSM a na leve strane jsou dva kontakty. Vzal jsem fous od meraku a pripojil na bod. Jeden mel vliv na WIFI a druhy nic, ani wifi ale ani na gps signal to nemelo vliv. Nemate nekdo napad co dal zkusit. No kdyz nepujde tak nepujde, nekteri gps nepotrebuji. Jinak je to fajn dvou sim telefon V telefonu mam asi 74 aplikaci, nemam problem s mistem, vse slape v pohode, zadny pady aplikaci ci systemu. O fotaku se zminovat nebudu ale co by clovek chtel za 2 tacky. Dekuji za pomoc.
Přílohy
Deska.JPG
(295.51 KiB) Staženo 90 x
Celek.JPG
(276.48 KiB) Staženo 118 x
Zadni kryt.JPG
(261.13 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Trochu OT, ale ne moc. Free program Homedale (869kb, jeden EXE bez instalace) určí na počítači vaši polohu z okolních WiFi stanic a ukáže na mapě. Mě to našlo přesně barák jak když vyšije.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Tak jsem trochu badal, a pak vzal drat o delce 30 cm a spojil oba horni piny. A stejne nic. Ani jeden satelit. Asi to bude vlastnost tohoto tel. Je to jen zalozni telefon a krome GPS vse maka, takze na to hazim bobka. Nic jineho mi nezbyva. Napady dosly.

Uživatelský avatar
harrvy
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2012, 02:00

#9 Příspěvek od harrvy »

Ja som to tiez vzdal... Momentalne mam xperiu Z a uplna spokojnost :D
Ale jiayu som dal kolegovi, nechal som vyvedene pomocou medenej pasky kontakty gps anteny a kolega dorobil medenu pasku dlzky telefonu, ktoru ma schovanu pod puzdrom telefonu a ked potrebuje gps tak len jednoducho tu pasku vytiahne z pod puzdra tak ze smeruje kolmo hore od telefonu a v podstate to gps mu ako tak funguje...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

serviceman píše:Trochu OT, ale ne moc. Free program Homedale (869kb, jeden EXE bez instalace) určí na počítači vaši polohu z okolních WiFi stanic a ukáže na mapě. Mě to našlo přesně barák jak když vyšije.
To Ti udělá i Google, když mu povolíš prozradit svoji polohu (už jsem to tu psal kdesi) a nemusíš nic instalovat.. A dokonce i když si uděláš mobilem svůj hotspot z 3G internetu (androidí Tethering) a to za pár minut po tom, co vysílá Tvá síť..

Jinak když u svýho CAT B100 přes kód hvězdička křížek 66 hvězdička křízek (včíl si nemůžu vzpomenout, jak se na noťasu píše telefonní křížek )dám "test GPS", tak to dost rychle najde 6 satelitů. A pak jsou tam nějaký mě nic neříkající údaje.. (Chipset MT6276)

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#11 Příspěvek od mirku »

Artaban001 píše: ... jak se na noťasu píše telefonní křížek ...
AltGr + X

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Aha.. Díky takže *#66*# je ten kód.. :)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“