Upevnění DPS v krabičce, bez šroubů?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

Upevnění DPS v krabičce, bez šroubů?

#1 Příspěvek od Spejbl »

Zdravím bastlíře, hledám nápady jak upevnit 2 DPS v krabičce, jedná se spínaný zdroj a Li-ion nabíjecí modul. Problém je v tom, že není kam dát šrouby, musely by jít skrz krabičku.

Vylisované drážky na míru taky nemám, tavné pistole se bojím, protože v krabičce bude teplo.

Spínaný zdroj je z telefonní nabíječky. Celé to je nabíječka pro svítilnu z Číny.

Napadá někoho něco?
Přílohy
P3150039.JPG
(294.9 KiB) Staženo 84 x
Já se vrátím

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#2 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Tavného lepidla bych se určitě nebál. Ten impulzní zdroj se neohřeje na tolik aby tavné lepidlo povolil. Já jsem v jednom zařízení z nouze "přitavil" napájecí trafo a bez problému.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Nic jednoduššího a rychlejšího, než to tavný lepidlo asi nevymyslíš. A navíc to bude filozofií provedení odpovídat čínskýmu zboží. :lol:
Pracná možnost je vyrobit nějaký přepážky na míru a do nich pak ty desky zatlačit a zapřít.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#4 Příspěvek od ACDC »

Zkusil bych silikon.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Můžeš zkusit nalepit pryžové špalíky,jež vymezí vůle v prostoru.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

No, tohle je pořádná hnusárna :twisted: .

Termolepidlo nepoužívat, až se to jednou začne smažit, třeba kvůli zkratu nebo vyteklému kondu, budeš rád, že to bude držet pohromadě aspoň po ten okamžik, než to vykopneš ze zásuvky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Medzi tie dva moduly by som dal kus plastovej izolacie (byva to v niektorych zdrojoch), aby sa nemohli dotknut.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Atlan »

Mne sa obcaas nejake plasty z takych krabisiek zvysia, odstrihnem cca 1*1cm, prevrtam dam zapustenu m3 skrutku a zalepim sekundakom drzi bezvadne tusim nalepta plasty :) na taky stift nasadim plosak a utiahnem maticku, s citom aby sa nepretocila sruba.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od Sesi »

Zcela souhlasím se Sendyxem - vyhnul bych se tavnému lepidlu. Když už, použít nějaké lepidlo, které nebude měknout teplem. A hlavně bych myslel na bezpečnost, tj. vložit nějakou izolační bariéru z nějakého nehořlavého izol.materiálu.
U všech svých konstrukcí (zejména těch se síťovým napětím a hlavně u těch, které běží trvale a bez dozoru) dbám na BEZPEČNOST. A to jak obsluhy(úraz apod.), tak třeba požár a snažím se zařízení udělat fail-safe, aby v případě selhání něčeho nedošlo k fatálním následkům. Možná jsem trochu paranoik, ale během své praxe jsem se dost naučil co a jak se navrhuje a taky co může selhat a k čemu to může vést.
(občas si říkám "sladká nevědomost" - lidé, co tohle neví, tak jsou docela v klidu).

Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

#10 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Udělej destičku přes celý vnitřek krabičky, kterou stáhneš šroubama, které tu krabičku drží pohromadě. A na ní chytneš ty dva moduly, klidně z jedné strany jeden... Tak bych to udělal já :lol:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#11 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také bych se vyhnul tavnému lepidlu, ale ne kvůli teplu. Při nízkých teplotách lepidlo mnohdy křechkne a na některėm povrchu potom nedrží.

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#12 Příspěvek od Spejbl »

tesla_webpark_cz píše:Udělej destičku přes celý vnitřek krabičky, kterou stáhneš šroubama, které tu krabičku drží pohromadě. A na ní chytneš ty dva moduly, klidně z jedné strany jeden... Tak bych to udělal já :lol:
Tenhle nápad se mi líbí, modul zdroje rychle a pevně uchytím a ještě oddělím od zbytku. Li-ion modul by se na přepážku z druhé strany dal uchytit například stahovacím páskem.

V tavnou pistoli také nemám důvěru.
Já se vrátím

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#13 Příspěvek od weed_smoker »

Prodávaj se různý plastový "dzrgálky" na upevnění desek,třeba ty na PC desky nebo ty nalepovací čtverečky na pásek.Chce to ale vybrat takovej,aby se nejen vešel,ale i držel (ty,co mívaj přes lepení žlutej papír).

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“