Testovací svorka (pøesunuto)

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
LosMos

Testovací svorka (pøesunuto)

#1 Příspěvek od LosMos »

Zdravím ve spolek,
mám problém. :D Postavil jsem si RLC mìøiè, založený na ATmega8. Na internetu je toho kopa. A nyní øeším krabièku,..... A už jsem ve fázi, že mi chybí testovací svorky.

A kdysi dávno (cca pøed 10 rokama) se mi dostaly do rukou luxusní konektory pro tento pøístroj.

Byl to asi hliníkový váleèek. Dole byl závit s matkou k pøišroubování do panelu. Nahoøe byl "hmatník" se symbolem +. Fungovalo to na principu tlaèítka. Když jsem to stiskl, spøístupnily se mi dírky, do kterých se zasunul kabel (nožka souèástky). Celé to bylo vybaveno pružinou, tak byl zaruèen kontakt.

Nevíte o tom nìkdo nìco více?? Kde by se to dalo koupit? Alternativy?

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od FHonza »

Máš na mysli toto ?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Něco takového?
Třeba odtud:
http://racvonka.cz/konstrukcni-dily/konektory.html
WK484xx
Akorát že pro připojení vodiče jinak než banánkem se ta plastová část šroubovala. Pro připojení pružinou jsem to nikde neviděl, jen kdysi ve stavebnici s elektronkou 1F33
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=17509
ale tam to bylo provedené tak, že i amatér by se za to styděl.
Přílohy
zdirka.jpg
(41.58 KiB) Staženo 72 x
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

LosMos

#5 Příspěvek od LosMos »

No ani jeden odkaz co jste sem dali to nebyl. :D Ale to nevadí hledal jsem dál a pøeci jen se mi doma podaøilo jeden tento konektor najít.

Prvni
Druhy

Tak snad nyní už budete vìdìt co myslím a kde to sehnat. Díky moc

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

LosMos- ta tvoje svorka vypadá trochu jako domácí výroba, ale s jistotou to netvrdím. Systém nevypadá špatně, jen to asi nepůjde pouužít na větší proudy. Kde to sehnat, to netuším.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Tohle http://www.ebay.com/itm/1-pair-2Pcs-Cop ... 43be6ac8ab
bude ono, jen v trochu lepsim provedeni :-)

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý den, dle Tvého popisu tipuji, že sháníš tlačnou svorku. Vyskytovaly se např. v polních telefonech TP25 (2ks) a ve větším množství v ústřednách:
https://www.google.cz/search?q=tla%C4%8 ... B600%3B400
Myslím, že by to mohla být vhodná svorka pro Tvůj účel. A sehnat ji asi taky nebude velký problém :).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám k RLC můstku připojený obyčejný (ale kvalitní) měřící hroty z multimetru, jen jsou svázaný k sobě (novější verzi už mám dvojlinkou a volné hroty jsou až posledních asi 30cm). Pokud nepotřebuješ měřit jednotky mikrohenry či desítky pikofadů, vůbec ničemu ta chyba měření nevadí. SS odpor mají desetinu ohmu, takže na měření ESR elytů to vyhovuje taky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#10 Příspěvek od stanimir »

A což tohle.

Kód: Vybrat vše

http://www.tme.eu/cz/details/esd498-sw/laboratorni-vodice-ostatni/schutzinger/esd498sw/#

Uživatelský avatar
ok2moa
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2014, 01:00

#11 Příspěvek od ok2moa »

Stavíš si RLC a chceš tam v dnešní "SMD době" takové ohavnosti??? :-D

Já si kdysi dávno (před deseti lety) dělal měřič kapacit pro rozsah 0,1pF do 100nF tak, abych mohl pF hodnoty měřit s přesností 0,01pF a rovnou jsem šel do měřící plošinky pro SMD.
Je to kousek oboustranného 1,5mm plošňáku, který má jednu stranu jako zemnící a druhou rozdělenou na také zem a živou, tedy měřící část. Z pocínovaného plechu, jsem si vystřihl dva pásky cca 3x20mm a ty jsou přiletované kolmo na DPS tak, aby tvořily velmi mírně se rozevírající kónus. Součástku tam pak vložím a "zaseknu" bez ohledu na to jestli to je 1206 nebo 0805. Pokud chci měřit pidivelikost SMD0402, tak jako "nosič" použili předem změřený kondenzátor 1p a jeho hodnotu pak odečtu.

Slouží mi to už dost let (vlastně cca 10 let :-) ) a k plné spokojenosti.

LosMos

#12 Příspěvek od LosMos »

ok2moa myslíš, že bys mi to mohl vyfotit? nìjak si to nedokážu pøedstavit. :) Dík moc

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#13 Příspěvek od Dvoulampovka »


Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od reman »

ok2moa: Ta ploška je sice některými velice oblíbená, ale jen pokud děláš pouze SMD.Můžu ti prozradit že když jsem z druhé ruky získal Ting'Tang tester součástek tak ta ploška byla vzhledem ke své 🤐 a nepraktičnosti první věcí kterou jsem bez milosti odřízl, zahodil a nahradil právě těma tesláckýma přístrojovýma svorkama WKxxxx .SMD nedělám a na vše ostatní jsou nesrovnatelně pohodlnější,spolehlivější a blbovzdornější.Pro měření na nejnižších rozsazích součástku chytím přímo do svorek, na vše ostatní používám klasické fousy s krokodýlama a není problém měřit i v osazených deskách.
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“