Detektor SMA 004

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

Detektor SMA 004

#1 Příspěvek od milankon »

Potřebuji pomoc. Mám detektor SMA 004, hledání síťových vedení,kovu a dřeva. Potřebuji vrtat do stěny, a bojím se,abych se netrefil do el.vedení. Chtěl jsem s tím detektorem najít vedení el.,jenže detektor reaguje kdekoliv na stěně,,že je tam vedení el. Je to asi tím, že detektor nemá možnost nastavaní citlivosti, je asi nastavený na max. citlivost. Neznáte někdo tento přístroj, kam by se mohlo zapojit regulaci citlivosti? Jinak je to k ničemu.
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec. Pokud máš jakýkoliv nový detektor, je potřeba se s ním seznámit na místě, kde víš přesně, kde co je, aby jsi věděl jak reaguje.
Mám podobný z Tesca a tam se nastavuje citlivot po zapnutí.
Funguje to tak, že po zapnutí se mu "nejak nastaví citlivost, která zůstává stejná do vypnutí (puštění tlačítka). Vyzkoušej si to tak, že v místě, kde začne detektor reagovat, tlačítko pustíš a stiskneš znovu. Potom pokračuješ v dohledávání.. Jinak existuje mnoho způsobů, jak si pomoci náhradně:
Buď "voltfinderem", nebo kapesním přijímačem z rozsahem středních, či dlouhých vln.
Směr vedení odhadneš, nebo zjistíš (píská po celý délce). jedeš z jedné a druhé strany. Místa, kde detektor začne pískat si označíš a pak lze předpokládat, že ve středu mezi nima je kabel. Projedeš místa znovu tak, že detektor spustíš v místě, kde se začal ozývat, nebo kdy už reagují pomocný LEDky a projedeš to znovu jak z jedný strany, tak s druhý (nesmíš pustit tlačítko). Až teprve budeš stoprocentně vědět, jak detektor reaguje, jdi teprve hledat neznámý vedení.. Hodně zdaru a žádný navrtání kabelů, či něčeho jinýho..

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“