yamaha rx-v359

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

yamaha rx-v359

#1 Příspěvek od Romisek »

Zdravím pánové potřeboval by jsem nakopnout nějak mi došli nápady. Mam doma tenhle reciever a má problém v tom, že když ho chci zapnout ze stand-by režimu tak cvakne hlavní relé sepne trafo rožne se display a hned zase relé rozepne a reciever se vypne a taky při stand-by na displayi nic nesvítí ani čas což si myslím že by asi mělo můžete poradit manuál se schématy mám stažen ale koukám do toho už 2 dny a nic kuju
Romisek

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Začni tím, že sem dáš link na ten servisní manuál.
Jinak důvodů mě napadá několik- může být špatný spínací obvod relé, může být i vlastní relé špatné. Stejně tak tam může být nějaká diagnostika, která pozná např. nadměrný proudový odběr za relátkem, v takovém případě vypne.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A otazne je, ci to vobec hodiny ma. Mam RX-V495RDS a ten hodiny nema.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Romisek »

tady přikládám link
http://elektrotanya.com/yamaha_rx-v359. ... nload.html

s těmi hodinamy opravdu nevím jestli tam mají být dotáhl mi ho švára předtím už se tam někdo vrtal relátko tam někdo dával jiný a ještě ho špatně napojil tak jsem ho napojil jak má být aby spínalo předtím se ani nerožl display řídí to všecko procesor
Romisek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Romisek »

Tak zaím jsem stále nijak nepokročil reciever stalo po zapnutí hned vypne nějaký nápady ?
Romisek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

Romisek píše:předtím už se tam někdo vrtal relátko tam někdo dával jiný a ještě ho špatně napojil tak jsem ho napojil jak má být aby spínalo
nejspíš si to zapojil taky blbě . . .
. . . máš servisák, prověř všechna napájecí napětí a odběry, jestli to všechno sedí.
Nejspíš tam bude něco špatně a podle toho budeš dál postupovat . . .

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Romisek »

servisní manuál mám napětí teda aspon co jsem měřil sedijou a odběry proudu tam nikde neuvádijou aspon jsem je tam nikde nenašel odkaz na stažení jsem dal víš.
Romisek

Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#8 Příspěvek od impedance »

něco podobnýho mě jednou dělal jeden krám taky, byl tam špatnej zdroj, vyházel jsem filtrční kondy, a dal tam low esr nipony a funguje.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Romisek »

kondy jsem kontroloval pouze pohledově nafouklej nebyl žádne zkusím je vyhodit a změřit
Romisek

Uživatelský avatar
yndy
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010, 02:00

#10 Příspěvek od yndy »

Ja som mal ten isty problem s RX-V459,najprv mi prijimac nesiel vobec,po studiu na nete som zistil vadny kondik v zdroji,po vymene mi zapol na sekundu a hned vypol.Nakoniec asi po mesiaci :) hladania som nasiel nezapojene jedno paskove vedenie ktore je pouzite pri prepojoch medzi DPS.Odvtedy slape dalej.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Romisek »

Takže konečně jsem se k tomu o5 dostal po důkledném měření a hledání jsem doplnil pár šroubků na DPS které tam chyběli uzavírala se přez ně konstra. Reciever už zapne a drží nicméně nereaguje na žádné tlačítka krom standby. Všechny propoje jsou napojeny a ještě mi nejde do hlavy že když jej vypnu tlačítkem tak rozepne relé které spíná hlavní trafo nic nenormálního ale po chvilce rele samo od sebe začne cvakat a nakonec zůstane seplé reciever je ale vyplý pokud nezmáčknu stendby tlačítko.WTF?
Romisek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Romisek »

měříl jsem nápájení který napájí procesor kterej to všechno řídí a tam je napájení ok napájí ho menší trafko který má nastarosti standby. víc mě nenapadá co by tam mohlo haprovat snad nebude v háji ten procesor
Romisek

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#13 Příspěvek od KUBO »

Skús vymeniť C258 0,33F/5,5V
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Romisek »

tak s tím kondem je to bezezměny:-( změřil jsem ji signál co jde od tlačítek přímo k procesoru jsou zapojeny v odporové síti odpor po sepnutí kterýkoliv tlačítek se mění takže v cestě by být problém neměl
Romisek

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Kmitá mu krystal?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“