Křižík T565

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sadamish
Příspěvky: 160
Registrován: 26 srp 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Křižík T565

#1 Příspěvek od sadamish »

Zdravím,

Jsem tu opět s dalším svým dotazem.

Nemáte někdo zkušenosti s měřením tímto Osciloskopem ? Dostal se ke mě na renovaci už dáávno ale já s ním stále neumím měřit. S normálním osciloskopem to zvládám ale tento nn. Je mi jasné že pokud bych chtěl vyšší přesnost, musel bych mít nový komplet lamp.

(schéma i návod jsem si našel)

Prosím lidi, co by mi chtěli poradit at poradí, kdo nechce, at mi nepíše. Díky.
Qc2

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

nové lampy nejsou nutnost....
Křižík je osciloskopový pravěk, ale viděl jsem kousek s ostřejším paprskem něž cokoliv nového....
při měření pozor na to že vertikál bude nejspíš kalibrován v napětí špička- špička
časová základna je nekalibrovaná, je to pilový oscilátor synchronizovaný měřeným průběhem... takže přepnout nahrubo rozsah a dokroutit až se průběh zastaví...
návod je na oldradiu.cz

Uživatelský avatar
sadamish
Příspěvky: 160
Registrován: 26 srp 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od sadamish »

Z návodu jsem jalovej :-( nejak nevim, na co je jakej vstup :-D
Qc2

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

T565 má diferenciální vstup jak pro Y zesilovač, tak pro vodorovný X, což se u běžných osciloskopů nevidí. A navíc je samostatná zdířka pro ss vstup a druhá pro střídavý, oddělený kondenzátorem, to vše pro obě strany dif vstupu, takže 4 zdířky pro Y zesilovač a 4 zdířky pro X zesilovač. Obvykle se jedna strana diferencilního vstupu Y uzemní klemou a tak vznikne běžný asymetrický vstup.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“