Apollo 13

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Apollo 13

#1 Příspěvek od vrky »

Nevím jestli mě něco uteklo ve škole, ale koukám na americký film. Teď hlásil stav baterií "0 voltů, 2 ampéry". Co myslíte je to chyba překladu? Nebo je to i v originále z důvodu zahrnout diváka spoustou technických údajů, aby byla zvýšena dramatičnost? Píšu to jen tak protože mě poslední dobou ty americké filmy už lezou krkem (nic jiného taky nedávají) ty happy endy - tleskání, obejmutí, atd.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Mít tak originál znění, zjistili bychom, jestli šlo o chybu překladu. Spíš tam ta blbost už byla.
Jen ta hláška ve filmu zazněla, ozvalo se tu za mnou: "bez napnelismu nemůže vzniknout cukatura, nesmysle vtělená"...
Takže ty víš svý, my víme svý...
A ještě lepší by asi bylo vidět a slyšet autentické záznamy, možná, že by tam cenzorovo pípání chvílemi znělo nepřetržitě.
Máš pravdu: skutečně dobrých amerických filmů není moc.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

Takových "odborných" hlášek bývá v amerických filmech víc. Nejvíce se mi líbí, když hrdina zapne do zásuvky nějaký spotřebič a ze všech ostatních zásuvek a vypínačů létají blesky a jiskry a vedení ve zdi hoří postupně jako doutnák. Na závěr je bez elektriky celá čtvrť a nebo celé město.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Milan121 »

Mě by spíš zajímala ta velikost úhlu vstupu do atmosfery.Jestli je to tak náročné na přesnost,nebo jen mazají med kolem huby.
Neviděl jsem dneska ten film celý ale mám dojem že když jsem to viděl naposledy že to v něm bylo.
Ale jinak, jsou to jen filmy.
Jednou jsem někde narazil na články pojednávající o ovládání zařízení pohybující se po Marsu.Pánové poklona.Poklona vědě a vědcům.Byla tam zmínka o náročnosti přenosu jednoho bitu na energii a čas.Čučel jsem na to jako blázen.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

Veeeelmi efektne je aj to, ze ked ma ponorka problem (tesne vedla vybuchne hlbkova mina alebo torpedo) tak na velitelskom mostiku to roztrhne nejaku ruru, z ktorej zacne sycat para.Staci vsak zavriet nejaky blizky ventil a vsetko je OK 8-) . O ohnostrojoch zo vsetkych moznych pristrojov ani nehovoriac 8-)


Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Jó, mě se zase líbí, že ňáká ženštěna při jízdě autem někomu škrábne zrcátko a hned za ní bouchaj auta.
Prostě v jů- es- ej je možný všechno.
Nejhorší je, že tomu ňákej blbec uvěří a když se mu stane podobná dopravní nehoda, tak vod toho auta utíká- co kdyby.
Nebo další jejich specialita: časovaný bomby- věc, která mluví sama za sebe. To je samej modrej, žlutej, červenej, nebo zelenej drát.
Většinou pyrotechnik nadálku ví, jakej drát přešmiknout.
Kdybych to postavil (žádnej problém), tak bych se nesral s barvičkama a dal bych tam všechny dráty stejný- to by byli všichni v prdeli.
Bohužel tyhle i jiný věci cosi vypovídají o americký mentalitě a podle mýho není zrovna na moc dobrý úrovni.
Jó, páni světa...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

PavelFF

#8 Příspěvek od PavelFF »

metalgold: ..."Kdybych to postavil (žádnej problém), tak bych se nesral s barvièkama a dal bych tam všechny dráty stejný- to by byli všichni v prdeli.... "


Tak to pozor! Podle staré ÈSN 34 10 10 (nebo tak nìjak, dneska je to pochopitelnì už jiné èíslo) musely mít vodièe na èasovaných bombách správné barevné znaèení. Terorista, který nemìl patøièné zkoušky z vyhlášky è.50 nesmìl takovou konstrukci sestavovat. Atomové bomby pak mohly montovat jen osoby znalé s hodnì vysokou kvalifikací. Jinak hrozily vysoké pokuty a to si terorista sakra rozmyslel...

V Americe to bude to samé, bomby vìtšinou konstruovali bývalí zhrzení zamìstnanci státní zprávy , kteøí v minulosti prošli øadou školení bezpeènosti práce....

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#9 Příspěvek od janousek »

miroja máš pravdu, to mě rozesmálo

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

A to ještě nemluvíte o různých displejích, co mají ty ruzný časovače :-) Když na to bohatě stačí levnej šváb a relátko ( pro zájemce http://www.belza.cz/files1/t4541.htm)

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#11 Příspěvek od janousek »

Display je tam zřejmě proto, abychom mohli sledovat jak hlavní hrdina v poslední vteřině výbušný systém deaktivuje. Bez displaye by to nebylo ono.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

janousek píše:Display je tam zřejmě proto, abychom mohli sledovat jak hlavní hrdina v poslední vteřině výbušný systém deaktivuje. Bez displaye by to nebylo ono.
A čím víc svítivější, tím lepší. Nějaky LCD asi neznají. Ta prodlužka na napájení se nějak schová....

Kdesi jsem četl, že většina scén ve filmech je nereálných, a je to kvůli tomu, aby to bylo pro diváka akčnější (Přůstřel i benzinové nádrže nezpůsobí výbuch auta)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jirka »

Minulý týden dávali na Primě někakou kravinu, myslím Vodní svět nebo tak nějak, tam se zase hlavní geroj spustil z nějaký vzducholodě na obyčejným laně, jako by byl na bungee jumpingu. Prostě geni(t)ální film ...
*****

Stašek

#14 Příspěvek od Stašek »

No, je to fakt, já dìlal 35 let u hasièù, shoøelejch aut jsem vidìl spoustu, ale žádný nikdy nevybuchlo. Benzin, nebo nafta prostì hoøela tak dlouho, dokud to nevyhoøelo, nebo se to neuhasilo. I když nádrž pøi požáru pukla, nebyl dùvod k výbuchu. Benzin vytekl a jen hoøel. Nejhùø na tom byly trabanty, mají nádrž i akumulátor vpøedu a pøi nárazu šlusy obvykle zapálily vytékající benzin a pak, pokud se posádka nedostala ven, to bylo vždycky zlý. To se nedá zapomenout. Ty pitominky, co vidím ve filmech mì akorát otráví.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Mourek »

nebo jede vlak, přetrhne brzdové potrubí, zasyčí to (záběr na unikající mlhu ale v potrubí je čistý vzduch) a vlak zrychlí, roztrhne se, a hrdina skáče z vagonu na vagon. Reálně při přerušení potrubí následuje nouzové brždění, nakonec záchranná brzda je utržení záklopky na potrubí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“