Ntb FS Amilo Pi3540, skoromrtvý

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Ntb FS Amilo Pi3540, skoromrtvý

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Našel jsem na s.d tento pěkný ntb. Bylo mi ho líto a tak jsem ho vzal. :-D

Stav: Po zapnutí se sice rozsvítí led power protočí dvd mechanika, ale pak se vypne. Display se ani nerozsvítí. Předpokládám, že je vadný mb.?? Nebo může být nějaký fígl ještě jinde??

Zkoušel jsem vyndat i Ram, tedy jednu co je zespod, ale situace stejná. Pod klávesnici se nemohu dostat.

Mimo hdd je kompletí i s nabíječkou a celkem pěkném stavu. Design má taky hezký a docela rád bych ho zachránil. Ntb normálně nedělám, ale oříšek by to být neměl. Investovat by se ještě vyplatilo dle mého. Parametry má celkem slušné.

Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je tam nVidia, tak bude asi vadna. Skus ju nahriat, mozno to ozije. Ale odide to znovu.

Takze predat LCD, pamate, karty, plasty a pod.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#3 Příspěvek od mkat »

Toto by ti mohlo pomôcť,dostať sa pod klavesnicu.
http://www.youtube.com/watch?v=_wqgokQ7tzc
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Jak tak čtu, tak ty "fujitsu-Siemens" stály za ... Já jeden měl taky a den po záruce nešl zapnout.. Oprava by stála víc, než nový, tak šel na SD..

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Fujitsu za to nemůže, stejné problémy měl Acer, Asus, Hp, Dell, MSi .... prostě výrobce čipů dodal špatný díl všem. Pak šlo jen o to jak úspěšný model to byl a jak se prodával.
Internet - metla lidstva

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

Děkuji za odpovědi. Podle videa jsem zkusil tu ramku ještě, ale situace jak jinak stejná. Pak jsem ale narazil na toto: http://www.nbservis.cz/fujitsu-siemens- ... e-zapnout/ . Co myslíte?? Opravdu je mi ho líto dát na díly. Sám ani tak výkonný ntb nevlastním ještě :-D Pokud by se dal sehnat mtb i za 1000 nebo 2000,- tak bych do toho šel...

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#7 Příspěvek od bootwin »

Jestli muzu poradit, tak zkontroluj CMOS baterii a uvidis. Muze normalne najet. U techto modelu, nevim proc, ale odchazela prave baterka, a pak se choval jak popisujes . Pokud ani to nepomuze, tak je v haji bud IGP cip nebo VGA cip. To kdyz Ho prohrejes, tak pojede, SMD chvili. Zkus a uvidis

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“