rokonet rp 296

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 30
Registrován: 08 pro 2010, 01:00

rokonet rp 296

#1 Příspěvek od peekaa »

Internet včetně telefonu máme od ADSL O2. Přes stejnou linku máme napojenou ústřednu Rokonet rp 296. Měli jsme/máme na zdi nějaké dvě krabičky, které spojovali všechny dráty od normálního telefonu, internetu, ústředny a ještě jednoho telefonu. Nedávno přestal fungovat Internet a paní na hotline mě nějak navedla, že jsem přepojoval dráty. A protože jsem si neuvědomil, že tam je i ta zabezpečovačka, tak teď to mám tak, že Internet sice funguje, ale zabezpečení ne (tedy zabezpečení samotné funguje, ale neposílá SMS/telefony při průniku). Jedna krabička zůstala zcela volná. Moc si nepamatuji, jak ty dráty byly na začátku, takže to ani neumím vrátit, což by stejně asi nepomohlo, když předtím nešel ten internet.

Znáte prosím nějakou firmu, nejlépe kraj KV, ale i jinde, kdo by to dokázal opravit? Firmy, co jsme se snažili v Sokolově toto zabezpečení neumí. Sám to asi dohromady nedám.

Díky.
Naposledy upravil(a) peekaa dne 06 dub 2014, 21:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#2 Příspěvek od lintik »

normálně bych zavolal na poruchy O2

Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 30
Registrován: 08 pro 2010, 01:00

#3 Příspěvek od peekaa »

ty s tím nemaj co společnýho. Internet i telefon funguje.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#4 Příspěvek od lintik »

no ale myslím že technik od O2 by to uměl propojit

Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 30
Registrován: 08 pro 2010, 01:00

#5 Příspěvek od peekaa »

zapojit možná, ale vyzkoušet, prozkoušet, to už asi ne. A je tu také jistá malá pravděpodobnost, že chyba je jinde, někde na zabezpečovačce, že přepojování byla časová shoda..... Nejsme si úplně jistí, že to nezlobilo již třebas týden před, protože jsme neměli žádné vniknutí nebo jsme si chyby na displeji prostě nevšimli.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Snad umíš otestovat (případně vyresetovat a teprve pak otestovat) vlastní zabezpečovačku doma, tedy, pokud ji technik O2 správně zapojí do linky.
A příště si popíšeš kabely, než je z něčeho odpojíš...

Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 30
Registrován: 08 pro 2010, 01:00

#7 Příspěvek od peekaa »

Ono to není ani tak u *mě* doma, ale u *nás* doma, takže bych opravdu radši aby to bylo "na klíč". A Resetovat zabezpečovačku opravdu neumím. Když jsem jí chtěl natvrdo vypnout, tak jsem pochopil, že vytažení 220V nestačí, protože uvnitř je záložní baterie :-) . Asi to jde nějak přes displej s ovládáním, ale stejně myslím, že by mi to nepomohlo.

Potřebuji firmu. :-)

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“