Daewoo DMQ-2158TXT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

Daewoo DMQ-2158TXT

#1 Příspěvek od Lepo »

Nevíte někdo zda by od někud nešlo stáhnout schéma? Mám problém a nějak se nemohu hnout z místa. Byl vadný tranzistor v horizontálu, po výměně je obraz cca o 1/3 zmenšený ze všech stran. Tedy jak vertikálně, tak horizontálně. Na kolektoru tranzistoru je 105 V, což odpovídá popiskům na tišťáku. Velmi se hřeje odpor který je v sérii s vychylovačkami. Prošel jsem rozměrové C a myslím, že i vše ostatní a nic. Myslíte, že to mohou být vychylovačky??? Díky za každou zkušenost

Uživatelský avatar
George11
Příspěvky: 55
Registrován: 07 čer 2006, 02:00
Bydliště: Mohelnice

#2 Příspěvek od George11 »

Je to dost pravděpodobné, zvlášť jestli je to "tenkokrká " obrazovka.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Ale není pravděpodobné, že by to dělaly obě. Při zkratu ve vychylovačkách se obraz zdeformuje do tvaru trychtýře nebo výrazného lichoběžníku (ještě jsem neviděl vychylovačky se zkratem po obou stranách obrazovky stejným).
Vychylovačky to tedy nebudou.
Obraz se správným poměrem stran, ale zmenšený, znamená obvykle malé vysoké napětí (jenže to zase znamená problémy s ostřením a konvergencemi), případně jsou nízká všechna napájecí napětí (před stabilizátory 12V a 5V). Chce to dokumentaci k danému typu TVP - napětí natištěná na plošňáku nemusí platit zrovna pro tuto obrazovku

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Lepo »

Ano obraz je zaostreny, konvergence OK. Pomer 4:3. Ale velky jako na 37 cm obrazovce. Akorat se hreje ten odpor a samozrejme tranzistor. Nevite prosim link na schema?? Diky

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#5 Příspěvek od surfar »

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 445#275445
Mělo by být stejné.Jen se musíš u Poláků zaregistrovat :wink:
Líp už bylo! :-)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“