GSM ovládání relé - prosím o pomoc

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomTP
Příspěvky: 57
Registrován: 15 úno 2013, 01:00

GSM ovládání relé - prosím o pomoc

#1 Příspěvek od TomTP »

Ahoj lidi, sháním zařízení kdy chci po GSM prozvoněním ovládat relé. Což by problém nebyl a výběr je dost velký. ALE... potřebuji mít v modulu alespoň 4 relé s tím, že každé prozváněcí číslo by ovládalo jedno konkrétní relé. Ať hledám jak hledám...už jsem nějak v koncích. Díky za každou radu nebo tip. Ahoj Tom

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Ja jsem bral nejake gsm brany od Kelkomu a ty sly tusim na tohle naprogramovat, zkus tam zavolat, je to rychlejsi nez procitat vsechny manualy.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#4 Příspěvek od buddyns »

Kdyby jsi nepochodil, tak tu je inspirace https://www.youtube.com/watch?v=LZRrGQQQRIQ :lol:

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od niko231 »

Zkus se podívat na GSM brány VT11 od VARIANT Třebíč nebo Jablotron GD-04 DAVID

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#6 Příspěvek od scorpions-cz »

niko231- DAVID má pouze 2 relé.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#7 Příspěvek od kbulda »

2 x DAVID = 4 x relé

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

TomTP píše:Ahoj lidi, sháním zařízení kdy chci po GSM prozvoněním ovládat relé. Což by problém nebyl a výběr je dost velký. ALE... potřebuji mít v modulu alespoň 4 relé s tím, že každé prozváněcí číslo by ovládalo jedno konkrétní relé. Ať hledám jak hledám...už jsem nějak v koncích. Díky za každou radu nebo tip. Ahoj Tom
Co myslíš tím prozváněcím číslem ? Všechny předchozí nabídky odkazovaly jen na ústředny, které ale nereagují jen na prozvonění, ale na spojení. Tzn. že musí ten hovor přijmout, ale to si pak uděláš i ty to udělátko, které spojí relé (klidně i jedno z deseti atd.) a to tím způsobem, že reaguje na příjem tónů podle stisknuté klávesy nebo kombinace kláves. Něco na způsob, když voláš na informace O2, kde ti dávají volbu na klávesu 0,1,2,3,4 atd a pak zase výběr v dalším menu.
U telefonu na příjmu můžeš pak jen zakázat příjem ze všech čísel a vložit jen ta povolená, jak to dělají za drahé peníze pro otevírání brány u garáží atd.

Uživatelský avatar
TomTP
Příspěvky: 57
Registrován: 15 úno 2013, 01:00

#9 Příspěvek od TomTP »

Díky všem rádcům :-) Nicméně nic z toho není to, co požaduju. Většinu z těch věcí detailně znám (kromě detonátoru, pobavil) . Ale už jsem v kontaktu s jedním českým výrobcem a vypadá to, že mi to udělá na míru.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“