O2-Mizerná kvalita hovoru..

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

O2-Mizerná kvalita hovoru..

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec. Je to problém jen u mě, že je kvalita hovoru v síti O2 taková, že rozumím jen každému pátýmu slovu - jakýsi zahuhlaný..? Taky je chvíli signál do plna a chvíli jsem bez signálu.. A to jak na starý MOTOROLA W230, tak na SAMSUNG S5611, nebo tabletu SAMSUNG GALAXY TAB3..

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kdyby to dělalo jen na 1 zařízení, řeknu chyba aparátu. Pokud to ale dělá na vícero na sobě nezávislejch aparátech a hlavně s různýma protistranama, je to jednoznačně vina přenosový trasy = operátora. Zjisti si, jestli nemáš aktuálně poruchu na BTS místně příslušný k místu tvýho momentálního pobytu = zavolej na linku *11.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Protože se tak nějak občas pohybuju kolem mobilů, tak jsem už před nějakou dobou zjistil určité zhoršení. Nejsem sice nějaký velký příznivce konspiračních teorií, ale začal jsem si toho všímat od loňska, kdy došlo k docela markantnímu poklesu cen za volání- takže třeba nejsou peníze na údržbu a investice?
A nedávno jsem tuto otázku řešil s člověkem, který dělá technika u operátora, ten mě říkal, že se začaly používat HW části od Huawei, protože je to levný. Co na tom, že Artabanovi001 courá frekvenční chyba z BTS jeho operátora třeba o 200Hz, hlavní je ušetřit.
Mám pocit že dobře už bylo....
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

nekvalitní hovory mám ať v Brně-Horních Heršpicích, tak i tady v Rosicích.. A na výpadky signálu si stěžuje více lidí.. Nevím, zda na to může mít vliv SIM karta. Z jedné jsem udělal datový tarif, tak nemůžu posoudit, druhou mám nějaký ten měsíc a je na ni předplacený tarif "nadloho" - 1 minuta za 6 KČ a zbytek zdarma v síti.. Po hodině a něco přeruší hovor..
Ty hovory jsou v takový kvalitě, jako když přitisknete mikrofon na krk a mluvíte.. Nesrozumitelný, I za doby Motoroly T2288 byly hovory krásně zřetelný a čístý.. T-mobile je v pořádku..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Bohužel...nejenom na kyslíku ale i vodafonu, dva zcela odlišné přístroje a ztrácí se slova, signál až do přerušení spojení, klinet si myslí že jsem aparátem práskl o zeď. Technika prostě nestíhá, na ni buzerace šéfů neplatí a řekne dost, etér je zahlcen signály wifi, mikrovlnky a všech těch bezdrátových pitomostí. Člověk musí...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Habesan »

Mě už se stalo, že jsem protistranu prostě neslyšel, tak jsem situaci slušně popsal, rozloučil jsem se, a zavěsil.
Později jsem se vyptal, že ona mě celou dobu slyšela, takže jsem rádi, že jsem problém popsal, místo pouhého zavěšení.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Někdy slyším jakoby slabou ozvěnu vlastních slov a to navozuje podezření že někdo špicluje hovor tedy jinak řečeno monitoruje. Jsme policejní stát všeobecného sledování ovčanů, mocní kradou jak straky a bojej se o své pozice, koryta, kamery jsou i na WC v marketu, co dodat, leda to že estebáci udavači - penzisté by se za své primitivní metody styděli. Ale, to je 25 let pokroku, že jo.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

konosuke píše:Někdy slyším jakoby slabou ozvěnu vlastních slov...
požádej volajícího, ať si stlumí telefon a máš po ozvěně..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Mě by spíš zajímalo jak přidat hlasitosti na starém Sony Ericssonu K200i ktery v autobuse nebo na rušné cestě neslyším vůbec, někdo radil pročistit zvukovod telefonu nebo možná já slyším hůř, to je věkem, můj sluchovod čistý je.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#10 Příspěvek od tomaw »

No mě už se několikrát také stalo že slyším sám sebe se zpožděním a vím naprosto přesně že protistrana neměla zapnutý hlasitý poslech na telefonu-neumí to.

Tipuji spíš nějaký SW / HW/ NSA/ FBI problém :)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Některé lacinější pobočkové ústředny (PBÚ) to dělají taky.
Naopak ozbrojené složky státu dostávají nahrávky v plné kvalitě, aniž by musely hnout prstem, přímo od operátora.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Odposlech mobilu = zaznam digitálních dat. Akustická ozvěna z odposlechu snad nebyla ani v době Sonetu Duo. A s utrženým sluchátkem na sloupy se už taky neleze.

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od tomaw »

jj proto jsem problém tipoval v uvedeném pořadí .Myslím si že to je nějaká SW/HW chyba přenosu .Zažil jsem to kdysi i na N5110 ale tam nemůžu zaručit co bylo na druhé straně.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Sonet duo...dobrý... tam ozvěna vznikala překopírováním záznamu mezi závity pásku na cívce ale i na jiných magičích podle síly nosiče (µm) a úrovně modulace
to odchovanci mobilů, CD a MP3 asi málo znají...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Ozvena je zpusobena kolikrat jen tim, ze mikrofon telefonu slysi sluchatko. Kolikrat nemusi byt i hlasity odposlech..

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“