Aky 🤐 to navrhoval - Dell Vostro A860

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Aky 🤐 to navrhoval - Dell Vostro A860

#1 Příspěvek od rnbw »

Aky 🤐 navrhne notebook tak, ze kvoli vymene HDD treba kompletne rozobrat cely notebook a este aj vybrat zakladnu dosku? Pritom by stacilo na spodnej strane urobit otvor s krytom, ako to maju vsetky normalne notebooky...

Podobny pripad je aj Inspiron N5110 - asi dielo toho isteho 🤐:
http://67.227.255.239/forum/showthread.php?t=685361

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

On ten dekl stojí nezanedbatené peníze a při současném katování kostů to prostě hraje roli, další věc je lepší mechanická pevnost. Tímto se tohoto řešení nezastávám, ale chápu ho.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pritom jeden otvor (na pamat a mini-PCIe) tam je... Wifi kartu som nikdy v notebooku nemenil, ale diskov dost.

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od tomaw »

Asi záleží na tom který vývojový team dané firmy na tom dělal. Mám Dell E6410 a po odšroubování 4 šroubků se sundá kryt celého spodku .Dva z těchto šroubků drží disk a jeden CD mechaniku. Přístupné jsou paměti atd...Oproti tomu Toshiba Satellite co jsem měl před tím byla úplné železářství.Plno deklíků se šroubky :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ano, Latitude je najvyssia firemna rada a tie su urobene uplne inak. O to viac je to nepochopitelne.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Netbook Acer Aspire One ZG5 (verzia s 2,5" harddiskom) to má tiež tak, že ho treba komplet rozobrať, vybrať aj základnú dosku. Možno návrhári počítali s tým, že po pokazení harddisku sa notebook vyhodí. :wink: 8O :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Pri netbooku to este pochopim, tam je naozaj problem s miestom. Ale pri velkom notebooku, ktory ma navyse v ramci zaruky servis na mieste, je to dost divne.

K Latitude pri vymene disku v ramci zaruky len poslu kurierom novy disk - vymenit ho vie za minutu kazdy, kto niekedy drzal skrutkovac v ruke. Pri tomto "skvoste" by museli poslat technika, ktory by to pol hodinu robil.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Ja to skôr nechápem pri netbooku, veď ten sa stále prenáša, používa sa pri držaní v ruke, tam disk odíde skôr, viac je namáhaný otrasmi. Možno už plánovali SSD, tak prečo tam výrobcovia dali bežný harddisk? Peniaze.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Těžko pochopit, co je k tomu vedlo. Mě zase u starších řad Latitude děsně štvalo, že k větráku se nedá dostat jinak, než po skoro kompletní rozborce šasí včetně displaye. přitom čistit větrák od prachu je potřeba dost často.
Naštěstí to další řady mají vyřešení daleko líp. Obecně ale vždy a všude beru u všech produktů ty firemní řady. Bývají odolnější, mají líp řešený detaily a nebývá u nich takovej důraz na "kolotočový provedení".

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

No jo, dell není špatný - možná výkonově dokonce lepší, ale kdo zkusil thinkpad asi měnit nebude. Servis celkem na pohodu a mně vydržel i horký čaj - pravda vypl se a nedostahoval film :)

Uživatelský avatar
frantacech
Příspěvky: 96
Registrován: 20 dub 2013, 02:00

#11 Příspěvek od frantacech »

rnbw píše:Aky 🤐 navrhne notebook tak, ze kvoli vymene HDD treba kompletne rozobrat cely notebook a este aj vybrat zakladnu dosku? Pritom by stacilo na spodnej strane urobit otvor s krytom, ako to maju vsetky normalne notebooky...

Podobny pripad je aj Inspiron N5110 - asi dielo toho isteho 🤐:
http://67.227.255.239/forum/showthread.php?t=685361
:D :D :D

Jenze DELL se preci neopravuje... jeli v zaruce, next business day, jeli po zaruce, kupuje se novy...

A HP to ma u nekterych modelu taky tak chytre.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Tento typ musia mat radi aj servisaci, co to v zaruke opravuju :lol:

Ano, videl som aj nejaky HP ProBook, tam to sice nebolo pod doskou, ale museli sa odmontovat zvrchu 3 kuksy vratane klavesnice...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Teď mi přistál na stole ten Inspiron N5110. Musel jsem se ujistit na YT, že si nedělají srandu. Samozřejmě vadnej disk. Ten, kdo to navrhoval, by zasloužil pořádně přes hubu. :evil:
A přitom by stačilo v dolním kryt udělat otvor a jeden šroubek. Oddělávat display a vyndávat celou desku kvůli výměně disku musel vymýšlet chorej mozek.
Mám kamaráda projektanta, jednou jsem mu omylem řekl architekt a pěkně jsem to schytal. Nemá je rád z úplně stejnýho důvodu, hlavní pro ně je, jak to vypadá, ale jestli to funguje, nebo vůbec půjde postavit je nezajímá. Toto bude stejnej případ.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“