tlakový spínač k čerpadlu Sigma

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

tlakový spínač k čerpadlu Sigma

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Zdravím, mám doma čerpadlo u studny, Sigma SVA32. Funguje dobře ale štve mě jedna věc, prostě, zapnu čerpadlo, zalívám, vypnu, nezalívám... tohle mě přestalo bavit.

Koukám se po nějakém tlakovém spínači viz. toto: http://www.vasetopeni.cz/dle-vyrobce/it ... 80v-1418cz

představuju si to asi tak, že zapnu čerpadlo ono natlakuje hadice a vypne se, potom já uvolním hadici na konci, tlak poklesne a čerpadlo se spustí.

Všude tam píšou, že je potřeba ta expanzní nádoba ale tu já nemám.


Bude to i tak fungovat podle mých představ nebo nemám šanci?

Díky za odpověď :)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Treba si uvedomiť, že prišktením prietoku vody môže nastať stav, že ti bude spínať tlakový spínač cyklicky veľmi rýchlo a odnesú si to kontakty tlakového spínača (opália sa alebo zlepia) alebo prinajhoršom motor, nehovoriac o spotrebe elektriny pri častom rozbehu motora. Preto ti doporučujem dať aspoň 30l nádobu.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

Nebude to spinat velmi rychlo.
Pri tlaku nizsom ako 2,7Bar sa spinac zapne, a vypne az pri 4,4Bar.
Bude to aspon par sekund, zalezi od priemeru hadice, jej dlzky, prietoku na vystupe, a vykonu cerpadla.
Takze iba odskusat.
Tlakova nadoba je urcite lepsie riesenie.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Pokud vím voda je nestlačitelná takže bude záviset pouze na pružnosti hadic. Rázy při zastavení budou šílené.... dle mne nepoužitelné.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Vzduchový polštář v zásobníku vody podstatně prodlouží interval spínání čerpadla.
Naopak zmenšením hystereze (u toho, co chceš koupit, lze nastavit rozdíl mezi spínacím a rozpínacím tlakem od asi 0,6 baru) se interval zkrátí, ale budeš mít menší rozdíly v tlaku.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

Pokiaľ používa na zalievanie 1/2" hadicu tak ten interval spínania bude rýchly. Nech vyskúša a uvidí. Možno sa mýlim.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaCZ »

to jste mě velmi nepotěšili... používám 3/4 hadici o délce no, mám dvě místa které přepojuji, jedno je asi celková délka 20 metrů a druhé cca 25-30m

Nedala by se teda ta tlaková nádoba sehnat někde použitá? novo use mi nechce kupovat...


Ale jde tady spíš o to, že třeba na opláchnutí auta apod... není potřeba, aby to čerpadlo se točilo a byl uzavřený konec hadice...

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od Mirda »

Tento by asi vyhovoval, ale ta cena: http://www.cerpadlo-cerpadla.cz/cerpadl ... c-koncovek

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#9 Příspěvek od kovar »

Nebude ti to fungovat bez té tlakové nádoby.Opravdu v tvém případě připadá v úvahu jen to čerpadlo , co napsal Mirda. Ty čerpadla mají v sobě citlivý snímač tlaku. Je to na způsob vodoměru. Vrtulka je spojená se snímačem otáček.Stačí sebemenší pohyb (při odtlakování potrubí) a sepne čerpadlo.Používali jsme to v práci a tam byly rozvody z tvrdého PVC!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#10 Příspěvek od StandaT »

Bude to fungovat i bez tlakové nádoby, dělá se ptákovinka s názvem průtokový spínač "press control" a je určená právě na zalévací zahradní čerpadla.

http://www.cerpadlazavlahy.cz/b/28-prutokove-spinace

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od xxxe »

Za cenu toho spínače má tu nádobu :)

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#12 Příspěvek od milous2 »

stačilo napsat,že tak to fungovat nemůže,představa je špatná.Ucpávat hadici prstem a tím ovládat tl.spínač? Nesmysl. Měla by následovat otázka jak teda dál.Nádoba je drahá,tak nijak.Za peníze v Praze dům. Taky rada.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaCZ »

hmm, to není ideální, na konci hadice mám takovou tu sedmi funkční stříkací sprchu takže ta se to dá krásně zastavit :)...

no a jak teda dál, to je dobrá otázka, jedině koupit nádobu, vak a nějaký serepetičky ještě okolo že? :)
Naposledy upravil(a) JirkaCZ dne 11 kvě 2014, 09:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#14 Příspěvek od milous2 »

Ano,asi tak. To je cesta.Osvědčená. Vak na vodu na zalévání,mytí auta není potřeba,snad jen z důvodu ochrany nádoby.Pak je tady zimní období (mrazy) a debata může pokračovat vesele dál.
Naposledy upravil(a) milous2 dne 11 kvě 2014, 09:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#15 Příspěvek od JirkaCZ »

takže to vypadá, že asi zůstanu u zapínání a vypínání ručně... :O

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“