Vysavač Elektrolux Z5240

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

Vysavač Elektrolux Z5240

#1 Příspěvek od Enigma »

Zdravím a prosím o radu :-). Vysavač Elektrolux Z5240 přestal zničeho nic fungovat. Již jednou jsem ho opravoval a to byly vyhřáté a rozletované automobilové konektory na PCB přes které je připojn motor vysavače. Předpokládal jsem, že to bude opět to samé, ale není.
Měřením jsem zjistil, že cívka L3 je v pořádku, kondenzátor C3 MKT 0,15 uF není vyschlý a na elytu je 5,6 V jak má být. Triak BTB 12 600BW je také v pořádku a tranzistor BC 557 také. Poslední součástkou je IO TBK 0970 YP o kterém jsem nenašel na internetu absolutně nic (pouzdro DIL 16). Neporadí někdo o co jde? Dále je k němu připojen jakoby kapkový kondenzátor, ale má to tři vývody a označení 4,00 K.
Samotný motor zapojený napřímo funguje a při simulaci zanešeného filtru se rozsvítí příslušná LED dioda. Schéma zapojení nemám, nechtělo se mi ho zatím kreslit :-).
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Vysavač Elektrolux se zde skloňuje horem dolem, i když asi různé typy, nicméně ty rady by tě mohly nasměrovat. Pohledej, je zde i nějaké schéma.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Enigma »

To bylo to první, co jsem udělal, že jsem prošel všechny příspěvky.
Hodně mě nasměrovaly, ale na můj dotaz neodpovídaly.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Ten obvod bude naprogramovaný procesor - v těchto starších vysavačích bývaly jak procesory od Zilogu, tak i nějaké PICy + občas nedohledatelné zákaznické obvody - jestli je chyba opravdu v něm, tak tu regulaci už nerozchodíš.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

v tom přípdě stačí najít vhodnou náhradu a vyměnit ne? :)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

ne, nestačí - jednoduše je to v háji...

Tak před měsícem jsem řešil stejnou věc a i když všechno ostatní fungovalo (LED barmetr, dálkové ovládání, turbohubice), tak jsem musel motor vysavače zapojit na přímo...

Uživatelský avatar
Enigma
Příspěvky: 43
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Enigma »

Děkuji všem za informace, dobastlím tam nějakou jinou regulaci.
Přeci jen, zapojit motor na přímo (problémy s rozběhem) a luxovat stále na plný výkon by mi asi u uživatele luxu neprošlo :-).

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“