Sluchátkový zesilovač Ciuffoli

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

Sluchátkový zesilovač Ciuffoli

#1 Příspěvek od impedance »

dobrej, dobrej.
chtěl bych si postavit tenhle sluchátkáč. Zajímalo by mě párování trandů. Mám spárovat všechny npn na stejnou betu a přechod i pnp na betu a přechod? vyjímaje konců? bude v servu stačit lf411?
schéma jsem doplnil o regulaci kliďáku ala dpa.
Přílohy
Bez názvu.jpg
(88.57 KiB) Staženo 191 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Myslím , že jsi svým přesvědčením členem jiných for , zabývajících se nadstavbou běžného života . Jakékoliv HIFIforum bude pro tvůj další rozvoj 100%ně užitečnější . Zde jsme většinou jen přízemně na Zemi .

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

No já bych teda do sluchátek zabudoval lampák, tranzistory jsou blééé. 16 lamp na kanál, každá teplotně stabilizovaná, zlacený plošný spoje, stíněný 2mm olovem. Do baťohu narvat baterie a můžeš si poslouchat MP3 klidně pár hodin v kuse.
Je to zbytečný, je to zbytečný, je to zby-teč-ný.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#4 Příspěvek od svmbass »

..tady jsou samí pesimisté?? Jeden forum degraduje, druhý vidí černě :lol:


Postav Ciuffoliho, taky nějaký OTL sluchátkový headamp a za použití slušných sluchátek o vyšší impedanci si uděláš svou analýzu zvuku…
BC550/BC560 pokud možno se shodnou betou.

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=272324#p272324

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Uděláš si prostě svou,svou,svou , jee to prostě ou,ou,ou....

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Po pravdě nevím jak je to teď, ale Tesla mívala dvojitý trandy, prostě 2 trandy v jednom pouzdře. Netuším, jak se co do elektrickejch parametrů lišily, ale protože byly na 1 čipu, byly dobře tepelně svázaný.
Proč do čufolíka nepoužiješ normální trandy? Rozdíl jen tak tak poznáš na osciláku, ušima pak sotva, možná snad kdybys měl kochleární implantát a pouštěl si to skrze cívku přímo do řepy. Nebo jseš nějakej sperman, co slyší zvuky o intenzitě -150dB, dokáže detekovat nelineární zkreslení nula nula hovno a slyší tóny v rozsahu 0.1Hz - 192kHz?
Myslím, že nepoznáš rozdíl mezi čufolíkem s nízkošumovejma trandama, perfektně spárovanejma, s nízkošumovejma odporama a extrasupermrtě Low ESR kondama a mezi bastlem s KC147, uhlíkovejma odporama a kondama vykuchanejma ze sovětský televize.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Tak už ho nechte, pustili jste se do něj jako by se nám pokoušel vnutit islám. I když ta Metalgodova poznámka o MP3 mě pobavila :lol:

Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#8 Příspěvek od impedance »

než jsem založil téma, tak jsem prohledal forum. Někdo (o moc chytřejší jak já) napsal, že je trandy potřeba vybrat a napárovat kvůli riziku kmitání.Po progůůůglení jsem s čistým svědomím založil tenhle topick a doufal v radu nebo nasměrování. Místo toho z 6 odpovědí byla jen jedna k tématu.
Není to pro mě a chci udělat dojem, tak jsem myslel, že se dočkám slušnějšího zacházení.
svmbass: díky, ve schématu jsou bc557/547 bude zvukově rozdíl oproti BC550/BC560? nemůžu teď kouknout na datasheet.
jinak teda děkuji zůčastněným.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

BC550/560 jsou (podle datasheetu) nízkoušumové pro audio aplikace - mají maximální noise figure (asi celkový šum - nevím přesný anglický překlad) maximálně 4dB, zatímco BC547/557 má maximálně 10dB (typicky 2dB).

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Thales »

Neboj se toho, BC560/560 klidně použij a napáruj na betu. Tady je bohužel u některých (naštěstí) uživatelů běžné shazovat cokoliv, co má vyšší ambice než jen že z toho lezou jakési pazvuky. Nenech se odradit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Z toho co cituješ o betě je vidět , že nevíš , která bije . K tomu ještě něco vyvíjet je trochu nad rámec . S touto přípravou , by i nám obyčejným technikům , pro naše uši lezly ze zařízení pazvuky . :D

Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#12 Příspěvek od impedance »

bylo na mě? tak mě místo hudrování pouč která bije. machrovat umí každej.
člověk aby měl strach se na něco zeptat, že by se taky náhodou mohl něco dozvědět co? ohryzek36 a Thales děkuji.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Je problém pomoci někomu , kdo chce stavět nadstandartní věc a nezná základy . Kdyby jsi předtím postavil pár kousků alespoň jednoduchých celotranzistorových konců , tak by jsi měl zkušenosti , kdyby jsi si přečetl návody a z nich poznal podskupiny zařízení , tak by jsi se neměl téměř na co ptát . Já jsem postavil hodně zařízení dle AR , kde byla zařízení koncepčně popsána a bylo tam i uvedení do chodu . No a dnes jen ty stovky hodin zúročuji . Ale jak ti má někdo z nás předat ten dlouhý čas studia a praxe . Kdyby jsi znal alespoň základy , tak by jsi se neptal na betu , ale postavil by jsi to a potom se ptal již na nějakou maličkost , která není úplně "dobrá" . Až něco postavíš a odzkoušíš a zjistíš co chceš doporadit , tak to sem s naměřenými údaji dej .

Uživatelský avatar
svmbass
Příspěvky: 157
Registrován: 04 srp 2007, 02:00
Bydliště: Val. Klobouky

#14 Příspěvek od svmbass »

Sluchátkový zesilovač Ciuffoli pracuje výborně i s Tesla tranzistory. Úplně v prvním prototypu jsem použil KC238/KC309B, budiče KC639/KC640 a koncové tranzistory KD139/KD140.

Až v pozdější variantě jsou použity MJE15030/MJE15031.

Uživatelský avatar
impedance
Příspěvky: 273
Registrován: 14 úno 2012, 01:00

#15 Příspěvek od impedance »

znát betu a ptát se jestli mám párovat na betu je rozdílná věc. V jožiho koncáku jsem pároval jen na přechod a proto jsem se ptal jestli mám párovat betu i přechod.., přiznám se, možná jsem to blbě napsal. Ale rozhodně mi nešlo o to, aby jste mi radili jak se páruje h21e. Nato a další věci jsem si taky 2 roky zpět kopil knížku "příručka nízkofrekvenčnej techniky" K. Jurkovič A. Škrovánek kde je to bych řekl i pěkně popsaný.
nicméně to, co jsem potřeboval vědět už vím.

Zatím děkuji.

edit. jop ty mje tam plánuju taky dát.Betaron někde psal, že je tam má taky. Podle datašitu je stačí otočit oproti bdčkám.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“