Barevné vinyly

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Barevné vinyly

#1 Příspěvek od konosuke »

Setkali jste se s tím ? Já ano, Pink Floyd - The Animals byl oranžový kdežto Eagles - Hotel Kalifornia zelený...jo, singly 45 ot/min. z Polska občas bleděmodré, říkali tomu pocztówka dźwiękowa, ostatní černé jsou, jaký to má praktický význam ? Vliv na jakost, trvanlivost, životnost...asi nepatrný nebo spíš žádný. Pouhý propagační marketing, odlišnost výrobku, sběratelská rarita nebo co...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Kdysi, snad u příležitosti nějakého HiFi Expa (pro později narozené - to byly výstavy v Praze, koukal jsem do vyhledávače, abych sem dal nějaký odkaz, ale nic jsem nenašel) byla u nás vydaná deska co byla barevně flekatá.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Uz hoodne davno jsem mel desku ktera nebyla cerna ale byla v ni fotka tusim ze Michael Jackson. LP deska. O desku jsem nejak prisel, skoda. Az po revoluci jsem narazil na nejaky dokument kde byl zberatel desek a tech barevnych tam mel dost kousku.

http://www.musicpriceguide.com/2818/MIC ... PROMO.html

http://www.vinyl.com/product_id/LPEPIC35339

http://www.ebay.com/itm/Michael-Jackson ... 1118793586
Naposledy upravil(a) robo dne 21 kvě 2014, 10:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od CZJKP1 »

Panton vydal gramofonovou desku ve velikosti SP s rychlostí 33ot/min, byl to jakýsi LP speciál. Byly to nahrávky Petra Dudeška a písničky pod Buřinkou ... Vypadá takto archiv.aukro.cz/lp-special-pisnicky-pod-burinkou--i3064844135

Mám ji celou černou....


Na aukru jsem před týdnem viděl barevné SP ,,Supraphon". prodejce chtel asi 4 kila za jednu. Viděl jsem to prvně v životě, škpda že chtěl tolik mám rád takovéto specialitky ...

Ještě bývaly žluté GOLDEN RECORDS ty byly tušímže americké a rychlost 78ot...


A viděli jste někdy plechové desky? Tím nemyslím do orchestrionu nebo matrici. Někdo mi říkal že to bylo ale nikdy sem bohužel neviděl...

Nějáké bleďe modré jsem jednou viděl na aukru spolu s těmi Golden records, ale nepamatuju si co mely na etikete a už jsem ji nikdy nenašel a to ani na obrázku... Možná to byly oni, ty polské... Já to chtěl hrozně vydražit a zapomněl sem tehdy přihodit, byl sem nasrán a dlouho mi to leželo v žaludku...

Mám tu i nějaký rentgenový snímky asi dva, jedno je nahrávka E.Caruso a druhý Mario Landa... Chtěl bych sehnat ještê dalšì ale nedařì se mi... Na aukru mě jednou přehodili těsně před koncem a podruhé sem si všiml až když to bylo ukončenè a vydraženè. Ty co mám jsou taky z aukra
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 21 kvě 2014, 10:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

Yarda1 píše:.... byla u nás vydaná deska co byla barevně flekatá.
Taková?
Edit: eště jsem našel fotku.

Obrázek
Přílohy
Clipboard01.jpg
(106.55 KiB) Staženo 37 x
Naposledy upravil(a) Milan_F dne 21 kvě 2014, 10:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo. To je ta Panton. LP special

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

I iné zverstvá sa stvárali.. :D
Přílohy
narez_na_taniery.jpg
(12.51 KiB) Staženo 32 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Taky zlato a platina...
Přílohy
platinová.JPG
(19.43 KiB) Staženo 29 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

ááá pán správce se nudí...a že v pracovní době...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Inteligentní člověk se nikdy nenudí.

Jak napsal Hill a jistě i mnozí jiní, nejen v onom vlákně, dlouho se hledal optimální materiál.
Když jeho složení vedlo k tomu, že je černý, předpokládám, že další materiály, u kterých byl požadavek na konkrétní barvu, jinou než černou, jsou horší.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Pravda...pravda, říkalo se za totáče, dejte mi stůl, židli a já si práci vymyslím. Jak to dopadlo víme a cítíme dodnes, ale nic ve zlém, je to jenom takový žert.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od FHonza »

V povinně odebíraném časopise Веселые картинки byla jednou jako příloha deska z modrého tenkého plastu. Z čeho to bylo a co na ní bylo si už nepamatuju, jediné co si pamatuju že sme na to všichni koukali jak na zázrak (odhaduju tak rok 82).

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

Také tp bylo v příloze ABCéčka.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#15 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše:Setkali jste se s tím ? Já ano, Pink Floyd - The Animals byl oranžový kdežto Eagles - Hotel Kalifornia zelený...jo, singly 45 ot/min. z Polska občas bleděmodré, říkali tomu pocztówka dźwiękowa, ostatní černé jsou, jaký to má praktický význam ? Vliv na jakost, trvanlivost, životnost...asi nepatrný nebo spíš žádný. Pouhý propagační marketing, odlišnost výrobku, sběratelská rarita nebo co...
To se prodávalo jako poštovní pohled.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“