Interiér trafostanice

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

Interiér trafostanice

#1 Příspěvek od Zbynek_ »

V naší vesnici stojí trafostanice co já pamatuji(taková ta vysoká zděná chaloupka) ale nikdy jsem bohužel ńeměl tu možnost se podívat dovnitř. Nemá zde někdo tady na foru nějaké fotky jak je to tam vevnitř uspořádané a co všechno se tam nachází? Ne že bych byl sběratel mědi, ale jsem zvědavý a pochybuju že mne tam nějaký eonák pustí...

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#2 Příspěvek od kovar »

Nic moc tam není na koukání. :D V přízemí je trafo a v patře šíny VN
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

kovar píše:Nic moc tam není na koukání. :D V přízemí je trafo a v patře šíny VN
Takových už je málo. Pokud se dávalo nové trafo, zpravidla je v provedení trochu jiném a do původních domků se nedává, takže některé domky zůstaly jen jako rozvod + pohotovostní sklad.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od hakamusai »

A další většia byla zbourána.
Taky jsem tam nikdy nebyl.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#5 Příspěvek od vicious »


Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Zbynek_ »

No asi tak nějak. Jestli je to ta vysoká věž tak tu myslim. Já měl právě za to že to trafo je nahoře a dole jsou jističe, odpojovače atd...a ono je to tedy opačně....

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Mirda »

U EONu je jich ještě dost, většina zrekonstruovaných. Trafo je vždy na zemi, hned naproti dveřím, nad trafem na zdi jsou VN pojistky, následuje podesta nad kterou bývá VN odpojovač ovládaný táhlem a pákou která je dole u trafa. Vedle táhla jsou zazděny stupátka na tu podestu. Vodiče prochází zdí kde v plechu jsou porcelánové průchodky zvané kanady a vně trafostanice na vodičích zavěšeny omezovače napětí (bleskojistky), ale na ty už vidíš. Ve venkovní boční zdi je zazděn rozvaděč NN s vývody na volnou síť popř. zemními kabely. Měď by jsi tam hledal marně vše většinou AL. Můžu něco nafotit mám k tomu přístup i v naší vesnici jednu ze sedmi máme.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#8 Příspěvek od Sandal »

Ty bleskojistky mám doma.Jsou to skleněný hrníčky s mosaznou pokličkou a uvnitř je jakoby obří rezistor tmavě šedé barvy.Shora a zespoda jsou vývody z mosazných šroubů.Když se měnilo trafo,tak to rozvoďáci vyhodili do kopřiv za tu kobku a já po nich hned šahnul.Krásný kousky.Když si vzpomenu tak vyfotim.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Jako malý kluk, když energetici odpojili trafo, jsem větracím zadním okénkem vlezl dovnitř a potmě jsem hledal dveře, na nich šroubky od zámků a když jsem je povolil, tak jsem ostatní mohl pustit dovnitř. Ale už tam nic nebylo, vyjma vstupních a výstupních holých vodičů. Nechápu, co mě to tenkrát napadlo. Ono to bylo asi bez napětí, ale kdo ví. Tak jsme pak dveře nechali odtevřené a sloužilo nám to jako domeček na hraní.
Kdyby to někdo udělal dnes, tak je tam druhý den TV Nova a ty energetiky by asi stáhli z kůže.
Na odpojování přívodu tam byla taková "plastová" tyč s kovovým zubem a chráničem na ruku - naučil jsem se na ni poměrně dobře skákat.
Jo, to byly časy.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Tenkrát vás taky rodiče mohli seřezat, a žádná džamila by na ně nepřišla dělat bubu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#11 Příspěvek od lintik »

Zbynek_ píše:V naší vesnici stojí trafostanice co já pamatuji(taková ta vysoká zděná chaloupka) ale nikdy jsem bohužel ńeměl tu možnost se podívat dovnitř. Nemá zde někdo tady na foru nějaké fotky jak je to tam vevnitř uspořádané a co všechno se tam nachází? Ne že bych byl sběratel mědi, ale jsem zvědavý a pochybuju že mne tam nějaký eonák pustí...
stačí si najít na nettu obrázky
:roll:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“