SONY HCD-RX77

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

SONY HCD-RX77

#1 Příspěvek od Marco85 »

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. V této věži bylo několik závad, nefungovaly kazeťáky, mikrotlačítka měly svody nebo velké přechodové odpory, CD mechanika samovolně vyjížděla. Vyměnil jsem všechny mikrotlačítka za nové, všechny řemínky byly vytahané, proto byly rovněž všechny vyměněné, celkově jsem věž vyčistil od prachu, vyčistil laser, promazal.
Zůstal mi však jeden problém s TAPE B - po spuštění kazety Play (je jedno kterým směrem) začne asi na vteřinu nebo dvě hrát a hned se vypne, totéž platí i při přetáčení, hned se zastaví jakobych zmáčnul Stop. TAPE A funguje bez problému. Mechaniku jsem prohlédnul několikrát jestli jsem ji třeba při nasazování řemínku nesložil špatně, ale vypadá, že je v pořádku.
Můžete mi prosím poradit, v čem by mohl být onen problém? Předem děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je tam elektronicky auto-stop. Neviem, ako je riesena detekcia otacania unasacov - ale treba to skontrolovat.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#3 Příspěvek od Marco85 »

Je tam nějaká optozávora, dle schematu SG264, ale ta vypadá v pořádku. Z toho to jde už do procesoru přes 100R odpory, ty jsou v pořádku. Žeby to dělal mikroprocesor se mi nechce věřit, i když možné je všechno. Nemáte prosím ještě nějakou radu, co by to vypínáni mohlo dělat?

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#4 Příspěvek od Marco85 »

Chtěl bych poděkovat rnbw, že mě správně navedl. Vyměnil jsem ty SG-264 mezi Tape A a Tape B a problém se prohodil, takže bych teď potřeboval akorát poradit kde bych "PHOTO INTERRUPTER SG-264" mohl sehnat nebo zda existuje nějaká náhrada?
Ještě jednou děkuji rnbw.[/b]

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“