Nokia 6720 nenabíjí - levně vyměnit BGA, kde?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

Nokia 6720 nenabíjí - levně vyměnit BGA, kde?

#1 Příspěvek od Spejbl »

Zdravím všechny, bohužel mám problém s telefonem, který nenabíjí baterii a bohužel to není jen diodou na desce. Telefon rozpozná připojenou nabíječku, zobrazí se stav baterie, ale indikátor stojí na jedné čárce, nebo napíše že baterie se nenabíjí (to když je telefon zapnutý). Nabíjení přes USB nejde vůbec.
Podle rad na internetu jsem prověřil pasivní součástky v nabíjecím obvodu, ale jsou dobré, vypadá to tedy na BGA nabíjecí obvod. Výměna obvodu u nás vyjde na 1000Kč, což je hodně na cenu celého telefonu.
Neví někdo o levnějších možnostech?

Nedávno jsem do telefonu kupoval baterii a LCD, o to víc to zamrzí.
Já se vrátím

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#2 Příspěvek od Spejbl »

Jelikož levnější opravu asi neseženu, neválí se někomu tenhle typ telefonu doma?
Naposledy upravil(a) Spejbl dne 06 čer 2014, 07:50, celkem upraveno 1 x.
Já se vrátím

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od frpr666 »

podobné věcičky chodím nakupovat na aukro.cz nebo ebay.com :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

1. Nokia 6720 je asi nejméně spolehlivý model od tohoto výrobce, co jsem v poslední době potkal. Asi bych jej vystavil do vitrínky a zaměřil se na něco lepšího.
2. vadnou diodou myslíš transil N3300? Pokud by byl tento vadný, tak by buď telefon nenabíjel (zkrat) nebo by nejspíš nabíjel dál (přerušený).
3. vadu kterou popisuješ, může způsobovat jak vlastní výkonový obvod N3301, tak i kontroler D3300. Víš jistě který je vadný?
4. nabíjení u tohoto modelu je totožné s Nokií E52, tam jsem u poruch nabíjení většinou našel oxidaci kolem N3301, dost často to odskákal proudový snímač na pozici R3367. Doporučuji před samotným měněním BGA hodit desku pod mikroskop a opravdu bedlivě to kolem tohoto obvodu prohlédnout.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#5 Příspěvek od Spejbl »

Díky za odpovědi.

Michal22
1. A sakra, mě se líbil, pořídil jsem si ho jako náhradu za N73, jelikož nemám zájem o dotykáč a přesto chci lepší výbavu. Tenhle model mi vycházel jako papírově nejlepší.

2. vadnou diodu mám namysli ochranou (proti přepólování), našel jsem pár jednoduchých rad na internetu, na co se zaměřit, takže jsem prověřoval: R2071, F2000, R2000
Ale máš, kdyby byla vadná nějaká součástka z těhle, závada by se projevovala jinak, spíš jsem je měřil ze zoufalství :-)

3. který obvod je vadný nevím, ani nevím jak to zjistit. Na vývodu C4 nebo SDA obvodu N3301 by se asi mělo něco objevit ke spuštění nabíjení, ale nevím co . Taky mě zarazilo, že po připojení nabíječky není na C3312 žádné napětí, myslím, že by tam být mělo. Zkusím ještě zapátrat, ale stejně vadný obvod nevyměním, nemám nářadí, díly ani zkušenosti.

4. Díky, zkusím se na to zaměřit.

A ještě otázka, šlo by telefon opravit u Tebe?
Já se vrátím

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“