Hledám: kdo vyrobí zdroj s regulací otáček motoru ze stěračů

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sorajo
Příspěvky: 16
Registrován: 10 zář 2010, 02:00

Hledám: kdo vyrobí zdroj s regulací otáček motoru ze stěračů

#1 Příspěvek od sorajo »

Hledám někoho, kdo by mě vyrobil zdroj včetně regulace otáček motorku stěračů z auta. Motorek s převodovkou je na 12 V stejnosměrného napětí. Napětí pro zdroj bude 220 V. Regulace otáček přibližně 0 - 100%.
Potřebuji to pro regulaci posuvu brusky na pilové pásy (na dřevo). Byl bych rád, kdyby tam byl vypínač a regulace (potenciometr neb něco podobného). Přivítám nejlevnější řešení.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Pro tento ucel je regulace naprosto zbytecna, mame jednu brusku s regulaci pomoci frekvencniho menice, u druhe se prehazuje prevod mechanicky.
Pokud vim, nikdo to nikdy nepouzil. Brusky jedou stale s maximalnim moznym posuvem.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

sorajo píše:... regulace otáček motorku stěračů z auta. Regulace otáček přibližně 0 - 100%.
Tento motor bude dost těžké regulovat "od nuly". :wink:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
sorajo
Příspěvky: 16
Registrován: 10 zář 2010, 02:00

#4 Příspěvek od sorajo »

To vůbec nevadí, stačí pokud regulace půjde aspoň na 50% nebo jak to zběžně půjde. Zastavit to můžu vypínačem. Teď to pouštím přes akumulátor, ale má to asi 60 otáček za min.. potřebuji otáčky snížit asi na polovinu a při nastavování kroku vačky na co nejmenší otáčky, protože to nemám čím otáčet ručně. Převodovkou přes šnek neotočím a motorek nemá nikde žádný přístup k ose rotoru.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Kúp si napr. takúto stavebnicu.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od hakamusai »

Přesně tak -od nuly to fungovat nebude.Jako regulátor použít třeba tohle schéma a případně upravit frekvenci podle motoru.
Obrázek

Uživatelský avatar
sorajo
Příspěvky: 16
Registrován: 10 zář 2010, 02:00

#7 Příspěvek od sorajo »

Děkuji Vám za odpověď, ale to jste mi moc nepomohli. Jak jsem prosil hned na začátku, potřebuji někoho, kdo mě to vyrobí (samozřejmě za úplatu). Nejsem zběhlý v elektrotechnice, a ani nemám potřebné vybavení. Sice jste mě nabídli řešení regulace , ale já potřebuji regulaci včetně zdroje. To je 220 V. Prostě potřebuji krabičku, kde jeden konec zasunu do zásuvky 220 V střídavého napětí, a druhý přiletuji ke 2 vývodům elektromotorku 12V stejnosměrného napětí. Na krabičce potřebuji vypínač a kolečko s regulátorem. postavil jsem si podobnou brusku jako na tomto odkazu , https://www.youtube.com/watch?v=IJstv6k6juQ , Tady je vidět ovládání a jak se to má pomalu otáčet.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#8 Příspěvek od kovar »

Jestli nepotřebuješ přesné řízení , tak bych osobně doporučil obyčejné trafo s usměrňovačem a regulovat primér trafa nějakým triakovým regulátorem na řízení spotřebičů.Něco jako stmívač osvětlení v domácnosti. Třeba tohle. http://www.moje-elektro.cz/zasuvky-a-vy ... podsviceny
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
sorajo
Příspěvky: 16
Registrován: 10 zář 2010, 02:00

#9 Příspěvek od sorajo »

elektromotorek je na 12 V.....

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#10 Příspěvek od kovar »

Já vím že je na 12V. :) Tím stmívačem budeš regulovat to obyčejné trafo s usměrňovačem.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#11 Příspěvek od 1N4148 »

Jinak, připrav se, že za stovku ti to nikdo neudělá. Může na tom být klidně pár desítek hodin práce (návrh, shánění součástek, výroba dps, osazení, oživení...) To je taky důvod, proč se do toho nikdo nehrne, tu práci většinou zadavatel není schopen ocenit.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Jaky ma ten motor proud? Pred chvili volal znamy ze potrebuje neco podobneho na pohon grilu kde ma taky motor ze steracu.
Budu mu hledat neco na ebay, dam ti pak link.

Bruska kterou predvadi chlap na videu je sileny kram, jak se muze s necim takovym chlubit. Normalni bruska se serizuje vzdy za chodu, ovladacimi prvky si poodjedes trochu zpet od posledniho brouseni, pustis stroj a pomalicku najizdis a trefujes tvar zubu ovladacimi prvky. To co predvati clovek na videu je des a hruza. Byt tebou venoval bych energii radeji konstrukci poradne brusky nez nejakym regulatorum.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#13 Příspěvek od jasin »

Nějakým stmívačem a pod nejde rozumně regulovat malé otáčky. Čím menší otáčky tím menší síla motoru, při sebemenší změně zatížení se otáčky samovolně mění. Takže je potřeba regulátor se spětnou vazbou.
A k té ceně, hrubý odhad - 500 trafo, 400 skřínka, 200 DPS, 400 součástky. Týden práce - návrh, sestavení, odzkoušení = min. 6000 (v korunách). To vše bez DPH. Ale ani za tyto prachy bych se ale do toho nepustil :cry:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
budsky
Příspěvky: 76
Registrován: 06 srp 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od budsky »

Psal sem SZ..odpoezte tady nebo na email mira.budsky@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“