Prosím o radu, jak nastavit satelitní parabolu pro příjem

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

Prosím o radu, jak nastavit satelitní parabolu pro příjem

#1 Příspěvek od GeorgeBr »

Bydlím v patrovém rodinném domku v Brně v Líšni. Chytám TV signál přes DVB-T. Dostal jsem satelitní komplet: Parabola Mascom MCM4 T03 monoblock Twin LNB 4,3 Degree, Příjmač TechniStar SIR s kartou Irdeto Skylink. Chtěl bych toho využít a přejít na satelitní příjem signálu.
Odpojil jsem koaxiální kabel ( Belden 5mm ) od antény pro DVB-T a tento kabel jsem připojil na parabolu zatím jen do jednoho konektoru LNB a kabel vedl do sklepa, kde je dále konektorem připojen do prvního patra k příjmači a dále do TV ( s TV propjen přes HDMI kabel ).
Nařídil jsem elevaci cca 33,50 stupňů a parabolu natočil směrem na jih. Nedařilo se mi chytit žádný signál. Proto jsem zakoupil měřáček SatConn Satellite Finder SF-10C. Postupoval jsem podle návodu tzn. Vložil jsem ho mezi LNB konektor a koaxiální kabel vedoucí do příjmače. Výsledek žádný, proto jsem měřáček přemístil od paraboly k příjmači ( mezi příjmač a koaxiální kabel vedoucí k parabole ). Výsledem opět žádný. Odpojil jsem u měřáčku kabel vedoucí k parabole, vstup na měřáku od příjmače jsem nechal připojený. Najednou měřák začal pracovat rozsvítilo se podsvícení a reagoval. Když jsem připojil na měřáku opět kabel k parabole podsvícení zhaslo a měřák nereaguje. Kanály jsem zkoušel naladit, ale bez úspěchu.
Nevím v čem je problém, můžete mi prosím poradit?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Musíš si nastaviť v prijímači DISEqC a viac TU
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od GeorgeBr »

To jsem již nastavil a dle fotomontáže provedl nastavení paraboly.
Problé existuje nadále

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#4 Příspěvek od jirkati »

Pro začátek si změř jestli náhodou nemáš ten kabel od satelitní antény (od monobloku) někde zkratovaný. V sobotu jsem se šel podívat k sousedovi v ulici proč mu nejde satelit, když si vyměnil starý kabel za nový a měl blbě sestavený konektor u vstupu do LNB. Při dotažení měl zkrat mezi stíněním a středovým vodičem, při odpojení zkrat nebyl.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Také bych viděl prvotní problém v kabeláži, konektorech atd., prostě všem co je mezi přijímačem a LNB. Ten "měřáček" by se měl rozsvítit i bez signálu, ale s kabelem správně připojeným a přijímačem zapnutým.
V každém případě bych doporučil natahnout koaxiál přímo mezi LNB a sat. přijímač bez jakýchkoliv spojek, zásuvek apod. Pouze F-konektory na koncích.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

V techto pripadech je vetsinou nejjednodussi, nejrychlejsi a potom casto i nejlevnejsi zavolat odbornou firmu.
Jinak nastaveni delam tak, ze pripojim merak, na spektraku najdu druzici na TP 12525 (je celkem jasne rozlisitelna od okolnich) a doladim na nejlepsi cBER. Prace asi na 10minut za par penez.
Jinak te muzu ubezpecit, ze timhle pipakem se antena spravne nastavit neda. Ale da se aspon celkem rychle najit druzice.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

když jsem já montoval první, tak jsem si nastavil-naladil čt24 (parametry družice kterou jsem chtěl) potom jsem propojil parabolu, přepl na čt24 ,dal zvuk na plno a ladil (kroutil) a ladil než jsem se trefil. Konečné doladění je potom brnkačka.

Jinak pro úplně první směr je dobré třeba toto., nebo kouknout k sousedum, ale pozor jestli náhodou nemají digi tv-ta kouká jinam.
http://www.dishpointer.com/
Naposledy upravil(a) badoch dne 07 črc 2014, 18:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

To RadekB: Yes.
Pod to se s klidem podepíšu. :writer:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od badoch »

tak pod to se tedy nepodepíšu, začínal jsem od 0, ještě s analogem a bez internetu co by zdrojem informací, později, jsem přešel na digitál, potom příjem přes pštrosa, tam jsem se asi naučil nejvíc, potom jsem pár sestav namontil (zdarma-a měl jsem a mám jen nervy), doma mám motor, atd,atd, dnes však potom co provedli už to vše nechávám jen dojít. Ale nemusel jsem platit firmu.A pokud člověk není úplně blbý, a pochopí oco go,tak to není žádná věda.
A nejvíc mne mrzí, že někteří lidi, musí platit za přeladění ,nebo přidání programů tak jak to Skylink nárazově umí. (myslím tím lidi kteří mají hluboko do kapsy, nerozumí tomu, a jinou možnost prostě než někomu zaplatit nemají).

Jasně,že beru že je asi vše lepší udělat rádoby odbornou firmou, ale pokud chci ušetřit , chci se něco naučit, tak to prostě zkusím sám, a když už fakt už , tak potom přiznám, že na to nemám a budu muset někoho zaplatit. Ale když člověk chce a ono se to podař ítak ten pocit zadostiučinění je prostě k nezaplacení. A hlavně průser je vtom, že dneska nějaká stavovská hrdost ,stylem, "dělám tak abych se nemusel nikdy stydět a kdykoliv říct toto jsem dělal já" už se hned tak nevidí.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

Jistěže se to dá "nějak nastavit" baj voko, Ale musíš o tom něco vědět a mít zkušenosti (právě třeba z toho analogu, tam to bylo opravdu snadnější). Ovšem pak přijdou husté mraky, déšť sníh a můžeš být v :rit: , přestože systém ještě má rezervy, jen je nepřesně nastavený. Podle síly signálu nahrubo ano, ale přesně (včetně SKEW) jen podle BER.
Podle toho písklete dokážu, stejně jako spousty jiných lidí, parabolu nastavit podle úrovně signálu (integrace ze všech transpordérů), SKEW odhadnu podle dat z DishPoint, ale v žádném případě si nedovolím tvrdit, že to nastavení je optimální.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#11 Příspěvek od GeorgeBr »

Tak koaxiál od paraboly bude asi v pořádku, kabel jsem zapojil zpět na anténu pro DVB-T, abych se mohl dívat na zprávy. TV jede na DVB-T. Zkoušel jsem kabel na obouch konektorech, žádný výsledek, že by byly oba špatné?

Uživatelský avatar
GeorgeBr
Příspěvky: 75
Registrován: 01 dub 2008, 02:00

#12 Příspěvek od GeorgeBr »

opravuji na konvertorech

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#13 Příspěvek od Eleman »

GeorgeBr píše:TV jede na DVB-T.
To ještě nezanená, že na tom pojede sat.
GeorgeBr píše:Zkoušel jsem kabel na obouch konektorech, žádný výsledek, že by byly oba špatné?
Tomu nerozumím
A co tohle:
GeorgeBr píše:kabel vedl do sklepa, kde je dále konektorem připojen...
Na kolika místech je kabel přerušen- konektorován, co všechno je na něm připojeno?
Proměř to alespoň ohmetrem - průchodnost, zkrat. Ale ani kladný výsledek tohoto měření nemusí znamenat průchodnost sat signálu.
Nejlepší by bylo natahnou přímo nový koax.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od badoch »

moje nastavené paraboly hrají celkem slušně , protože jsem si vždy našel nejslabší transpordér a na ten to dolaďoval. Tím netvrdím, že měřák je na nic, ale kdo má dneska pořádný měřák? A linuxový Drembox BER ukazoval. Tam to na něm byly krásně poznat nedostatky.V jaké přesnosti nevím, ale vím, že to prostě fungovalo a funguje.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#15 Příspěvek od RadekB »

Dreambox ukazuje kulovy a ne BER. Ono pak je internet plny narku ze nejde DIGI, nejde Skylink nejdou HDcka,.....
Kdo to dela pro zabavu, je to neco jineho. O tom to je. Dotycny uz za skoro 300 koupil pipak, ktery je k prdu, za tu cenu by mel parabolu nastavenou podle profi meraku. A ten cas, co nad tim stravil, nevim nevim...
Take dokazu namichat beton, ale radeji jsem sel delat to co umim a na stavbe me maka zivnostnik, co ma stavebni firmu. Udela to rychleji a snad i lepe a ja nemusim po praci stat u michacky.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “