Díra u Hanušovic (film,festival Karlovy Vary)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Díra u Hanušovic (film,festival Karlovy Vary)

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Režisérský debut herce Miroslava Krobota Díra u Hanušovic (2014), který se v Karlových Varech promítal v hlavní soutěži"

Tak jsem si přečetl stručný obsah : http://www.blisty.cz/art/73852.html

Abych řekl pravdu, vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Mě asi chybí v krvi nějakej fet nebo litr slivovice. Možná mě to někdo vysvětlí....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Nepatřím mezi intelektuály píšící na ČSFD (ten článek někdo takový zplodil), takže když si k tomu sednu v trenkách s lahváčem a zasměju se, tak proč ne. Krobota můžu a ty s Dejvic taky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

K tomu Ti můžu říct jen jedno: Před časem jsem z Hanušovic nejel do Jeseníka klasicky přes Nový Losiny ale u pumpy rovně přes Starý Město a těch děr jako obcí a děr v silnicích tam bylo... Tak zapomenutej kraj, to se v ČR jen tak nevidí...
Jirka

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#4 Příspěvek od Soemtron »

Jezdil pracovně do Hanušovic, pivovaru. Ani jedna stanice nešla na rádiu naladit. Nějaký rádiový stín? Nebo konec světa?
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, o "díry" tam skutečně jde. Ale pořád to nějak jako "kluk z vesnice" nechápu.
http://www.blisty.cz/art/73852.html píše:Mezi matkou obou mladších dívek (z nichž jedna má aspoň určitou kvalifikaci, pracuje jako zdravotní sestra) a dívkou-šenkýřkou, kterou hraje Vilhelmová, dojde k ostré hádce, protože matka dceru označí za kurvu. Ta si to nedá líbit a matka utrpí infarkt, takže dcera je odsouzena ji v bezmocnosti v posteli krmit jogurtem. Mladá zdravotní sestra si namluví postaršího Němce, který do vesnice přijel na pohřeb své sestry, a odjede s ním do Mnichova. Svědčí, že lidé v Německu vypadají jaksi o mnoho mladší než lidé v Čechách. Také k stáru mají ještě spoustu zájmů a podnikají nejrůznější aktivity. Německý partner jí koupil nové drahé šaty a, diví se zdravotní sestra, vůbec mu ta cena nevadila. Muži v Německu jsou pozorní a milí, "ne jako ti naši burani tady".

A skutečnými burany jsou dva bratři, asi něco mezi čtyřiceti-padesáti lety, z nichž jeden má manželku, často popíjející v hospodě tvrdý alkohol. Ve filmu se odehrává scéna, kdy její manžel s ní večer souloží v rodinné posteli. Při tom, jako by se nechumelilo, do místnosti vstupuje bratr a rozmlouvá se souložícím sourozencem o denních věcech jako by nic. Teprve posléze vyjde najevo, že s ženou pravidelně souloží oba bratři. Když se proti tomuto znásilňování vzepře, muži ji ubijí k smrti.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Takový normální společenskokritický film. Něco trochu jako La Strada. http://www.csfd.cz/film/2615-silnice/
EDIT: La Stradu jsem viděl.
Krobotovu Díru zatím ne.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 09 črc 2014, 21:00, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud jde o "celospolečenskou kritiku", nemám nic proti.

Ale tohle vypadá spíš jako pomsta pražské "naplaveniny" svému rodnému městu a hlavně okolí.

Neviděl jsem to, obecně tomuto umění moc nerozumím, jedná se o můj vlastní subjektivní pocit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

Sorry, neznám moc poměry na českých vesnicích. Vím jen to, že umění obecně trpí chronickým nedostatkem nových námětů. Je dost fuška přijít s nějakým novým, nevídaným filmem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Jo, ty doby, kdy obecenstvo šokovala Velká žranice nebo Hluboké hrdlo jsou pryč :wink: .

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Otkundes »

Myslím, že není důležité, co si myslí a co o filmu napíše nějaký kritik, nebo redaktor. Podstatné je, že autor svým článkem informoval potenciální diváky o samotné existenci filmu. Možná svým článkem vzbudil u někoho i zájem a zvědavost. Ať již čtenář jeho článek pochopí jakkoliv, pořád je to jen popularizace filmu, který si snad právě odbývá svou premiéru na festivalu. Jde tedy o reklamu a o peníze.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Poprvé v životě jsem investoval 50Kč, abych si ten film mohl na chvíli, ale relativně rychle "půjčit".

Mě tam prostě něco nesedí - a byl bych rád, aby to nebyla pravda. Já totiž taky v podstatě žiju v "díře na kopci", a byl bych nerad, aby se další film z produkce rádoby pražského scénáristy týkal třeba naší vesnice na Moravě. Jako řidič v Účastnících zájezdu mě Krobot bohatě stačil - jenže třeba překvapí.

Ale pokud jde jen o to, abych se začal zajímat o filmové festivaly - tak je to zásah do černého. Ale to se uvidí. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Vzpomínám si, že kdysi v Rudém Právu byla kritika jistého českého filmu, že je to blbost. Tak jsem na ten film hned šel. A opravdu.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#13 Příspěvek od mcmlxxx »

díru u H. jsem teda ještě neviděl, takže nemohu soudit, ale jestli to bude něco jako Divoké včely tak se rád podívám. Zrovna třeba Divoké včely jsou v podstatě jakoby také o ničem a dost brutální, ale jen na první pohled. Dnes jsou mým nejoblíbenějším filmem který si pustím i několikrát za měsíc. Trošku mi to připomíná F.Kafku - ten způsob vyprávění příběhu který vlastně ani příběhem není, pamatuju si když sem poprvé viděl Ameriku tak jsem koukal jako jojo, o čem to vlastně je, pořád sem čekal že se tam něco stane a ono se nestalo..... Je v tom jen všednost.
Je i spousta podpobných filmů, třeba Mistři, Doblba, nebo Dům.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Do kin to teprve půjde, tak uvidíme...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#15 Příspěvek od bu2520 »

taky jste si všimli jak zmizela žánrová čistota z filmů? Kde jusou ty časy kdy komedie byla komedie a akční film byl akční film. Prostě díla na vyčištění hlavy. Dnes je to drama, komedie a psychologický dohromady. A to nemluvím o dějových nesmyslech jen kvůli gendrové, nebo rasové vyváženosti. Čtyřiceti kilová blondýna masakruje 120ti kilové bouchače, černocha vysadí za 2 světové války do Německa jako člena tajného komanda a pod. Za mě: nelíbí se mi to!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“