extra audi vstup, resp. FM transmitter

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

extra audi vstup, resp. FM transmitter

#1 Příspěvek od fero_b »

Ahojte,
vlastnim auto Audi, s integrovanym audio systemom, s MMI 1 (multi media interface), co bola prva generacia, s monochromatickym displejom, CD - menic na 7 CD (normalne CD)v kastliku spolujazdca, + samozrejme autoradia, a ovladanie na stredovej konzole. Co mi ale chyba v dnesnej dobe, nejaky MP3 prehravac z nejakych USB klucov alebo zariadeni. Cely system ale nema ziaden extra vstup aby som si tam nieco pripojit. Nechcem s tym stravit nejak vela casu, takze sa mi nechce len tak naslepo zacat rozoberat pol auta, a hladat kde je doska s koncovym stupnom a ako tam pri-fusovat nejaky prepinac.. (ak by niekto mal schemu, alebo riesil uz tento problem, budem vdacny)
Druhou moznosou je nejaky FM transmitter do autozapalovaca, co sa da za par korun kupit napr. na ebay. Troska sa ale obavam kvality takychto zariadeni, ze to sice bude fungovat, ale nie celkom dobre, sem tam bude sustat apod. (nemusi to mat spickovu kvalitu prenosu, ale aby to nesumelo). Skusal som svojho casu mobil co to mal (nokia N900) ale kus to sumelo, zaviselo, kde ten mobil v aute bol apod (pouzitelne ale nie bohvieco). Tiez mi vadi, ze to vysiela do interieru auta a antena je na streche. Nasiel som na ebay nieco take, co mi pride ze by mohlo byt ok
( s tym, ze by som natiahol antenny-koaxial od tejto krabicky dakam pod tapacirungom ku antene aby to hralo furt dobre)

http://www.ebay.com/itm/Whole-House-FM- ... 4ad83dcb44

len je to v USA a zas clo a dph. Pripadne ak by niekto vedel poslat link na schemu takho zariadenia - s rovnakymi kvalitami (PLL ladenie) tak by som si pripadne aj nabastlil, a potom do toho nejaky MP3 player..

Alebo som rozmyslal nad tym, ze by som kupil nejaky lacny do zapalovaca, troska to rozobral, a antenu vyviedol koaxialom ku stresnej antene..

Dakujem za vsetky rady a nazory, Fero

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »

Zdá se mi to hodně drahé. Možná to má větší výkon, ale stejně je modulátor na ho.....

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#3 Příspěvek od fero_b »

nuz ano, aj mne, su aj take lacne verzie ako napr. toto:

http://www.ebay.com/itm/Car-Kit-MP3-Pla ... 1e8bcf4680

ale ja by som chcel aby som mohol pripnut externe antenu cez kabel, az ku antene na strechu aby to nestracalo prijem nikdy, a v tomto pripade si nie som isty ci ked kupim taky, ci to po rozobrati bude mozne (z hladiska mechanickeho, resp. ci budem v stave zidentifikovat internu antenku - to asi ano)

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#4 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, vyhledej si výraz "yatour audi" toto zařízení se připojuje místo cd měniče, záleží na typu autorádia jestli to bude podporovat.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Není to v principu to samé, co se dělalo do Suzuki, kvůli rádiům Panasonic ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#6 Příspěvek od fero_b »

diky za link ale myslim ze ten yatour pre to co mam ja v aute nepojde (MMI 2G - s monochromatickym displejom)
pre yatour pisu ze "non MMI" - tak neviem

... myslim ze pre taketo komplexne riesenie tam treba dalsiu krabicku nieco ako

http://www.ebay.de/itm/Nachrustung-Kabe ... 19d44ba8b2

a tam tiez pisu ze MMI 2G High - co asi nie je moj pripad ( aceny su za take krabicky od 300eur hore - co mi nestoji za to), ja mam audi rok vyroby 2005, co asi boli uplne prve generacie MMI ... :(

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#7 Příspěvek od fero_b »

Habesan: suzuki - panasonic - tu nie som v obraze, ale audi - to ju samozrejme typu "nic nedomontujes len tak" :-(

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

jestli si to dobře pamatuju ta v tom mmi konektoru byl audiovstup plus rgb tak by šel na audio spáchat jednoduchý převodník.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#9 Příspěvek od fero_b »

bu2520: to znie zaujimavo, MMI konektor je ten co je napichnuty zozadu do CD mechaniky? (u mna su tam dve - CD changer, a CD - navigation, ale aj do tej CD navigation ked das hudobne CD tak hraje), nemas niekde zapojenie toho konektora? a ked tam je audio vstup, tak tam sa neda rovno pustat audio signal? - potom uz len prepinacik by stacil, resp vyhodil by som mechaniku CD - navigation a dal by som tam nejake standard autoradio s USB vstupom...

pinout som nasiel, ale kde to v tom aute je :-)

http://pinoutsguide.com/Home/mmi_audio_ ... nout.shtml

nasiel som co je vyhovujuce ale zas lacne to nie je zrovna 120eur, Poliaci :-) ti maju snad vsetko :-)

http://www.alibaba.com/product-detail/a ... 59509.html

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#10 Příspěvek od pajap »

Také jsem kdysi zkoušel FM transmiter (mám také Audi s CD měničem).
Ale kvalita nic moc.
Tak jsem si vypálil několik CD s hudbou, co se mi líbí.
A kvalita reprodukce je podstatně lepší než MP3...
Zdraví Pája...

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“