Tisk bez barevné kazety HP?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hromca
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2006, 02:00

Tisk bez barevné kazety HP?

#1 Příspěvek od Hromca »

Dobrý den, potřeboval bych tiskonout pouze černobíle na tiskárně HP Deskjet 3820 bez barevného cartridge. Někde jsem slyšel že to lze s použitím jaké si elektroniky, ale nebylo tam uvedené jaké. Jestli někdo něco ví sem s tím budu moc vděčen. Dekuji

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Když jsem měl podobnou tiskárnu, tak jsem tu barevnou náplň normálně vyhodil a tiskl bez ní. ono to sice mělo remcy, že nebyla rozpoznána barevná náplň, ale vždy mě to vytisklo, co jsem potřeboval černobíle..

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#3 Příspěvek od Milan_F »

Na MCUserveru sem kdysi našel toto: http://www.mcu.cz/modules/news/article.php?storyid=514 Možná pujde takto oblbnout i tahle tiskárna.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám starou 610C na tisk faktur a sem tam pdf, naštěstí mě barevná náplň "jenom" zaschla, takže tiskárna funguje jako čb. Horší je to, že odchází řemínky a další věci, naštěstí jsem si zavčas nechal dovezt další tři vyřazený na náhradní díly. Rozum radí vyhodit a koupit novou, ale s*** mě ten přístup, že to přežije záruku a jde to do popelnice, a to většinou ve chvíli, kdy člověk koupí novou náplň a podělá se elektronika.....

Jinak tyhle řady tiskáren jsou děs a hrůza a 3820 je pěkně poruchová a hlavně se neopravuje.

Mimochodem, pokud je barevná náplň jenom prázdná, tak to taky netiskne ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hromca
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Hromca »

Artaban: bohuzel tahle tiskarna bez barevnyho cartridge netiskne :(

Milan_F: moc dik zejtra se na to kouknu no ale myslim ze to moc platny nebude protoze je tam jinej typ kazet no ale kouknu na to a uvidim.

ZdenekHQ: bohuzel mi k tomuhle barevna kazeta odesla (spadla na zem). 3820 poruchova je ale jen mechanicky tahle uz na tom taky byla bidne no ale
upravil sem jedno kolecko :) "nevim jak bych to jinak napsal" a uz funguje zcela normalne az na to ze neni kazeta :(

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zítra se mrknu do sklepa, jestli tam není nějaká vyřazená s barevnou náplní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hromca
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Hromca »

Ted jsem zkousel neco podle toho clanku a bohuzel tahle tiskarna ma uplne jiny kazety, at tam zalepim jakej koliv pin u cerny kazety tak indikuje ze tam neni. To znamena ze nezjistim kde to ma detekci protoze ji to ma uplne na vsech pinech. Ja uz nevim no musim nekde sehnad vyrazenej barevnej cartridge jiny reseni asi neni.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Oldradio »

Jestli ti ta kazeta spadla na zem, není to na ní moc vidět a nemá prošlé datum, vytištěné přímo na ní, zkus si ji nechat vyreklamovat - Jeremenkova 88, Praha 4, HP servisní středisko. Nic za to nedáš a tam to nepoznají. Prostě přestala tisknout....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

To se dalo čekat, že HP místo toho, aby řešilo poruchovost a to, že tiskárna sotva přežije záruku, tak investuje do toho, aby zákazníka donutila pořád něco dokupovat. A nakonec to neumí ani opravit, takže budem brzo zavalení šrotem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Našel jsem tady balíček za 500Kč - černá nová, otevřená, po nasazaní do tiskárny zákazník zjistil, že tiskárna je mrtvá, ta barevná je funkční,prakticky nepoužitá, ale byla tam celý dva roky, než tiskárny chcípla. Možná dodá i daňový doklad na tu černou kvůli záruce atd. Jinak nic použitelnýho.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“