Mixpult Tesla EPP 102

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Frico666
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2014, 02:00

Mixpult Tesla EPP 102

#1 Příspěvek od Frico666 »

Zdravim, dostal sa ku mne tento modularny mixpult (Tesla EPP102) v ktorom je mikrofonny modul EJM 541. Problem je ze uz hra velmi slabo, niekto mi poradil ze mam vymenit kondenzatory. Dalsi problem je ze sa moc nevyznam v audio elektronike takze neviem presne ktore by som mal vymenit a za ake lebo s rovnakymi hodnotami som ich nasiel v roznej cene. Cena urcuje kvalitu / vydrz alebo teda ako to je ? Prikladam dokumentaciu/schemu ktoru som nasiel na nete http://uloz.to/x46Lkq51/tesla-epp102-rar . Velice sa potesim kazdemu komentaru k veci. Dakujem :wink:
Přílohy
IMG_2138 - kópia.JPG
(153.86 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

Frico666 píše:Problem je ze uz hra velmi slabo, niekto mi poradil ze mam vymenit kondenzatory. Dalsi problem je ze sa moc nevyznam v audio elektronike takze neviem presne ktore by som mal vymenit
dělá to jen jedna šavle, nebo všechny ?
Obávám se, že by to chtělo ten mix propísknout generátorem a celou trasu kontrolovat na ospiloskopu, nebo alespoň NF milivoltmetrem.
Vadný kondík najít a teprve potom vyměnit.
Když jsem se podíval na schéma šavle, napadly mě dva kondíky C1 a C6,
ale když jsem si prohlédl fotku, tak už si moc jistý nejsem.
C6 je MP svitek TC180 1µF, ten může mít jen svod, ale určitě se mu nesníží kapacita.
C1 je zase tantal a tam se mi to taky nezdá . . .
Asi ti zkazím náladu, ale doporučoval bych návštěvu odborníka "co sa vyzná" a bude mít příslušné měření.
Jinak totiž hrozí poškození mixu a následně ještě dražší oprava.
Přílohy
mikrofonni_modul.jpg
(260.03 KiB) Staženo 226 x

Uživatelský avatar
Frico666
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2014, 02:00

#3 Příspěvek od Frico666 »

nalada sa skor zlepsila. Zbytocne som sa nepustal do niecoho co by som neopravil alebo dokonca viac pokazil... takze Dakujem za nazor ;)

takze teraz nastava otazke ze kde v Bratislave najdem ozaj odbornika za nejaku rozumnejsiu cenu :D

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#4 Příspěvek od Radim »

TC 180 by nejspíš vyměnit potřebovaly. Zalévací hmota těchto kondenzátorů, barvy výkalově hnědé, bývá nekvalitní a praská, takže vlastní materiál svitku je odhalený a je vystaven vlhkosti. Tudíž na něm vznikají poruchy.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

máš pocit Radime, že mu to pomůže ?

Uživatelský avatar
Frico666
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2014, 02:00

#6 Příspěvek od Frico666 »

ano, problematika okolo praskajucich kondenzatorov mi je znama :) ALE moj 4rocny "prelet" studiom na strednej priemyselnej skole elektrotechnickej bol dost rychli na to aby som sa nenaucil vsetko co som mohol... :roll:

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#7 Příspěvek od Radim »

ok1hga píše:máš pocit Radime, že mu to pomůže ?
Jak nad tím uvažuji, tak asi bych taky odkázal na odborníka.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“